Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El szabad e választani 5...

El szabad e választani 5 hetesen egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy lehet e valami baja? Vagy bármi "mellékhatása" annak hogy 5 hetesen el hoznám a kiskutyát? Igazából nekem már volt olyan esetem hogy rám maradt 6 kiskutya és szüleimmel cumisüvegből etettük őket.De most kapok egy bichon maltez kiskutyát és messze van a hely ahonnan hozzuk, de szombaton érte tudnánk menni akkor lesz pontosan 5 hetes és 2 napos.

2020. jún. 3. 11:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős kutyája véletlenül vemhes lett és mondtam én befogadok egy kölyköt szívesen, már az 5 hetet is alig tudta kivárni és rám sózta szegényt pedig minimum 8 hetes korukig az anyjánál a helye, 9-es válaszoló tökéletesen leírta. Ez a kutya kezelhetetlen volt ennek köszönhetően. Menhelyről is van egy kutyánk, őt 9 hetesen hozhattuk el és mindent megtanult az anyjától amit kell, vele soha semmi probléma nem volt. Tudom hogy nagyon szeretnéd már elhozni, én is majd beleőrültem a várakozásba de megéri. Sokkal könnyebb lesz elszakadnia az anyjától.
2020. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanulja a kommunikació alapjait, semmiképp se hozzátok el. Sokkal félősebb lehet mindennel kapcsolatban, valószínűbbek lesznek nála a viselkedési problémák és ahogy már írták, az immunrendszer sem oké még, szüksége van az anyatejre, és a társai közelségére.
2020. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Meg várom akkor azt a 8 hetet csak a picinek ne legyen baja!
2020. jún. 3. 12:26
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed. De amúgy a gazda nem mondta, hogy még nem kéne elválasztani? Vagy ő is kiszórja a kölyköket gyorsan?
2020. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
De de ott ahol ő lakik nincs állatorvos és hogy 6 hetesen kell oltani a kis kutyákat csak úgy tudta meg oldani hogy ide adta volna hamarabb de akkor valahogy meg oldom ezt a helyzetet.
2020. jún. 3. 12:38
 16/41 anonim ***** válasza:
97%
Szapitól ne hozz kutyát, inkább menhely vagy fajtamentés, ha valaki 8 hetes kor előtt odaadná a kutyát, az szapi. Lehet probléma a korai elválasztásból. Az elválasztás nem feltétlenül esik egybe a szoptatás végével, a korai szocializáció nagyon fontos.
2020. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg te nem tudod elvinni beoltatni aztán egyből vissza az anyjához? Vagy kérdezz meg egy állatorvost, hogy nagy baj-e ha 2 héttel később kapja meg az oltást. Nem is értem hogy gondolta ezt a gazda.
2020. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad. Törvény szerint is 8 hetes kortól szabad elválasztani, de a kiskutya érdeke is ez, sőt a tiéd is. 5 hetesen még szopik is, de ennél sokkal fontosabb, hogy szocializálik, nevelődik, tanul addig is az anyjától és testvéreitől, ha vannak.

Ezenkívül 2 oltása legyen meg, addig nem szabad elhozni (1 parvo, 1 kombi), mert nagyon könnyen elpusztulhat enélkül. 6 és 8 hetes korban kell oltatni, utána lehet elhozni.

2020. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Nem rendszeres szaporító! Nem is azért szaporitotta a kutyáját hogy eladja! Nekik kellett kiskutya ők maguknak hagynak 3-at és volt még 1 amelyiknek nem volt gazdája én pedig mindig is szerettem volna egy szoba kutyát mert a másik 2 kiskutyám az udvarra volt szoktatva! Ezért gondoltam hogy akkor nekem pedig az a másik kutyus jó lesz.
2020. jún. 3. 12:44
 20/41 A kérdező kommentje:
Az oltást megoldjuk! A kiskutyák éppségéért senki ne aggódjon. Beszéltem azzal akitől kapom a kuszit és egy másik faluba ahol van állatorvos el viszi oltásra!
2020. jún. 3. 12:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!