Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is folyton csesztet a...

Mást is folyton csesztet a család az állatszőr miatt? Ti hogyan kezelitek ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Egy kutyám és egy cicám van, kertes házban lakunk, mehetnek ki-be kedvük szerint. Mivel ugye ezek szőrös állatok, nyilván van bent kutya-és macskaszőr.

Megteszem amit tudok, naponta porszívózok, van, hogy 2x is, az ágyakra, székekre nem mehetnek fel, a kanapéra külön takarójuk van, amire feküdhetnek, de nagyrészt a helyükön alszanak. Szóval nem arról van szó, hogy áll a szőr mindenhol, és ha bejön hozzánk az ember, leülni se tud sehová anélkül, hogy vastagon állatszőrös lenne.

Mégis minden alkalommal, mikor a rokonaim eljönnek hozzánk, megjegyzést tesznek a kutyaszőrre meg a macskaszőrre. Főleg az anyám. Úristen, a gyerek ruháján ott a szőr, nézzem meg. Persze, előtte fél perccel ölelgette a kutyát, nyilván van rajta. Az én ruhámon is van, igen, a lábamhoz dörgölődzött a cica, előfordul (amúgy mielőtt elmegyünk otthonról, ezeket mindig leszedjük, meg otthon is időnként napközben).

Borzasztó, mi az egész életünket állatszőrben éljük le, minek engedem be az állatokat, ott a kert, amúgysem ezt láttam otthon. Hát nem, tényleg nem, otthon azt láttam, hogy van kutya, mert az kell, de ki van b*szva egy kennelbe, hogy ne ássa ki a kertet, ne legyen ott a szőre a teraszon, ha vedlik, akkor ne menjen már oda az emberhez, mert szőrös lesz a ruhája. Macska is van, mert az is kell, de ő is ki van csűrve, és ne dörgölőzzön, mert szőrös lesz a nadrág szára. Én valahogy ezzel az "állattartással" nem tudok azonosulni, nem értem, minek állat, ha kb. undorodik tőlük az ember, meg amúgy is csak útban vannak, koszt csinálnak stb.

Ez a probléma csak nálam merül fel, vagy más is szembesül vele, akinek vannak benti állatai? Tudom, szarjam le, igyekszem, csak annyira idegesítő, hogy minden egyes alkalommal, amikor találkozunk, előkerül ez a téma, és úgy csinálnak, mintha valami borzalmasan igénytelen emberek lennénk.



2020. jún. 10. 11:23
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

9: én is ezt mondtam, hogy így tavasszal nekem is hullik a hajam, mégse raknak ki :D

Azért nehéz velük, mert ők amúgy állítólag szeretik az állatokat, ugye van is nekik, szóval győzködni nem kell, hogy miért jó ez a gyerekeknek meg nekünk. De anyám meggyőződése, hogy az a normális, amit ő csinál (írtam ugye, hogy az mi is..), ez meg igénytelenség, hogy bent vannak. Próbálom egyébként úgy alakítani, hogy inkább mi menjünk oda, de nekik heti 1 alkalom kevés az unokákkal, nekem meg se időm, se kedvem állandóan mászkálni valahova, úgyhogy ők is jönnek unokázni, így sajna elég rendszeres a dolog. Múltkor anyám kezdte el simogatni a kutyát, aztán kiakadt hogy de most szőrös tőle a gatyája. Hát, erre már végképp nem tudok mit mondani :D

Amúgy nyilván én se vagyok annyira oda a szőrért, dehát ez ezzel jár, elfogadtam, nem tudom, mit kell ezen ennyit problémázni.

2020. jún. 10. 11:44
 12/36 anonim ***** válasza:
58%

Mond meg anyukádnak kerek perec hogy fejezze be ezt a rinyálást a szőrrel kapcsolatban mert marhára unod és nincs kedved hallgatni, ha csak ezért jön, akkor inkább ne jöjjön


hátha megérti, ha kicsit "kirohansz"

2020. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
17%

Borkanapet vagy mubort vegyel. Arrol lesoorod. Az agyamon is mubor van lepedo helyett.

Budapesten bennt tartjuk a lakasba a kutyakat. Mindig a videkiek akarjak kirakni csak a kertbe.


