Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyaiskola Budapest...

Van olyan kutyaiskola Budapesten, ahol nem alkalmazzák a csörgő üveget és nem tanítanak jogszabály ellenes dolgokat (pl. póráz nélküli sétát)?

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van, a csörgő üveg ijesztő lenne számára. Olyat meg nem akarok neki tanítani, amit úgysem fogok engedni, mert jónak tartom az erre vonatkozó szabályt, és nem csak azért nem fogom megszegni, mert szabály.
2020. jún. 11. 22:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
A póráz nélküli séta engedelmességi feladat, miért ne tanítanák? Csörgő üvegről még nem hallottam.
2020. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Sulit nem tudok mondani, de a lábmellett követés és behívás nem csak akkor fontos tudás, ha úgy sétáltatnád a kutyád mint a sok felelőtlen "jóvanazúgy" gazdi, hanem ha véletlen nincs póráz. Teszem azt elszakad, kirántódik, elejted stb, akkor is legyen olyan parancs, amire nem csak akkor engedelmeskedik házon kívül, ha kezedben van a póráz.


Abszolút megértem, hogy miért nem akarod ezzel "fecsérelni" az időt, de mielőtt ezt ennyir elvetnéd, gondold azért át, hogy mit is akartok tanulni.


Illetve mehetsz külön órákra is, ahol megmondhatod, hogy mit nem akarsz megtanítani neki, de csoportos foglalkozáson minden suliban tanítják ezt (szerintem)

2020. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem az engedelmességgel van gondom, hanem közterületen a póráz kötelező, és sok bosszúságot okoztak nekem már a póraz nélkül sétáltatók, a kutyámmal kapcsolatban is. Nálam mindig van póráz, ha a kutyámmal vagyok. Egyszer ugrott ki a hámból, nem sokkal azután, hogy hozzám került, eltört a vele kapott hám csatja, és nem szaladt el, ezzel nincs gondom, de nem fogom póráz nélkül sétáltatni szándékosan, és túrán sem. Pórázon is le tudom fárasztani.
2020. jún. 11. 23:00
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Ezt értem, de ez olyan hogy, mentőmellény használata kötelező az úszáshoz ezen a partszakaszon. Te ezt be is tartod, tudsz is úszni mellényben. De amúgy is kell tudnod úszni, mert a mellénnyel bármi történhet, nem szabad csak arra bízni magad.


És az hogy akkor nem ment el, nem biztosíték semmire. Mert adódhat millióegyféle dolog, ami elvonja a figyelmét/megijed.


De nem erőltetem, én se veszem le a pórázt soha, de attól még a suliban megtanultuk ezeket az engedelmességi feladatokat is, egyrészt mert ez egyébként nehéz feladat, közös munkát igényel, koncentrációt stb.


Plusz most ugrik be (kicsit megkavart a kérdés, plusz régen voltunk)... Ezeket mind pórázzal tanultuk eleve, tehát a helyes sétát is tanultuk vele, és a végén csak azért volt ott a póráz, mert nem voltunk egyedül.


Ez lenne a lényeg, hogy a póráz léte mindegy legyen a kutya és a gazdi számára is. Az hogy ez a gyakorlat póráz nélkül is alkalmazható, csakis a kapcsolatot tükrözi a kutyával.


De nem erőltetem, ha egyáltalán nem akarod, mondtam, menj magánórára és kérd hogy ezt ne tanítsák, ha ennyire ellene vagy...

2020. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Tehát te sosem engeded el a kutyádat pórázról? Sosem futhat szabadon? Legfeljebb csak kis, elkerített telkeken?


És azt ugye tudod, hogy minden egyes munkában (a szolgálatitól a terelésen és vadászkutyázáson át a segítő kutyás munkáig és a versenysportokig) mindenhol kell a póráz nélküli láb mellett séta? Mi gondod is van még ezzel? Mesélj csak.

2020. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Együtt futok a kutyámmal.
2020. jún. 11. 23:21
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Csak pórázon? Sosincs szabadon?
2020. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Közterületen soha.
2020. jún. 11. 23:57
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Közterületen nyilván szabályellenes, de külterületen, elkerített futtatón igenis hasznos tudás a láb melletti séta. Ne legyél ennyire csőlátású, hidd el, a kiképzők értenek a kutyához, nem véletlenül tanítják ezeket a dolgokat.
2020. jún. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Elkerített futtatóban elengedem, van nagyobb is, nem csak miniatűr, ahova tudunk menni. De nincs jogsim, autóm, tömegközlekedéssel csak olyan helyekre tudunk menni, ami vagy közterület, vagy vadászterületnek minősül, ilyen helyeken nem engedem el, és ezeket jogszabályok is szabályozzák. Nem vagyok sem erdész, sem vadász, hogy jogszerűen lehessen szabadon egy erdei túrán a kutyám.
2020. jún. 12. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!