Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől jobb a KAU és a KÁJ,...

Mitől jobb a KAU és a KÁJ, mint a kuvasz, vagy a komondor?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ezzel megismételtem valaki kérdését, nem tudom, nem találtam ilyen kérdést, ezért ne haragudjatok, ha így van! :)

Arra gondolok, hogy az emberek miért választják a külföldit a magyar helyett.

Ilyenekre gondolok: utazunk vidékre, a Bakonyba, nézek ki a volánbusz ablakán, minden portát KAU őriz! Nem túlzok, más nem is volt, 4-5 egymást követő tanyán mindenhol KAUK.

Ismerősöm mondja: Ha kemény kutya kell az embernek, akkor rotweiler. Vagy kaukázusi. Inkább kaukázusi, az még jobb.

Elsősorban a KAU-ra gondoltam, de a KÁJ is lassan ilyen lesz, már most hallom mindig: "Ha kemény kutya, akkor nem kuvasz, és nem is komondor, azok már nem elég jók, a jó kutya a KAU és a KÁJ".....

Miért??? Ugyanúgy őrző-védő pásztorkutya mind a 4 fajta. Nem igaz, hogy a KAU, vagy a KÁJ ijesztőbb, elrettentőbb külsejű, mint a kuvasz és a komondor. Tény, én is tapasztaltam, hogy vadabbak, harapósabbak, támadékonyabbak a magyar pásztorkutyáknál, de nem keményebbek! Csak annyi a külömbség, hogy a kuvasz/komondor akkor támad, amikor arra tényleg szükség van, és nem tépik szét a betörőt, egy KAU/KÁJ viszont semmit sem hagy belőle. És a kuvasz, meg a komondor a családdal szemben abszolút lojális, gyermekeket imádják, a keletiek viszont eléggé szilajak. És a terjengő rossz hírek sem szolgálhatnak magyarázatként, miszerint a kuvasz és a komondor, de főleg a kuvasz, vad, kiszámíthatatlan, harapós, hamis, öregkorára megbolondul, stb...Mert ez a KAU-ra, KÁJ-ra sokkal inkább igaz.

És még egy kérdés: Miért fikázzák a magyarok a magyar pásztorkutyákat (kuvasz, komondor)? Miért mondják, hogy így szarak, meg úgy szarak? Mert hogy ez nem igaz, az biztos!!!! Könyörgöm! Magyar ember becsülje meg az értékeit! Magyar ember becsülje meg a magyar fajtákat! Magyar ember tartson magyar kutyát! Ha megengedheti magának!!! Ha nagy kertje van, és jó kiállású házőrzőt szeretne, KAU helyett válasszon kuvaszt, KÁJ helyett válasszon komondort!! Ki fogja megbecsülni a nemzeti kincsinket, a magyar fajtákat, ha nem mi??????????!!!!!!!!!


2010. júl. 30. 16:15
1 2 3
 1/30 Allison ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést már feltették, miért nem használod a keresőt?
2010. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
2010. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
38%

Nem jobb. De nem mindenkinek tetszik a kuvasz vagy a komondor.


Attól hogy magyar vagyok, nem kötelező magyar kutyát tartanom. Az ostoba demagóg magyarkodással meg fáradj máshová, ez egy kutyás fórum, nem pedig a szittya pont hu.


Itt a kutya a lényeg, és senki nem kíváncsi az ilyen hülye provokálásokra, hogy magyar ember magyar kutyát.

2010. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Pedig van igazság abban amit mond... Ha mi nem becsüljük azt, ami a nemzeti kincsünk, akkor ki?? Némelyik fajtának (köztük a kuvasszal) már aggasztóan alacsony a létszáma. Soha nem fogom megérteni, hogy miért van a legtöbb magyar fejében a külföldi és a jobb szó között = jel.... És ez sajnos nem csak a kutyákra igaz...
2010. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Allison ***** válasza:
36%
Persze magyar, magyar. És ha valakinek nem tetszik akkor mit csináljon? Csak azért is vegyen magyar kutyát mert az magar és szenvedjenek 15 éves keresztül egymással mert a gazdának nem tetszik? Nekem is van magyar kutyám és nem azért mert magyar hanem mert tetszik. És ha házőrző kutyát akarnék akkor sem vennék komondort mert nem tetszik, sem pedig kuvaszt mert nem tartom olyan jónak az állományt. Most ezért én rossz vagyok? El lehet várni hogy az emberek tiszteljék és ismerjék a magyar fajták de azt nem hogy mindenkinek olyan legyen és mindeninek tetszen. És ez nem azt jelenti hogy rosszabbak.
2010. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
44%

De ha valakinek nem az tetszik? Akkor is magyart vegyen?

Mellesleg van éppen elég tenyésztő, és éppen elegen vesznek magyar kutyát. Kimondottan jó, hogy nem divatosak, így nem túltenyésztettek, és betegesek.


A másik az, aki azt hiszi csak azért mert külföldi fajta, akkor már jobb is, az egyszerűen ostoba, és úgy se ért semmit a kutyákhoz.

2010. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a keresőben megtaláltam azt a kérdést, amit a második válaszoló belinkelt. Köszönöm! És a 4. válaszolónak is köszönöm, azért én arra számítottam, hogy elvben legalább többen egyetértenek majd velem!
2010. júl. 30. 17:24
 8/30 Allison ***** válasza:
30%
Szüval csak az a jó válasz ami egyetért veled. Arról nem tehet az ember hogy milyen az ízlése. Még akkor is ha ebben az esetben az általános ízlésnek a magyar fajták sajnos annyira nem felelnek meg. Ezért megköveznéd őket? Ne veszel olyan kutyát aki nem tetszik neked?
2010. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Dantes

Remélem visszaolvasod még!!!!!!

Na figyi engem te ne küldjél sehová, azért mert én magyar vagyok, és tisztelem azt, ami magyar - szemben 1esekkel! (veheted célzásnak, annak szántam, ne aggódj). Ha ősparaszt vagy, akkor szard le a kérdést, és ne pofázz bele oké? Én csak ennyit akartam, többiektől bocsi a kitérőért, és azért is, hogy vettem a lapot a vitára, és lereagáltam egy elmebeteg idióta válaszát!

2010. júl. 30. 17:29
 10/30 A kérdező kommentje:

Allison

Én senkit nem kövezek meg, és egy szóval nem mondtam, hogy mindenki tartson magyar kutyát! Bőségesen megelégednék azzal, ha ismernék és becsülnék őket! De ez sem megy, még ismerni sem ismerik őket, nemhogy becsülnék.......fikázzák!:(

Amúgy pedig a sokan (nem mindenki) nem azért vesznek kuvasz, vagy komondor helyett keletit, mert az jobban tetszik nekik, hanem mert beteges feltűnési viszketegségük van, és azt hiszik, az a menő, ha egy harapós, mindenkire és mindenre eszetlenül támadó kutyát akarnak vezetgetni az utcán. Vagy, mert nem ismerik a magyar fajtát! Nem általánosítok, de ilyen is van!!

2010. júl. 30. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!