Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is folyton csesztet a...

Mást is folyton csesztet a család az állatszőr miatt? Ti hogyan kezelitek ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Egy kutyám és egy cicám van, kertes házban lakunk, mehetnek ki-be kedvük szerint. Mivel ugye ezek szőrös állatok, nyilván van bent kutya-és macskaszőr.

Megteszem amit tudok, naponta porszívózok, van, hogy 2x is, az ágyakra, székekre nem mehetnek fel, a kanapéra külön takarójuk van, amire feküdhetnek, de nagyrészt a helyükön alszanak. Szóval nem arról van szó, hogy áll a szőr mindenhol, és ha bejön hozzánk az ember, leülni se tud sehová anélkül, hogy vastagon állatszőrös lenne.

Mégis minden alkalommal, mikor a rokonaim eljönnek hozzánk, megjegyzést tesznek a kutyaszőrre meg a macskaszőrre. Főleg az anyám. Úristen, a gyerek ruháján ott a szőr, nézzem meg. Persze, előtte fél perccel ölelgette a kutyát, nyilván van rajta. Az én ruhámon is van, igen, a lábamhoz dörgölődzött a cica, előfordul (amúgy mielőtt elmegyünk otthonról, ezeket mindig leszedjük, meg otthon is időnként napközben).

Borzasztó, mi az egész életünket állatszőrben éljük le, minek engedem be az állatokat, ott a kert, amúgysem ezt láttam otthon. Hát nem, tényleg nem, otthon azt láttam, hogy van kutya, mert az kell, de ki van b*szva egy kennelbe, hogy ne ássa ki a kertet, ne legyen ott a szőre a teraszon, ha vedlik, akkor ne menjen már oda az emberhez, mert szőrös lesz a ruhája. Macska is van, mert az is kell, de ő is ki van csűrve, és ne dörgölőzzön, mert szőrös lesz a nadrág szára. Én valahogy ezzel az "állattartással" nem tudok azonosulni, nem értem, minek állat, ha kb. undorodik tőlük az ember, meg amúgy is csak útban vannak, koszt csinálnak stb.

Ez a probléma csak nálam merül fel, vagy más is szembesül vele, akinek vannak benti állatai? Tudom, szarjam le, igyekszem, csak annyira idegesítő, hogy minden egyes alkalommal, amikor találkozunk, előkerül ez a téma, és úgy csinálnak, mintha valami borzalmasan igénytelen emberek lennénk.



2020. jún. 10. 11:23
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező... a tisztelethez az is hozzá tartozik,hogy az ő kérését is figyelembe veszed. Ha kérsz tőlük valamit biztos ők is próbálnak alkalmazkodni amikor te vagy náluk.

Én nem gondolom,hogy mindenkinek kussban kell lenni ha hozzám jön.Egy ismerősömnek boxerja van elég ha megszagol már egy nyálcsík van a nadrágomon.Elég kellemetlen ha utána még megyek pl máshová is. Na most én ezért ha szólok hogy legyen szíves fogja meg amíg bemegyek akkor bunkó vagyok és ne menjek oda többet? Érdekes elmélet.

Nekik szerencsére ezzel semmi gondjuk,és tiszteletben tartják ha valaki nem örül neki és elvezetik onnan a kutyát.Majd ha "játszó" ruhában megyek akkor össze is ugrálhat.Ez a lényege a mondandómnak a kölcsönös tisztelet és odafigyelés,de tudtam is előre,hogy nem sok mindenki fogja megérteni.:)

Nem zavar a lepontozás se a beszólás,ha ettől bárki jobban alszik,lelke rajta.

Oda vissza működik,alapnak kellene lennie hogy figyelünk egymásra.Nem csak kutyáknál hanem mindenhol,de az életben és ezen az oldalon meg pláne csak 2 opció van mint látni.

2020. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
19-es, amiket leírsz az teljesen érthető, és rendben van. De itt nem arról van szó, hogy a szüleit zavarja a kutya mikor ott vannak, hanem arról, hogy az zavarja, hogy a kutya bent él velük. Ez olyan mintha valaki atmenne hozzád, és beszolna, hogy minek van a tv a hálószobában, mert szerinte az nem jo, es ezert allandoan csesztetne. (Tudom, hogy hülye példa, de hirtelen ez jutott eszembe.)
2020. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
21: huszadszor írom le, neki nem ez a baja. Ha csak ennyi lenne, igen, kimenne addig a kutya és a macska, vagy felmennének az emeletre. Nekia TÉNY a gondja, hogy nálam benti allatok vannak. Ha figyelembe venném a kérését, az azt jelentené, hogy SOHA, SEMMIKOR nem jöhetnek be az állataim. Nemcsak akkor, mikor anyám jön, hanem egyáltalán nem. Hát ehhez bocsi, de szerintem nincs joga senkinek.
2020. jún. 10. 12:56
 24/36 A kérdező kommentje:
22: igen, köszönöm, ez a lényeg valóban.
2020. jún. 10. 12:57
 25/36 A kérdező kommentje:
Nem a mondanivalóval van baj, 21-es, abban még egyet is értek veled, de a helyzetet nem érted. Nálunk nem erről van szó.
2020. jún. 10. 13:00
 26/36 anonim ***** válasza:
Mond meg: ez van, ezt kell szeretni:D
2020. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#13-as, hogy a frászba lehet így írni??! Úgy kellet kitalálnom, mi a fenék azok a szavak ...

