Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet egy tenyésztővel?

Ilyet lehet egy tenyésztővel?

Figyelt kérdés

Ha van egy kutyafajta ami tetszik nekem is és az unokatesómnak is, de nincs sok tenyésztő egész európában, akkor szerintetek az hogy venné ki magát -egyáltalán lehet e ilyet?-, ha megpróbálnánk megbeszélni a tenyésztővel egy időpontot, s elmennének megnézni a meglévő kutyáikat, olyankor amikor éppen nincs is friss alom?

Aztán, ha tetszenek, akkor megpróbálnánk mindketten lefoglalni előre 1-1 (lehetőleg kan) kiskutyát...


Kicsit tartok Tőle, hogy ez egy túl rámenős "akció", ami esetleg unszimpi lenne a kennel tulajdonosának.


Az unokatesómmal természetesen nem együtt lakunk, de nyílván előny lenne ha egyidős kutyáink lennének, majd a szocializálásnál...


Külföldi kennelről van szó.

Ilyen esetben, mi szokott lenni a gazda ellenőrzésének a menete?

Gondolom nem adják oda a kutyát, csak úgy, hogy azt sem tudják, semmilyen szinten, hogy milyen körülmények között élek/tartanám...


(Én speciel azért szeretnék majd inkább kant egyébként, mert 2 lánnyal élek ((feleségem és lányom)), valamint van 2 ivartalaníttott nőstény macskánk, ha a kutya is kislány lenne akkor kicsit már túl sok lenne a nõi energia otthon)


Amúgy eddig még fajtatiszta állatom nem volt.

Így sosem beszéltem tenyésztővel, csak menhelyesekkel...


2020. máj. 31. 16:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

[link]


szerintem ebbol mindent megtudsz

2020. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%
Írj a tenyésztőnek, látogass kennelt, ez jó ötlet, viszont a kutya neme helyett a természetére helyezd a hangsúlyt, hiszen nem tudhatod, milyenek lesznek a kiskutyák, és melyik fog a ti családotokba passzolni.
2020. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%

Általában a tenyésztő nem ad el előzetes megismerkedés nélkül kutyát. A legtöbb helyen kikötés, hogy látogass el, ismerkedj meg személyesen a kutyákkal, a fajtával és a tenyésztővel, még az alom megszületése előtt. (Én Franciaországba és Hollandiába utaztam ki, csak megismerkedni és a szukát élőben is megnézni.)


Írj nyugodtan a tenyésztőnek, menjetek ki és ha szimpatikusak vagytok neki te és az unokatestvéred, adni fog kölyköt.

2020. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!