Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám...

Miért viselkedik így a kutyám a többi kutyával és mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos németjuhász szuka kölyköm. Mivel már meg van minden oltása, ma elvittem sétálni olyan helyre, ahol tudtam, hogy vannak más kutyák is, azt szeretném, hogy jól szocializált legyen. Viszont a kedves barátkozás helyett úgy ugatott a többi kutyára, mintha valaki ölné, morogni nem morgott, viszont a szőrét borzolta, ami nem jó. Van mellette egy 4 éves keverék kan kutyám, vele nem csinálja ezt, jól elvannak.

Viszont ezek miatt nem mertem odaengedni más kutyákhoz, meg a gazdájuk se díjazta volna, ahogy láttam. Amikor az én kutyám ugatott, a többinek egy hangja se volt, szóval nem értettem, hogy az enyém miért is viselkedik így. Az egyik bácsi mondta, hogy nyugodtan engedjem oda a kutyájához, úgyse bántja, de én úgy láttam, mintha az enyém meg akarta volna támadni, közben ugatott, úgyhogy gyorsan elvittem onnan.

A kérdésem az lenne, hogy miért viselkedik így a kutyám, mikor nem volt egyetlen rossz tapasztalata sem másik kutyával és hogyan tudnám megtanítani neki a helyes viselkedést, hogy egészséges, jól szocializált kutyus legyen belőle?



2020. jún. 1. 17:12
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy itt a környéken szinte csak idős emberek laknak, akik házőrzésre tartanak kutyát. Egyetlen egy nénit ismerek, aki sétáltatni szokta a yorkiját, de ő úgy félti mindentől szegény kutyát. Ha látja, hogy valaki unszimpatikus ember megy feléjük, egyből felkapja a kutyát és inkább kézben viszi, pedig nem problémás a kutyus.

De csak összejön majd a kutyaovi és ott tud majd barátkozni:)

2020. jún. 4. 08:30
 22/23 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk egy játékos, kölyök német juhásznak nem is biztos, hogy egy yorki lesz a legjobb barátja, mivel az ilyen apró kutyák termetukbol adodoan, ha nincsenek jol szocializalva elég agresszivek, főleg a nagy kutyákkal, mivel félnek tőlük.

Igen, a kutyaovi nagyon jó dolog, mivel ott meg aztan vele kb egykorú kutyákkal van, akikkel ki tudja magát játszani rendesen.

2020. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Hát igen, remélem összejön majd:)
2020. jún. 5. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!