Ja és elég nagy idióta, aki szerint azért csúnya egy kutya, mert hosszú szőre van .. -.-"

2020. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Nalunk az osszes rokonom ilyen. Ahanyszor meglatogattak eddig, mindenki tudott mit kritizalni a lakason es a kutyainkon. Igenytelenek vagyunk, hogy lehet igy elni, mi a jo ebben, undorito, stb. 4 kutyank van, ebbol egy shiba inu, ami koztudottan szornyen durvan vedlik. Vedlesi idoszakban nalunk is van szor boven, most nem fogok azert tizpercenkent takaritani, mert valakinek ez nem tetszik. Nyilvan ilyenkor mindig felszedem az elhullajtott szorcsomoit es azonnal atvaltok "itthoni kutyazos" ruhara. Ezen kivul en mindig ketnaponta nagytakaritast csinalok a lakasban es ennyi eleg is, mert nincsen mindenhol kutyaszor. Laktunk kertesben is mar, ott meg attol kaptak idegbajt, hogy a kutyak kimehetnek a kertbe jatszani aztan johetnek is be anelkul hogy minden alkalommal megfurdetnem oket 😂 Megtesszuk a tolunk telhetot, de igen, a ruhaink kutyaszorosek, de a csaladomon kivul sosem tett meg erre senki megjegyzest. A legjobb baratom egyaltalan nem nagy kutyas, sosem tartana benti allatot, de amikor hozzank jon, mindig simizi oket, leul barhova es a szor egyaltalan nem erdekli. Anyamnak 7 macskaja van, akik bentiek (kintiek is vannak), duplaszoruek, na ott aztan tenyleg szall a szor meg a levegoben is, de amikor hozzank jottek, latni lehetett az undort az arcan es hogy sehova sem akar leulni a kutyak miatt, ugyanez a tobbi csaladtagunkkal is. Mar nem is jarnak hozzank szerencsere, mert nagyon rossz a viszonyunk, mindig alig vartam, hogy elhuzzanak haza. Egyebkent en sulyos allergiaval elek, amibe az allatszor is beletartozik es egy tusszentes nem jon ki itthon, innen tudom, hogy eleg a ketnaponta nagytakaritas. Anyamekhoz amint beertem, mar az arcomba csapott egy szorcsomo a levegoben, folyt a nyalam, konnyem, orrom es pruszkoltem, feldagadt a fejem, de sosem tettem megjegyzest.
2020. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen itt lényegében nem is arról van szó, hogy kinek mi tetszik és mi nem. Azt kéne megértenie mindenkinek, hogy a másik dolgába nem szólunk bele, főleg akkor nem, ha azt a saját otthonában teszi az illető. Ahhoz senkinek semmi köze. Nem muszáj tetszen, de szólni ilyenek miatt bunkóság. Legyen szó akár kutyáról, akár arról, hogy mennyire húzza le a redőnyt vagy, hogy hányféle tányért tart a szekrényben. K.rvára senkinek semmi köze hozzá.
2020. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

28: igen, nálunk is ilyesmi a helyzet, főként anyám részéről, pedig itt 1 db kutya és 1 db cica van. Anyádat végképp nem értem, mikor nála száll a levegőben is a macskaszőr, akkor nálad mi a problémája. Az a baj, hogy nálad kutya van, nem macska?

Épp most ugrottam be anyuhoz egy levélért a kisebbik gyerekemmel, és megjegyezte, hogy megint tiszta szőr a gyerek felsője. Volt rajta vagy 3 szál. Szóval ilyen szintű a gond nálunk :D az a baj alapvetően, hogy neki csak az a jó és normális, ahogy ő él. Ha mások másképp gondolják, azok mind hülyék, nem fogadja el, hogy másnál más a szokás. És mivel én a lánya vagyok, nálam úgy érzi, hogy hangot is kell ennek adnia :/ hiába zárom el a kutyát meg a macskát, ha ő jön, attól még szónokol, hogy nem kéne őket beengednem, milyen dolog ez, hogy lehet így élni stb.

2020. jún. 10. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!