Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kemény,borsó méretű csomó a...

Kemény,borsó méretű csomó a kullancs helyén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elviselhetetlen ez a rengeteg kullancs, 1 éves boxer kutyusom combjából szedtem ki kullancsot, a helyén borsó méretű, vagy még nagyobb kemény gömb van. Nem piros, tapintásra nem érzékeny. A szomszéd is panaszkodik, h se a tabletta, se a csepp, de a nyakörv nem használ ezekre a kullancs okra, és napi szinten 5-6 kullancs van a kutyába, és a miénkel is ez a baj, sőt még a cicánkban is sok van, egyet véresre is vakart. Ti mivel védekeztek? Van egyáltalán valami amit nem próbáltam még ki? Elegem van, ha egész nap itthon alszik akkor is 1 kullancs legalább van benne. Nálunk szerdánként nincs orvos, de rendesen eszik, iszik és rohangál, úgyhogy remélem nincs nagy baj, és ráér reggelig. Veletek volt ilyen? H ilyen nyomot hagyott a kullancs helye?

#kutya #kullancs #csomó #Kullancshelye #Kullancsirtas
2020. máj. 27. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Nálunk is volt hasonló probléma, szintén napi 5-6 kullanccsal. Szinte mindegyik után maradtak ilyen csomók, de pár nap után eltűntek, emiatt szerintem ne aggódj. Állatorvos nekünk azt mondta, hogy az a lényeg, hogy szedjük ki, ne maradjon benne a kullancs.

Én a Lidlben vettem nekik nyakra való csepegtetőt, az bevált, sokkal hatékonyabbnak bizonyult, mint a drágább társai.

2020. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
El fog múlni a csomó! Békén kell hagyni, helyi irritáció a kullancsra. Egyébként a Foresto nyakörv vált be, több éve használjuk, mióta ez van nincs kullancs. A Kiltix mellett volt sajnos, a Foresto mellett nincs, pedig nap mint nap jár erdős részen a kutyám.
2020. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Blöki
2020. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk ami bevált kullancs ellen az a vectra 3D volt.
2020. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megnyugodtam, h elmúlik neki. Hnap akkor nézek rá vmit amit tanácsoltatok! :)
2020. máj. 27. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!