Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyaiskola Budapest...

Van olyan kutyaiskola Budapesten, ahol nem alkalmazzák a csörgő üveget és nem tanítanak jogszabály ellenes dolgokat (pl. póráz nélküli sétát)?

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van, a csörgő üveg ijesztő lenne számára. Olyat meg nem akarok neki tanítani, amit úgysem fogok engedni, mert jónak tartom az erre vonatkozó szabályt, és nem csak azért nem fogom megszegni, mert szabály.
2020. jún. 11. 22:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

Póráz nélküli oktatás természetes egy idő után, hiszen a kutyának póráz nélkül is tudnia kell viselkedni, BH vizsgán nem is lehet rajta póráz. Közterületen a póráz kötelező, viszont futtatóban, vagy mondjuk egy mezőn ha el akarod engedni a kutyát, akkor is tudnia kell viselkedni. Jobb az ha az iskolában szabályozott körülmények között mint először élesben. Agility közben sincs a kutyán póráz, sőt a trükkoktatós "extrém" csoportban az engedelmességi alapok is póráz nélkül mennek, ha az nem stabil nem lehet tovább lépni. (legalábbis nálunk)

A csörgő üveg pedig egy nagyon jó módszer arra ha mondjuk két kutya összeugrik, és máshogy nem lehet őket szétválasztani. Nagy hang, éles hatás felkapja rá a kutya a fejét. Sokkal jobb módszer mint a testi fenyítés. Ez mondjuk egy összeeresztős csoportos falkabulinál hasznos lehet. Egy suliba ahol mindig minden kutya pórázon van persze ilyenre nincs szükség, de az meg nem jó szerintem. A kutyasuli egyik alapja a szocializáció, ha nem érintkezik a kutya más kutyákkal akkor hiányos a szocializációja. Az nem számít ha az engedelmesen mellette 2 méterrel szintén pórázon van egy kutya.

2020. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Menj magánórára. Csoportos foglalkozáson tanítanak ilyesmit.
2020. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
13%

Fogalomzavarban szenvedsz. Iskolákban nem tanítanak póráz nélküli sétákra.

A póráz nélküli haladás megtanításának semmi köze a sétáltatáshoz.

2020. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
26%

Pórázon vezetés és szabadon követés, már ha minden áron okoskodni akarsz (mondjuk velem nehéz dolgod lesz, arra azért készülj).


És póráz nélküli "sétára" sehol sem tanítanak. Kézben tarthatóságra, kontaktra és behívásra viszont igen. Ne erőlködj utolsó, nem fogod tudni összerakni a kis fejedben, hogy mit jelentenek ezek és mire jók. :)

2020. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Viszont sok gazdi úgy értelmezi, hogy akkor ezentúl póráz nélkül sétáltatja a kutyát, amivel sok probléma van. Nekem fontos volna, hogy a kutyám a szabadon követést ne úgy értelmezze, hogy szaladgálhat a parkban, ahol tilos, mert közterület, és nagy forgalmú utak és parkolók vannak körülötte. Sok a nem behívható szabadon sétáltatott kutya a környéken, volt olyan, amelyik megijesztette ezzel az enyémet, amikor az enyém még frissen került ide, volt, amikor az enyémnek volt valami betegsége, használtam a sárga szalagot, a szabadon sétáltató gazdik pedig nem voltak erre tekintettel. Kutyasulis kutyák...

Olyan helyre akarok menni, ahol a gazdikban is tudatosítják, hogy a szabadon követés nem egyenlő azzal, hogy a kutyát szélnek eresztik séta közben és nem tudják visszahívni őket, nem is látják, hova szarik vagy kihez megy oda.

Nekem mentett kutyám van, hidegen hagyja a dörgés, a tűzijáték, de megugrik, ha mellette esik le valami hangosan, neki kifejezetten ártalmas lenne a csörgő üveg.

2020. jún. 12. 13:28
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogja úgy értelmezni, hogy 'szaladgálhat a parkban ahol tilos' ha nem engeded el. Igazából a problémádat sem értem, a kutyaiskola nem tanít olyat az embereknek, hogy mindenhol el kell engedni a kutyát, azt tanítja meg, hogy a kutyának minden körülmények között hallgatnia kell rád, akkor is ha pórázon van, akkor is ha szabadon, és mindegy hogy a szabadság egy udvaron van, egy futtatoban, vagy a vilagvegen, ez teljesen alap szerintem.
2020. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy felétek nincs ennyi problémás kutyasulis kutya, én sajnos a negatív példát látom. Nekem eleve sok melóm volt a kutyám félősségét, bizalmatlanságát normál szintre hozni, és nehezítették a dolgomat ezek a kutyájukat szabadjára eresztők, az én kutyám visszaszól, ha egy másik kutya szemtelen, ezt egy kezemen meg tudom számolni, hány gazdi mondta, hogy örül neki, mert legalább van, aki helyre teszi az ő kutyáját, a legtöbbek szemében viszont az én kutyám volt a neveletlen morgós, úgy, hogy amúgy nem ismerik az előéletét, pedig ők engedték oda az enyémhez. Nagyon sokat dolgoztunk azon, hogy ne vetődjön a rollerezők után, csak mert hangosak, hogy ne ugassa meg a kukazsákokkal mászkáló utcai takarító brigádot, nem akarom, hogy ezt lerombolják egy nem megfelelő oktatással, vagy az én kutyám számára ijesztő módszerekkel.

Tehát nem kókler oktatókat keresek, hanem olyanokat, akik ismerik a szabályokat is, és ezeket nem veszik félvállról, és jól kezelik a mentett kutyákat is, nem csak a jó helyről származó tenyésztett egyedeket.

2020. jún. 12. 14:12
 18/24 anonim ***** válasza:
88%
Értem amit mondasz, és teljesen igazad van abban, hogy pórázon kell sétáltatni, vagy ha nem pórázon van akkor 100%-osan behívhatónak kell lennie a kutyának, én csak azt akarom mondani, hogy ezt nem a kutyaiskola tanítja, hogy engedd el a kutyádat mindenhol, aztán menjen amerre lát. Pont arra próbálnak ott megtanitani, hogy ha esetleg elengeded akkor is azt csinálja amit te szeretnél, persze ehhez nem elég az iskola, gyakorolni is kell.
2020. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%

"Viszont sok gazdi úgy értelmezi, hogy akkor ezentúl póráz nélkül sétáltatja a kutyát, amivel sok probléma van. