Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám...

Miért viselkedik így a kutyám a többi kutyával és mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos németjuhász szuka kölyköm. Mivel már meg van minden oltása, ma elvittem sétálni olyan helyre, ahol tudtam, hogy vannak más kutyák is, azt szeretném, hogy jól szocializált legyen. Viszont a kedves barátkozás helyett úgy ugatott a többi kutyára, mintha valaki ölné, morogni nem morgott, viszont a szőrét borzolta, ami nem jó. Van mellette egy 4 éves keverék kan kutyám, vele nem csinálja ezt, jól elvannak.

Viszont ezek miatt nem mertem odaengedni más kutyákhoz, meg a gazdájuk se díjazta volna, ahogy láttam. Amikor az én kutyám ugatott, a többinek egy hangja se volt, szóval nem értettem, hogy az enyém miért is viselkedik így. Az egyik bácsi mondta, hogy nyugodtan engedjem oda a kutyájához, úgyse bántja, de én úgy láttam, mintha az enyém meg akarta volna támadni, közben ugatott, úgyhogy gyorsan elvittem onnan.

A kérdésem az lenne, hogy miért viselkedik így a kutyám, mikor nem volt egyetlen rossz tapasztalata sem másik kutyával és hogyan tudnám megtanítani neki a helyes viselkedést, hogy egészséges, jól szocializált kutyus legyen belőle?



2020. jún. 1. 17:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy borzolja magát és ugat pont annak a jele, hogy fél, félelemből támadna, hogy megvédje magát.
2020. jún. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ja értem. Az segítene, ha mondjuk látná, hogy simogatok egy másik kutyát? Akkor látná, hogy engem sem bánt. Valamennyire megnyugodna, nem?
2020. jún. 2. 09:57
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Bizonytalan es nem tud viselkedni. Nem olyan regen meg az alomban nap mint nap gyurtek egymast a kiskutyak ... most neked kell megtanitani a helyes viselkedesre idegen kutyakkal es eligazodni az emberi eletben.


Szocializacio es a szabalyok lassu felallitasa ... ez most a feladat.

2020. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az nagyon fontos, hogy te legyél magabiztos és határozott, mert érzi rajtad ha azon aggódsz, hogy ne féljen vagy bármi. Kezeld teljesen lazán, nyugodtan, érezze rajtad, hogy minden rendben, és ez normális.

Én a kiskutyamat rögtön beledobtam a mélyvízbe, és bementunk egy futtatoba, ahogy mentek hozzá a kutyák persze megijedt, főleg mert ő alapból is kistestű, ráadásul akkor alig múlt el még 3 hónapos, és ugralt ram, hogy vegyem fel és védjem meg, hát nem tettem, és pár percen belül minden rendben volt, azóta imád minden kutyát, sok barátja van, és nagyon szeret velük jatszani, a futtatot is imádja.

Persze minden kutya más, de az biztos, hogy azon rengeteg múlik, hogy milyen a te kisugárzásod ebben a helyzetben, hidd el ők mindent megéreznek rajtad.

2020. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az segítene, ha mondjuk látná, hogy simogatok egy másik kutyát?"

Nem, nem segítene.

2020. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igen, ez tény, hogy az én feladatom megtanítani mindenre, ezért is kértem segítséget és megnyugodtam, hogy nem agresszióból, hanem ahogy írtátok, félelemből csinálja. Szerintem ezt könnyebb is lesz kezelni, mint az agressziót.

Már csak az a baj, hogy nem tudom hogyan tanítsam meg neki, hogy nem kell mitől félnie. Mert ahogy írtam, nem szívesen engedik az emberek a saját kutyájukhoz így, hogy folyamat ugat. És ha elvinném kutyaoviba, ott is ez lenne a helyzet, mert ott is vannak más kutyák is.

Ha tudnám mi történne, miután odaengedem egy kutyához, sokkal nyugodtabban menne, de nem tudom, hogy reagálnának egymásra.

2020. jún. 3. 00:06
 17/23 anonim ***** válasza:
Az oviban ott a kiképző, aki tökéletesen tudja, mit engedhet meg a kölykök játéka közben.
2020. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok se kikepzo, se szakértő, de rengeteget járok a varosligeti és egyéb futtatokba, es egyeb helyekre ahol sok a kutya.

Szerintem ha talalkozol egy kutyassal aki biztos arrol, hogy a kutyaja nem tamadja meg a tiedet akkor nyugodtan össze lehet őket engedni. Tudod porazon nagyon konnyen magyaraznak a kis vakarcsok, de ahogy elengeded behuzza a farkat es egyhelyben all, ami nem baj, mert addig a masik kutya korbeszaglassza, es addig is latja a te kutyad, hogy ez megis hogy mukodik, majd utana ő is elkezdi szaglaszni a masik kutyát, es szep lassan feloldodik.

Ő meg egy nagyon kölyök kutya, hidd el nekem senkit nem fog bántani, ebben a korban még azt sem tudják kb mi az az agresszio, raadasul a fogai, az allkapcsa nincs meg teljesen kifejlodve, szoval ha ra is akarna tamadni egy masik kutyara, a masik kutya kb semmit nem eszlel belole, max csipkelodest.

Legyél hatarozott, es nyugodt, minel hamarabb engeded össze más kutyákkal (póráz nélkül) annál könnyebben fog menni.

Ja, es ami meg nagyon fontos, a tobbi kutya érzi a te kutyadon, hogy meg kölyök, szoval ugy is fogjak kezelni, ovatosak lesznek vele.

2020. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó, most sikerült megnyugtatnod:)
2020. jún. 4. 00:29
 20/23 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, én is kezdő gazdi voltam, így tudom milyen amikor próbálsz mindent jol csinálni, de közben bizonytalan vagy, hogy biztos jól csinálod-e. Nem könnyű kutyát nevelni, de próbálj meg a környéken olyan kutyasokkal barátkozni akiknek a kutyája jól nevelt, es biztos rengeteg tanacsot tudnak adni, nekem ez segitett rengeteget, es mellette tobb baratot szereztem magamnak is es a kutyának is.
2020. jún. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!