Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak azt, hogy parancsszóra ugasson?

Figyelt kérdés
Nagyon figyelmes, okos a kutyusom, sok trükköt tud, és sok mindent megért. Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan tudnám rávenni egyáltalán arra, hogy ugasson, ugyanis sohasem szokott. A postásnak örül, egy ismeretlennek örül, kisebb állatoknak úgy szintén, egyszerűen nincs az az inger, ami hatására hangot adna ki. Persze hallottam már ugatni, pl akkor, amikor a kinti kutyusok idegállapotban voltak, Ő pedig ''válaszolt''... De az is olyan ritka. :S Segítsetek...
2020. máj. 30. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el neki fejeket vágni, fújtatni, nyekeregni, guggolni, ugrálni, bármit ami ahhoz kell hogy hangot adjon ki. Az én kutyámnál végül az vált be hogy kint a kertben guggolásból a kezeimet az ég felé dobva felugrottam xD Tudom hülyén hangzik de végül ez kellett, hogy ugasson. Ahogy kiadott valami hangot, még ha az elején nem is ugatást hanem csak egy kis nyögést is akár, mondd neki a parancsszót és dícsérd meg, adj neki valami jutalomfalatot. Ismételgesd, ahogy elkezdi érteni hogy mire megy ki a játék egyre bátrabb lesz a hang is, amit kiad.


Ez egyébként a jövő szempontjából is fontos, hogy megértse a kutyus hogy az ő kis ugatásának ugyanúgy a gazdi parancsol, mint minden másnak.

2020. máj. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam rávenni, de SEMMIVEL nem ment... :(
2020. máj. 30. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Mond neki: "ugass" :)
2020. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy bámultam a kutyát hosszú ideig. A jutalom falat közbe a kezemben volt és mutogattam vele, a kutyus persze teljes idegállapotba került hogy mit hadonászok már a falattal, adjam már oda és elkezdett ugatni.



Esetleg ha bekapcsolsz kutya ugatás hangot akkor se reagál rá?

Vagy ha te adsz ki ugatós hangot vagy valami furcsa hangot?

2020. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mellé tartod a telefonod amin benyomsz kutyaugatós videót. Ha visszaugat mondod a parancsszót, mutatsz egy kézjelet amire akarod hogy reagáljon és jutalmat adsz neki
2020. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor azt. :)
2020. máj. 30. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!