Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta ami...

Van olyan kutyafajta ami kifelyezetten butácska?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Kifejezetten buta kutya nem létezik :) A gazdin múlik minden, de az egyik legmakacsabb kutyafajta az Afgán agár. Mivel nagyon makacs ezért attol függ hogy halgat-e a gazdára hogy milyen kedve van.Szerintem sok gyakorlással biztosan kilehet "nevelni" belőlle még akkor is ha ez ösztön !SZERINTEM!
2020. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A kutya egyik sem buta. Csak vannak kifejezettem makacs, sértődős fajták, illetve nagy színészek. Egyik ilyen a tacskó. Egy rohadt sértődős, makacs, akaratos és hatalmas színész. Nekem tacskóm van, egy nem tetsző kiabálás után hátat fordít nekem, és beül a sarokba szemmel a falnak, aztán képes egy félórát vagy órát is ott ülni megsértődve, amíg ki nem engesztelem. Sokszor az udvaron is szólok neki, mintha nem is hallaná, de a jutalomfalatos zacskót ha megzörgetem, akkor egyből hegyezi a fülét és farok csóválva már szalad. Nem egyszer fordul elő, hogy képes eljátszani, hogy a lába meghúzódott ha estére kiakarom tenni a kutyaházba, rákezd ordítani kitartott lábbal, bezárom az ajtót, hogy jó akkor bent maradhatsz, erre ordítást abba hagyja, megfordul és befekszik a benti vackába.
2020. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam hogy a dalmatákat elég nehéz nevelni. De láttam már olyan dalmatát is aki piszok jól nevelt volt.

Nevelés kérdése.

Buta alatt amúgy mit értesz?

2020. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy nehezen tanul meg trükköket meg ilyenek.
2020. máj. 28. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire türelmes és mennyire kreatívan tanít a gazda. Mi kutyánk rettentő rossz volt kicsiként, azt hittem nem lehet megtanítani semmire, mert annyira izgága volt.

Most meg bármilyen ingerkörnyezetben ül, fekszik, jelre ugat, és ott marad a helyén. Tudom nem nagy dolgok ezek, de eredmény.

Minden kutya tanítható!! Csak a módok picit változhatnak.

2020. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kuvaszom. Névről tudja az összes családtagot, kb. 10-15 embert. Ha ott vannak, és mondom a kutyának, hogy ki az Enci, odamegy elé és leül.

De trükköket nem tud. Illetve nem akar tanulni, mert szerinte ez felesleges hülyeség. Leül, lefekszik, jön, marad, ereszd, ilyeneket tud. De amikor meg akartam tanítani neki azt, hogy ha "lelövöm", feküdjön az oldalára, szinte sajnálkozva nézett rám... mint anya a hülyegyerekére :) (amúgy szerintem tudja ezt is, csak méltóságán alulinak érzi csinálni)

Van aki erre azt mondaná, hogy "butácska" a kutya. Nagyapám, aki amúgy komondorokat tartott, azt mondta: magához való esze van, de abból jócskán.

2020. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Amiket én ismertem bulldogokat és mopszokat, na azok nem tűntek valami értelmesnek :)
2020. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem tanul meg trükköket a kutya nem buta, ezt csak az emberek látják így. Egy önálló, vadászatra kitenyésztett fajtát össze se lehet hasonlítani ilyen téren egy olyan fajtával aminek lételeme hogy a gazda keze alá dolgozzon. Az előbbi nem fog trükközni neked cserébe önállóan megoldja a problémáit (ilyenek pl a vadászkutyák többsége, agarak, terrierek, tacskók, akita, shiba inu stb)
2020. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!