Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között felelőtlenség lenne egy kutyát venni?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam eggy golden retriver-en de mivel nagyon gazdi központú kutya ezért nem merek belefogni mivel várhatóan 2-3 év múlva elfogok költözni itthonról, és mivel mindenképpen panelba fogok menni oda ugye nem vihetem. És így csak ugye 1 hónapban 1X látnám. Nagy felelőtlenség lenne ha 2-3 év minden együttöltött nap után csak havi 1X látnám míg itthon vagyok? Érdemes lenne inkább egy kistestű kutyát választani amit vihetek magammal vagy egy kevésbé gazdi központú kutyát?
2020. jún. 1. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval konkrétan anyádék nyakába varrsz egy kutyát kb 10 évre, hogy te még 3 évig kutyázhass. Igen, felelőtlenség.
2020. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem jó ötlet.

Ha mindenképp kutyázni akarsz, lehet a menhelyeken önkénteskedni, vagy lehetsz ideiglenes befogadó is.

2020. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlenség. Egy kutya él 12-13 évig is normál esetben, nem csak 3 évre szól. Akkor vegyél kutyát, ha 10+ évig tudsz róla gondoskodni.
2020. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Panelban is van sok kutya... az a kerdes,h akarod -e vinni magaddal futni rendszeresen stb foglalkozol-e vele. Ha lusta vagy,jobban jar veled pl egy eger vagy tengeri malac.
2020. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ha nem viszed magaddal, ne vegyél kutyát. Goldit nyugodtan lehet amúgy panelben is tartani.
2020. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg se fordulna a fejemben, hogy bárhova költözök, a kutyát ne vigyem magammal. Úgyhogy ha te már most biztosra tudod hogy neked 3 év múlva nem fog kelleni a kutya akkor szerintem kíméld meg a kutyát meg anyukádékat is ettől.
2020. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"ode ugye nem vihetem" - na ebből látszik, hogy nem kell neked kutya. meg sem forul a fejedben, hogy állatbarát albérletet nézz esetleg, rögtön a neked kényelmesebb megoldást válszod - lepasszolni

Engedd el ezt a kutya témát, nem kell most neked.

2020. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viheted panelba? Ha így gondolkozol, akkor inkább egy plüss kutyust szerezz be :)
2020. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!