Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is folyton csesztet a...

Mást is folyton csesztet a család az állatszőr miatt? Ti hogyan kezelitek ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Egy kutyám és egy cicám van, kertes házban lakunk, mehetnek ki-be kedvük szerint. Mivel ugye ezek szőrös állatok, nyilván van bent kutya-és macskaszőr.

Megteszem amit tudok, naponta porszívózok, van, hogy 2x is, az ágyakra, székekre nem mehetnek fel, a kanapéra külön takarójuk van, amire feküdhetnek, de nagyrészt a helyükön alszanak. Szóval nem arról van szó, hogy áll a szőr mindenhol, és ha bejön hozzánk az ember, leülni se tud sehová anélkül, hogy vastagon állatszőrös lenne.

Mégis minden alkalommal, mikor a rokonaim eljönnek hozzánk, megjegyzést tesznek a kutyaszőrre meg a macskaszőrre. Főleg az anyám. Úristen, a gyerek ruháján ott a szőr, nézzem meg. Persze, előtte fél perccel ölelgette a kutyát, nyilván van rajta. Az én ruhámon is van, igen, a lábamhoz dörgölődzött a cica, előfordul (amúgy mielőtt elmegyünk otthonról, ezeket mindig leszedjük, meg otthon is időnként napközben).

Borzasztó, mi az egész életünket állatszőrben éljük le, minek engedem be az állatokat, ott a kert, amúgysem ezt láttam otthon. Hát nem, tényleg nem, otthon azt láttam, hogy van kutya, mert az kell, de ki van b*szva egy kennelbe, hogy ne ássa ki a kertet, ne legyen ott a szőre a teraszon, ha vedlik, akkor ne menjen már oda az emberhez, mert szőrös lesz a ruhája. Macska is van, mert az is kell, de ő is ki van csűrve, és ne dörgölőzzön, mert szőrös lesz a nadrág szára. Én valahogy ezzel az "állattartással" nem tudok azonosulni, nem értem, minek állat, ha kb. undorodik tőlük az ember, meg amúgy is csak útban vannak, koszt csinálnak stb.

Ez a probléma csak nálam merül fel, vagy más is szembesül vele, akinek vannak benti állatai? Tudom, szarjam le, igyekszem, csak annyira idegesítő, hogy minden egyes alkalommal, amikor találkozunk, előkerül ez a téma, és úgy csinálnak, mintha valami borzalmasan igénytelen emberek lennénk.



2020. jún. 10. 11:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
52%
Én se tartanék egy állatot se a házban, számomra undorító. Szőre is, nyáladzik össze-vissza... nem. Kertben rendben, máshol nem. Elmegyek ismerőshöz megjegyzést valószínűleg nem teszek, de biztos lehet látni rajtam, hogy nagyon nem tetszik, ha pl nyalogat. Egy random embernek se engednem meg, nemhogy egy kutyának. Már csak leülni se annyira szívesen ülök le annál, aki állatot tart bent. De hát most hogy lehet szépen megmondani? Sehogy. Rokonok esetében talán őszintébbek vagyunk. Te elfogadhatónak tartod ezeket a dolgokat, én nem. Kinek van igaza? Te azt mondod, hogy neked, mert szerinted ezekkel a dolgokkal nincs baj, szerintem pedig undorító. Ezzel nem tudok mit kezdeni, hogy mit tartok undoritonak es mit nem. Más kérdés, hogy valaki kifejezi nemtetszését, de ha neked így jó... felőlem azt csináltok, amit akartok. Én mindig tartom azt az álláspontot, hogy szabadon közlekedő állat házba nem való. Ezt el kell fogadni, hogy vannak emberek, akik hasonlóan gondolkodnak, mint pl ên, "igénytelennek" tartjuk. Ha nem is mondom ki, egy véleményem van róla. Nem vagyok amúgy állatgyűlölő, de bizonyos távolságot tartok köztük. Nem tudnék családtagként tekinteni rájuk, bármennyire is szeretem az adott állatot. Még az számomra belefér, ha kertből valahogy ruhával 1-2 szörszál bekerül. Mondjuk nekem kutya/macskasimogatás után alap a kézmosás, házba belépés előtt pedig lehetőleg leseprem magamról. Nem tetszik ugyan ez sem, zavar, de belefér. Állatok kategóriában pedig most lehet lepontozgatni is, meg nem sértődök 😀
2020. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az nem tetszik, hogy nyalogat a kutya azért egyáltalán nem illetlenség szólni.

Abba viszont felesleges beleszólni, hogy más hogy éli az életét. Ennyi erővel a kutyasok meg szóljanak be neked, hogy neked miért nincs kutyád? Egyértelműen nem. A saját házában mindenki azt csinál amit akar.

2020. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
31: nézd, ez nem erről szól. Megértem és elfogadom, hogy te ezt nem szereted, és zavar. Ami számomra ebben a történetben idegesítő, hogy rendszeresen hallgatnom kell az észosztást arról, hogy a saját házamban hogyan kellene élnem anyám szerint. Nem érdekel a véleménye arról, hogy beengedem az állataimat. Másé sem a férjemen kívül, ebben ugyanis vele döntünk. Tarthatja igénytelenségnek, szíve joga, de ne cseszegessen miatta állandóan, nem az ő házában csinálom, hozzá nem viszem el a kutyámat. Ahogy írod, te sem szólsz be senkinek ezért, hiába nem értesz vele egyet. Valami ilyesmit várnék el én is, ez az alap tisztelet megadása. Ettől még tudni fogom, hogy nem tetszik neki, de nem megy az agyamra vele, és nem mérgezi a kapcsolatunkat azzal, hogy ebből rendszeresen vita van.
2020. jún. 10. 15:38
 34/36 anonim ***** válasza:
31-es, én nem pontozlak le, csak sajnállak.. szegény ember vagy, ha nem tudod mit jelent, amikor egy kutya (vagy akár cica) családtagként létezik melletted :)
2020. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Én sem értek egyet azzal, hogy a kutya-macska bejárjon a házba. Elvégre az ember sem fekszik be a macska vagy a kutya óljába nem igaz? Az állat az udvarra való nem a lakásba. Nálunk a családban mindenki azonnal megérzi ha valakinél bejár a kutya, ha vendégségben vagyunk. Megszeretgetem, játszok vele, megfürdetem stb. és ennyi. Viszont a rokonaid részéről udvariatlanság ezt megjegyezni. Menjetek ti hozzájuk vagy mond meg nekik, hogy ha nem tetszik nekik, akkor ne jöjjenek!
2020. jún. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
35: az a gond ezzel, hogy az állat az udvarra való, hogy nem feltétlen igaz. A macskám oké, egy szimpla házimacska, lehetne akár csak kinti. De a kutyám rövidszőrű, őt nem is lehetne kint tartani télen, és több olyan kutyafajta is van, ami nem alkalmas kinti tartásra. De nem ez a dolog lényege, csak megjegyeztem :) A lényeg valóban az lenne, amit te is írtál, hogy nem jegyzem meg valaki más otthonában, hogy nekem nem tetszik, ahogy él, mert semmi közöm hozzá. Pláne nem cseszegetem vele állandó jelleggel. Akkor se, ha családtag.
2020. jún. 15. 19:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!