Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miert van? Eddig sose...

Ez miert van? Eddig sose gondoltam volna azt hogy én fizetni fogok egy kennelnek kiskutyáért, mert mindig is az örökbefogadást preferáltam...de most mégis valoszinu hogy venni fogok egy kiskutyát, mert eddig mindegyik menhelyen visszautasítottak ha

Figyelt kérdés
Örökbe akartam Fogadni egy kutyát mert hogy nem kertes a ház...valaki járt már így? Kb már 2 honapja probalkozok
2020. máj. 31. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Keress más menhelyt.

Mifelénk nincs ilyen kikötés, hogy nincs kert. Panelba is örömmel oda adják a kutyákat.

2020. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Igen, jártam így. Lakásban élünk Budapesten, 2 honap után feladtam az alapítványoknál. Facebookon sok ingyen elvihető kutya van, magánszemélyek hirdetik (ingyen elvihető kutyák csoport), örökbefogadási szerződéssel, utokovetessel. Itt is megy a harc, az en babám almára volt vagy 300 jelentkező, de kiválasztottak :)
2020. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

na és kell tudni nekik, hogy nem kertes ház? vagy kijönnek helyszínelni?


amúgy nálunk is ezt csinálják, a főnökasszony majdhogynem orvosi leleteket is kér az örökbefogadótól, aztán nyíg, hogy túl sok már megint a kutya

2020. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van sok akik eloszor kijonnek kornyezettanulmanyra..


En gyereket is fogadtam orokbe, de a gyamhatosag piskota az alapitvanyokhoz kepest :)

2020. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
igen, sok helyen kimennek, és menjenek is. mert aztán ha valami mégsem ok, hozzájuk kerül vissz a zavarodott és megtört kutya, akit sokkal nehezebb lesz újból örökbe adni.
2020. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Na én pont emiatt vettem kutyát 80e-ért. Semmi bajom a menhelyi kutyákkal, sőt. De amit művelnek az erősen a ló túloldala. Szerződés meg környezettanulmány, tudodmikor...
2020. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ellene a szabályoknak, de van ami azért túlzás.


1.bensoseges bemutatkozo level amiben kiterunk a csaladunk anyagi, lakhatasi helyzetere, munkahelyekre, van-e gyerek, lesz-e gyerek

2. Fb profil csekkolas

3.szemelyes elbeszelgetes

4.kornyezettanulmany helyszinen


Ez mind klassz, de en remek gazdi vagyok, tobbet kirandulok a kutyammal mint sokan a kertes hazban.. Megis kiadtam magamrol ezt a rengeteg informaciot ezet helyre, es semmi. Kicsit megalazo.

2020. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
#2 vagyok, nem tudom hogy mire a lepontozas, nem fizettem a kutyaert (aki penzt ker azt tiltjak is a csoportbol, tehat nem szapisok), hanem mindenfele kutyus, akikre sajnos mashol nincs szukseg.
2020. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

kolléganőmmel ugyanezt csinálták. szeretett volna egy kutyát a már meglévő mellé. nem kapott, mert volt már neki egy..


pedig nála nagyobb - és ezt most értsétek kérlek jól - kutyab*zit nem hordott még a hátán a Föld. az 1%-át is mindig nekik adja

2020. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy ennyire felelős menhelyek vannak, de lássuk be, hogy nem túl jó a szitájuk.


Viszont abban a csoportban amiben magánszemélyek hirdetnek, továbbra is vannak elvihető kutyák (kölykök-nagyok-idősek, mindenféle).


Sajnos nem minden kutya kerül be az alapítványok és menhelyek bűvkörében, soknak helyben találnak gazdit, sokak maguk keresik a gazdit a becsúszott alomnak, sokakat feltesznek az internetre, és sokak nagyon rossz helyen végzik.


Pár napja is egy zsákban talált alom került fel, akit nem tudott fogadni a helyi alapítvány, de a magánszemélyek elvitték őket.

Persze, itt is van szűrés általában a személyek között, és itt is nehéz, én is vártam 15 napot a döntésre, de más volt a szűrő, és nem zártak ki csak azért, mert lakásban vagyok és van egy jól nevelt örökbefogadott gyerekem. Sok helyen gyerek mellé nem adják, azt feltételezve, hogy minden gyerek egy állatkínzó.


Állatorvoshoz pedig ugyanúgy el kell vinni kivizsgálni, ha menhelyes, ha nem.

2020. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!