Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy huskynak kisebb vagy...

Egy huskynak kisebb vagy nagyobb az energiaszintje az amstaffénál?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 16:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
A hetes kutyája egy átlag amstaff, ezt én is megerősíthetem :)
2020. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
10: nézz be a pitbull és amstaff tartók clubja nevű FB csoportba ha nem hiszed hogy ennyire energikus fajta.
2020. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Tudom hogy néz ki és egy nagyon jó irányvonalnak tartom de még mindig meg van neki az a tulajdonsága ami egy bulldogot bulldoggá tesz és ez a rövid orrnyereg. Valószínűleg az eredeti feladatára képes lenne, de hosszú távú gyors tempójú futásra (ahogy az én kutyám) nem. Nem vonnék párhuzamot.


Azt pedig senki nem mondta hogy a husky nem jobb futó vagy hogy nem energikusabb. Mert az, viszont annyira nagy eltérés nincs a két fajta energiaszintje között.


Másik meg az, hogy a legtöbb husky árnyéka az 50-100 évvel ezelőtti önmagának, olvastam olyan kommentet is, hogy a husky tenyésztőt nem érdekli a munka csak a standard. Tehát egy magyar és egy alaszkai kennelből származó husky között is igen nagy a különbség. Kérdés hogy mihez viszonyítunk? Erre senki nem tért ki.

Az pedig tény hogy az amstaff ehhez képest jó megtartja eredeti jegyeit.

2020. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen másképp energikusak.


Ha összehasonlítasz top kondiban lévő amstaff-ot és huskyt, azt látod hogy a staff rövid ideig nagy tempóra és energiabedobásra képes (súlyhúzás, futópad pl) és nyughatatlan pihenőidőben is. Egy husky sokkal nyugodtabb ha nincs feladat, de ha van, nagyon hosszú ideig képes ugyanolyan energiakiadásra (csak hogy egy végletet említsek, az Iditarod több mint 1500 km...).


Más teljesen, de nem hiszem hogy az egyik energikusabb lenne mint a másik, csak szögesen ellentétes a felhasználási területük.

2020. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nagyrészt egyetértek.

Viszont azért egy régebbi amastaff eléggé másképpen nézett ki.

[link]


Már csak a népszerűsége miatt sem lehetne full olyan mint régen.

Pont azt mondtam amúgy én is, hogy a konti bulldog azért sokkal nyomottabb orral rendelkezik, ami nagy különbség.

Viszont összességében, más kutyafajtákhoz képest, mint mondjuk pont a husky, vagy a vizslák, az amastaff is nyomottabb orral van megáldva.

Azon túl pedig az eredeti bulldogok nagyon hasonló feladatokra voltak kitenyésztve mint az eredeti amastaffok.

Ettől függetlenül nyílván az amastaff egy energetikusabb kutya... De szerintem ezt a két fajtát hasonlítgatni egymáshoz reálisabb mint az amastaffhoz a huskyt, mert ezek hasonló kategóriában vannak, a huskyval viszont ég és föld.

2020. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Amúgy #14.-nek is teljesen igaza van...

Viszont annyival kieggészíteném, hogy egy huskynak akkor van pihenő idő, amikor nagyon lelkiismeretesen le lett fárasztja, nagyon keményen.

Utána mondjuk 2 napig nyugodt.

Tehát be lehet iktatni náluk ilyen szüneteket, amit az amastaffnál meg lehet hogy nem... De ha ezen túl sem mozgatják eleget, akkor szökik, felássa a kertet, nagyon komolyan rombol és akár még agreszív is lesz.

2020. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A huskyt ha lefarasztod két napig nyugodt? Erről az én huskymnak elfelejtettek szólni. 🤣🤣🤣 Amúgy iszonyatos hogy mit bírnak, nyilván kellett is nekik a szánhuzasra szóval kicsit abszurd egy divat kutyával összehasonlítani egy munka kutyat.
2020. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mindkettő munkakutya, ráadásul mindkettő divat, utolsó. :D

Nem lehet összehasonlítani a két fajtát, másra lettek tenyésztve, más típus, más igényeik vannak. Nincs értelme veszekedni rajta, nem egy fajtacsoport. Mindkettővel sokat kell foglalkozni, de nem ugyan olyan minőségben, az meg egy külön másik dolog, hogy a showra szelektált mai kutyák mennyire lennének alkalmasak az eredeti feladatuk elvégzésére.

2020. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja csak éppen az amstaff egy kicsit másfajta munkára lett kitenyesztve.... És egyre divatosabb a husky is de százszor több amstaff meg pit van mert hát azzal "lehet vagánykodni". Mondjuk szerintem nem de vannak olyan retardaltak akik ezt hiszik. Amúgy meg a kérdező hasonlitgatta össze őket, én is tudom hogy a két faj mint Makó Jeruzsálemtől de attól még válaszoltam a kérdésre.
2020. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!