Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy lehessen kutyám? 10 emeletesben lakunk a 6.-on.

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják hogy sokat kell rá költeni de nem. tisztába vagyok az árakkal főleg hogy van a városban egy állatorvos ami a többi állatorvosnál 2-szer olcsóbb. Van 2 hullámos papagáj és 2 nimfa papagáj

anya attól fél ezzel kapcsolatban hogy a kutya rátámad a papagájra de ha állandóan foglalkozunk vele akkor nem fog a papagájjal foglalkozni. Az egyik báttyám meg azzal jön hogy 2-3 hónap után már a szüleimre marad, de a nővéremnek kb. 3 éve lett egy kutyája aztán rá egy kb fél-1 évre kapott egy másikat mind a kettővel ugyanúgy foglalkozom aztán tavaly nyáron lett egy kutyája aki nem rég meghalt 10 hónaposan és a 3 kutyával egyszerre foglalkoztam. Most meg én szoktam nekik adni a kaját még a nővérem mosogat vagy valami házimunkát csinál. de azt nem veszik észre hogy nekem FONTOS egy saját kutya. apa azzaljön hogy ott van a nővéreim kutyája, de azt nem mindig én ápolom, nem mindig én adok neki kaját, nem mindig sétáltatom én is,nem szedhetem össze egyből a kakiját, nincsenek mindig mellettem és nem engem várnak ha belépek az ajtón.



2020. máj. 31. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy.

Fogadd el, hogy nem fér bele.

2020. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Van egy ismerősöm, akinek JRT-je van, 15-20 kilométert fut vele 2-3 naponta. Gondolom ilyen kutyát akarsz, hiszen ez van a #-ek között.

Egyébként egy olyan állatorvos, aki feleannyiért dolgozik, mint a többiek, valószínűleg olyan is... Nincsenek megfelelő műszerei, vagy csak simán sz@rik az egészbe, és csak a hasonló mentalitású gazdák járnak hozzá, ezért ilyen alacsonyak az árai.

Nem a jó esetben évi egyszeri kombinált oltás a drága. A kutyasuli, felszerelések, játékok, kullancs és bolha elleni szerek, jó minőségű táp/barf sokat nyom a latba. Egy ilyen kicsi kutyánál is számolj min.15-20 ezerrel egy hónapban. Plusz az alapára egy tenyésztőtől 150 ezer körül van.


Nem tudom a nővérednek milyen kutyái vannak, de egy jrt nem egy könnyű eset, pláne nem első kutyásnak. Papagájok mellé én sem feltétlenül hoznék. 2 kutya bőven elég hidd el, foglalkozz azokkal te. Mi lenne a kutyáddal, ha egyetem/középsuli miatt elköltözöl? Vagy ha nyaralni mentek?

2020. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Kutyád is meg gyereked is akkor legyen, ha nem más életterébe nyomod bele. Ti zsúfoltan vagytok így is.
2020. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Én a legelső mondatot nem értem: "sokat kell rá költeni de nem" - Miért nem?


A nővéred meg évente vesz kutyákat? Minek? A 10 hónapos sztori sem igazán tiszta, úgy írod, mintha teljesen normális lenne. Összességében az egész leírás komolytalan jellemre vall, mint aki impulzusvásárlásra készülne.

2020. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"2 kutya bőven elég hidd el, foglalkozz azokkal te.". A nővérem külön él és nem is egy településen.
2020. máj. 31. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. El kell fogadni, hogy a szüleid nem akarnak kutyát! Te még gyerek vagy, majd felnősz, külön költözöl, akkor tarthatsz! Nálunk anno a szüleimnél nem kellett könyörögni, kutyab uz ik - mi is azok lettünk a tesómmal -, önként hozták a panelba 6 éves koromba a kapott, keverék kutyust. Aztán mikor elhunyt, rögtön jött másik. De a te szüleid nem akarnak kutyát, úgyhogy hiába könyörögsz, tartsd tiszteletben a döntésüket. Egy családban mindenkinek akarnia kell a kutyatartást, különben csak csóri kutya szívja meg! Addig lehet menni menhelyekre kutyát sétáltatni, kakit szedni, önkénteskedni!
2020. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, ha mindig te sétáltatnád, etetnéd, foglalkoznál és költenél a nővéred kityáira gyorsan rájönnél, hogy nagyon nem kell még neked kutya. Gyerek vagy, élvezd ki míg nem kell ekkora felelősséget vállalnod.
2020. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
"ha mindig te sétáltatnád, etetnéd, foglalkoznál és költenél a nővéred kityáira" nem én költök rá csak sokszor én adok nekik kaját és kint szoktam fagyoskodni, hogy a kutyák ne legyenek egyedül játszok velük, simogatom.
2020. jún. 1. 19:13
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
ezért írtam, hogy HA. mert ezeket nem te csinálod. az, hogy kaját adsz nekik és simogatod őket, a kutyatartás 1%-a.
2020. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!