Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha emiatt nem szeretn...

Normális ha emiatt nem szeretnék kutyát?

Figyelt kérdés
Amikor valakit megkérdeznek hogy miért nem szeretne nagyon sok indokot fel lehet sorolni, hogy szerinte "büdös" (egyébkén egy jól tartott kutya nem), sokat kell sétáltatni, sok pénzbe kerül, macerás... De igazából engem csak egy dolog tántorít el, hogy egyszer meg fog halni... Régen gyerekkoromban volt egy kutyánk imádtam, de sajnos 13 évesen elhunyt... Azóta sok év eltelt, most már úgy igazán vágyom egy kutyára, de mindig eszembe jut hogy mi lesz ha... és akkor elbizonytalanodok...

2020. jún. 6. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Minden élőlény meg fog halni egyszer. Önmagában inkább az a rossz hogy ennyire tartasz a haláltól.
2020. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Érthetőnek érthető, de... Ennyi erővel akkor mást sem érdemes csinálni, mert minden múló. Neked kell eldöntened, hogy tartalmas életet akarsz-e élni vagy passzívat, amire 80 éves korodban elcsépelt időként fogsz visszagondolni. A leendő kutyád nem fog várni rád, ugyanúgy lesz gazdája, ugyanúgy el fog pusztulni egyszer, ha ezt vesszük, ennyi erővel lehetett volna a tiéd is.
2020. jún. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Most ez lehet morbid kitérő,de ennyi erővel gyereket se akarj,mert ő sem lesz örök életű...Ez az élet rendje,szerintem ez miatt ne hagyd ki,ha szeretnél kutyát.
2020. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos minden elfog pusztulni. De ha jót akarsz, akkor szerezzél kutyát! Nekünk is van kutyánk néhány hónapja és szuperül elvagyunk vele. :)
2020. jún. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Legyen kutyád mert a vele eltöltött idő a legértékesebb. Egyszer te is meg fogsz halni a kutya is. Ha ennyire tartasz a haláltól akkor egy hosszabb életű kutyát válassz.Mert valamennyire fajta függő, vagy válassz egy keveréket mert azok tovább élnek. A mi keverék kutyánt 18 évesen halt meg. Egy saját kutyánál aki egy óriási szeretetbomba nincsn jobb.
2020. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Szomszéd néninek ez a véleménye kb. Nézi szomorúan az 1 éves kutyám, hogy majd meg fog halni....mondom, hát addig lesz azért még úgy 15 boldog éve (ha szerencsém van)

Ennyi erővel minden felesleges. Inkább tegyen boldoggá 15 évig és legyek szomorú a halála után, minthogy ne legyen.

Gyerekkoromban a berni pásztorunk csak 7 évig élt. Mégse az maradt meg, hogy jaj szomorú mert meghalt és micsoda veszteség, hanem hogy mennyire szerettem, milyen jó volt vele és milyen jó kutya volt.

De ezt mindenki maga dönti el.

2020. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 2 eve kellett altatnom az első kutyamat. Elso par hónap nélküle borzaszto volt. Aztan igazából fel év kellett hogy teljesen rendeződjek lelkileg. Van egy 9 évesem is. Eszembe jut mi lesz ha nem lesz. De próbálok a jo dolgokra fókuszálni mindent megadni neki, hogy míg velem van addig boldog legyen. Februárban vettem egy kolyok kutyat, gondolkoztam, hogy mi lesz ha öreg lesz. De elhesegettem a dolgot. Úgy vagyok vele aki kutyas, kutyas élete van. Nem tud kutya nélkül élni. Lehet minden kutyam után fel évig padlón leszek ha meghal. Sajnos ez hozzájárul az élethez.

Így nem szabad hozzá állni semmihez. Ne legyen párod mert lehet hamarabb hal meg mint te, ne legyen gyereked mert ő is meghalhat.


Ne a halálra fókuszálj hanem az életre, együtt töltött boldog időkre :)

2020. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!