Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesz leggyakrabban a...

Mit tesz leggyakrabban a kutya a területére tévedt macskával?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 19:38
A kérdező szavazást indított:
Nem foglalkozik vele
Játszik vele
Hozzábújik
Párzani akar vele
Ad neki az eldugott ételéből
Elkergeti
Megugatja, rámorog
Megharapja
Megöli
Megeszi
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Legtobbszor csak megkergeti es a macska elmenekul.


Ha a kutya meg is el tudja kapni, avagy csak utoleri akkor tobb dolog is tortenhet:


- ha a macska vagany, akkor felall a kutyanak (oldalazva felpupositja magat) ... ettol a legtobb kutya megtorpan


- tul kozvetlen a talalkozas, a macska beszoritva erzi magat es elkezd verekedni (ebbol mar lehet baj, de meg keteselyes)


- kutya utoleri es kinyirja a macskat

2020. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nagyban függ attól, hogyan van szocializálva a kutya. Nekünk egy 3 éves komondorunk van, csak azokat az állatokat fogadja be a területére, amiket mi hozunk be a háztartásba. Emiatt a mi macskánkat nem bántja, néha összeszagolnak meg alszanak egymás mellett, de ha a szomszéd macskája akar átjönni, akkor elkergeti (tesz benne kárt, csak elijeszti a területről).
2020. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kutya..

Nekem van két közepes keverék kutyám..az utcán elhaladó embereket habzó szájjal ugatják, de a betévedő állatokat, macskák legfőképp..azokat nem bántják.

Elsősorban azért, mert próbáltam figyelni rá, hogy ez ne forduljon elő.

De úgy gondolom hogy van olyan kutya típus, akit az én intelmeim nem hatnának meg.

Nyilván nevelés kérdése, de nem vagyok az a kiképző fajta.

Mindenesetre ezt fontosnak tartottam, mert szeretem a macskákat is,de az is elofordulhat hogy csak szerencsém volt velük.

2020. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
74%
#2es vagyok :) NEM tesz bennük kárt csak elkergeti őket
2020. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagy de.

Befogadott kutyám van, gyűlöli a macskákat, de mivel Pest belvárosában lakunk, havonta ha egyet lát, akkor hevesen ugatja.

Nagymamám viszont vidéki, ha meglátogatjuk nagyon kell vigyazni, hogy ne találkozzon a kutyám macskájával. Egy komolyabb incidens volt, nyitva maradt az ajtó és a kutyám a menekülő macska hátába harapott. Szóval biztos vagyok benne, hogy bántaná, ha tudná.

2020. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, ez nevelési hiba...
2020. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen az. Nincs alkalmam macskához szoktatni, ritkán találkozik velük. Sokáig volt kóbor állat, nem tudom volt e rossz tapasztalat velük, azért utálja-e őket ennyire.

De ettől függetlenül írtam, hogy ezt tette, így bármely más kutya is megtenné. Nem hinném hogy az átlag kertben tébláboló kutya a gazdi ottléte nélkül ne szladna a macska után.

2020. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tacskóm és pitem van. Kinyírják a ...csába a macskákat, ha elcsípík őket a kertben. De csak ott! Sétán nem, de a területütek súlyosan bevédik tőlük.
2020. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért ez ritka eset, főleg akkor fordul elő, ha valahová új kutyát hoznak, vagy más időpontban engedik ki a hátsó kertbe, stb. Természetesen a környéken ismerős macskák tökéletesen tisztában vannak vele, hogy melyik kertben van kutya, meddig ér a lánca, és azt a részt kikerülik. Bár némelyik szeret rájárni a kutyatápra, amíg a kutya a kert másik végében ugat... Nem hülyék ezek, egyszer meghalt egy öreg kutya a szomszédban, két nap múlva a párnáján már az egyik cirmos feküdt, az utca kormos kandúrja meg már jelölte körbe a bővült territóriumát. Mondom, ezek honnan érzik, hogy már nincsen ott a kutya, és nem jön véletlen mégis elő a kutyaházból???
2020. máj. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
8.! És ezt te hagyod? Végig tudod nézni? Mert gondolom meghallod, amikor megy a gyilkolászás. Fú, még a hideg is kiráz, pedig nem vagyok nagy macskabarát, kutyás vagyok.
2020. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!