Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra szeretném vinni...

Timido kérdése:

Kiállításra szeretném vinni és agilityre. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

még csak 3 hónapos, de szeretnék majd vele egyszer kiállításra menni.

sétáltatás érdekelne jobban. Ha együtt sétálunk, akkor mindig a bal oldalamon és rögtön mellettem kell hogy sétáljon? Nem kolbászolhat körülöttem?

A másik kérdés, ha elengedem akkor szaglászhat körülöttem? vagy szigorúan a lábam mellett kell hogy menjen?

ezek érdekelnének a legjobban, hogy hogyan sétáljon mellettem, mennyit engedhetek meg neki.

Aztán milyen idős kortól érdemes gyakorolni agilityre? meg úgy kiállításra is?


2010. júl. 30. 22:38
1 2
 1/14 Allison ***** válasza:
100%

A séta nem azért van hogy meneteljetek mint egy katona hanem hogy szórakozzatok. Van aki így sétáltatja a kutyáját de gondolom te nem akarsz egy zsarnok lenni. Vagy mégis honnan jutott eszedbe hogy így kéne csinálni? A sétánál az a fontos hogy szépen menjen amerre akarod, ne húzza a pórázt és visszajöjjön. A szimatolás neki szórakozás, ne akard tőle megfosztani főled hogy ilyen pici.

Amiről te beszélsz az a lábnál követés, de azt kicsit később lehet neki tanítani és nem azt kell várni hogy egész sétán úgy menjen.

A agilityt már most lehet neki tanítani de csak játékosan mert 1 éves kora előtt nem ugrálhat nagyokat. Viszont szerintem vidd el kutyaiskolába mert otthon nem tudod szakszerűen felkészíteni. Egyes iskolákban van kiállításra felkészítés. Addig is vidd kiállításra nézelődni, kérj segítséget a tenyésztőtől.

2010. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Mindkettő egészen más tanítást igényel.

Az agilitys kutyának első és legfontosabb feladat a behívás. A többit aztán megtanítják a tanfolyamon.

Kiállításban semmi extra nincsen, kimész néhányra és ellesed. Meg a tenyésztő segíteni fog benne.

Azt azért megnézném, hogy pórázon sétáltatod és körülötted kolbászol. Tuti hasraesel. :)))

Pont annyit engedj meg neki, amit egy kölyökkutyának kell. Játsszon, szórakozzon, nőjön nagyra.

A pórázt nem húzza, nem rohangál összevissza. 4-5 hónaposan már járhattok suliba.

Egyre vigyázz: kiállításra ha gyakoroltok, akkor ne vágja le a fenekét jutalomfalat láttán.

Nálunk bejött az a trükk, hogy a kiállítási ringdresszurát csak felvezetőpórázban gyakoroljuk. A kutyáim különbséget tudnak tenni a normál nyakörv és póráz és a kiállítási ringlánc között. Egészen másképp viselkednek, ha más van rajtuk.

2010. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem féléves korától már mindenképp lehet. Fontos, hogy mindig melletted menyjen (kiállításon nem mászkálhat körülötted) és a fejét emelje fel, ne pedig a földet szaglássza. Persze azért engedd néha játszani is, hadd csinálja amit szeretne...
2010. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van am?
2010. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Allison ***** válasza:
Utolsó előtti, de ezt nem a sétánál kell csinálni hanem külön gyakorolni és nem a sétát elvenni!
2010. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Írtam én bárhol is, hogy a sétát el kell venni? A kiállítási szituációnak megfelelő viselkedést írtam le.
2010. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Allison ***** válasza:
Az kell vennit úgy értettem hogy séta közben gyakorol tehát nincs móka csak ez. És ezt nem tartom jónak, gyakoroljon külön otthon. Azért gondoltam hogy te is úgy gondolod hogy séta közben mert a kérdező is úgy indított hogy majd el sem mozdulhat a lába mellől séta közben. Szóval bocsi, nem kell nekem ugrani.
2010. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor majd hátha ő is különbséget tud tenni felvezető nyakörv és póráz között! :) Egyébként szépen jön mellettem, nem húz és semmi. néha megáll szaglászni, de akkor énis megállok, és várok egy kicsit aztán ha olyan helyre érünk, akkor körülöttem szaglászik póráz nélkül, de amint hívom, már jön is.

Dalmata kutyus. már tudja az ül-t és fekszik. Most próbálom tanítani, hogy ne mindenre csapja le a fenekét, például ha kaját kap, akkor néha lefektetem előtte, néha leültetem. Néha csak mondom neki, hogy maradj! :)

2010. júl. 30. 23:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ha betöltötte a három honapos kort, baby osztályba már nyugodtan nevezheted, szokja a tömeget, a ringet, és megismerik a birók.
2010. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha versenyezni akarsz vele, akkor már most nyugodtan elkezdhetsz oviba járni, és segítséget kérni. Ott mutatnak neked olyan feladatokat, amik még csak a játékos készségfejlesztésről szólnak, nem terhelik meg a kutyát, viszont előkészítik a későbbi sport tevékenységet. Most az a fontos, hogy megfigyeld, hogy mi az ami jól megy neki, mi az amit szeret, és mi az amira majd rá kell még gyúrni. Koncentrációs képességgel foglalkozz sokat (ezt kiskorban a szemkontaktussal kezdeném), egyensúly érzék fejlesztése, ilyesmik. MEg főképp szocializáld, hogy jól kijöjjön más kutyákkal, emberekkel, aztán hogy erős ingerkörnyezetben (pl. ha kutyák játszanak, rohangálnak körülötte) is tudjon rád figyelni azt is gyakorold. Erre is jó, hogy mindenféle szituációban gyakorolod a szemkontaktust.


Ugrós feladatokat még ne taníts, meg kengurut, semmi olyasmit, ami hátsó lábát terheli.


És ne várj tőle sokat! A séta az séta, az buli. Persze gyakorolhattok ilyenkor is lábnál követést, de sose gyakorolj semmit 5 percnél tovább, és a gyakorlást MINDIG kövesse játék, és hancúrozás, nagy örömködés.


Ne légy telhetetlen, ha valami nagyon jól megy, akkor ne akard még háromszor megcsináltatni vele. Mindig akkor hagyd abba, mikor úgy érzed, hogy most van a csúcson a kutya, és ilyenkor játssz vele nagyot. Így a jó fog rögzülni, ráadásul mindig lesz kedve a tanuláshoz.


Ha valami nem megy, akkor gyorsan csináltass vele valami olyat, ami viszont jól megy, és nagyon dícsérd meg, játssz vele.


Ha látod, hogy kezdi elveszteni az érdeklődését, figyelmét, akkor szintén csináltass vele bármit, ami jó, azért nagyon dícsérd meg, és fejezd be a gyakorlást játékkal.


http://www.youtube.com/watch?v=kndFGAwUS6I

2010. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!