A nemesek regen bennt tartottak a hazban a kutyakat. Csak a parasztoknal volt kinn a csunya terelokutya a hosszu melegvbundajaval.,


Ilyen embereket ne hivj meg az otthonodba. Menjetek parkba vagy etterembe.

2020. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
23%

Persze,persze mindenkit ki kell rúgni és megszakítani a kapcsolatot mert nem szeretik a szőrt :DDD

A hajad nem hullik annyira mint egy állat szőre kérdező,ez buta hasonlat de nagyon.

Nem minden fekete és fehér és attól,hogy szereted az állataidat attól még el lehet fogadni hogy mást zavarhat, Itt 90%-ban csak elvakult emberek válaszoltak.

2020. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Nincs gond a kanapéval, van külön takarójuk, arra fekszenek, ha fel akarnak jönni, más bútorra meg nem szabad nekik. Írtam, hogy nem az a baj, hogy leülni se tudnak a szőrtől, hanem hogy a ruhánkon ott van, mert érintkezünk az állatokkal. Felháborító :D meg eleve a tény, hogy bent vannak, nem tetszik anyáméknak. Amúgy vidékiek vagyunk, itt se rakja ki őket mindenki. Inkább az 50+ korosztálynak a heppje ez, ahogy észrevettem, tisztelet a kivételnek, mert pl. anyósoméknak is benti kutya van, annak ellenére, hogy van kertjük.

Elhangzott már párszor ilyen, hogy akkor nem kell idejönni, mert erre nem vagyok kíváncsi. Ilyenkor felhúzza az orrát, pár hétig csak csöndben csóválja a fejét, amikor leszed egy szőrszálat valamelyik gyerek pólójáról, aztán kezdi újra.

2020. jún. 10. 12:18
 16/36 anonim ***** válasza:
85%
Miert lennénk elvakultak? A kérdező a saját otthonáról beszél, nem egy idegenhez/ismerőshöz ment át és szőrözött össze mindent. A saját otthonában igenis éljen úgy ahogy ő szeretne!
2020. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
14: elfogadom. De ő meg fogadja el, hogy ha az én otthonomban jár, ott így mennek a dolgok. Én se kezdek pofázni az ő otthonában, hogy mit kéne másképp csinálnia. Alapvető tisztelet. Szerintem.
2020. jún. 10. 12:20
 18/36 anonim ***** válasza:
63%

"attól,hogy szereted az állataidat attól még el lehet fogadni hogy mást zavarhat"


úristen :D egyértelmű, hogy elfogadja, de mégis mit tegyen? dobja ki az állatait, csak azért mert mást zavar? :D nagyon buta vagy 14-es válaszoló

2020. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

Nem kedves 18 te vagy buta ha szöveget sem tudsz értelmezni :) Nem fogadja el,rinyál. Itt meg a nagy többség azt szajkózza hogy ne menjenek hozzá és a többi.

Van középút és látni kinek az inge az válaszolt is rá :)

Van kutyám és elfogadom ha valaki fél tőle,vagy zavarja attól nem teszem ki a kutyát (okos megjegyzés volt amúgy,látom nagyon felfújtad magad azon amit te írtál :D) hanem bezárom a szobába a játékaival és némi rágcsával,például arra a egy-másfél órára. Mert elfogadom hogy van aki másként reagál rá. Nem mondom azt,hogy mindenki kifelé mert kutyám van,és ha csak gondolatban is utálod a szőrt vagy a nyálat akkor húzz el.

Közép utat kellene megtalálni emberek,mint ahogy minden másban is azt kellene,de itt nálunk ez sosem fog menni :(

2020. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
19: te sem tudsz szöveget értelmezni, ha már itt tartunk. Nem az állatokkal van a baja. Nem is azzal, hogy körülötte vannak nálunk, nem lenne megoldás, hogy addig kimennek pl az udvarra. Hanem azzal a ténnyel, hogy én úgy általában véve bent tartom őket, és emiatt néhol előfordul rajtunk, körülöttünk allatszőr. Őt ez közvetlenül nem érinti, őt a tény zavarja, hogy így élünk. Erre meg nem nagyon tudok középutas megoldást.
2020. jún. 10. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!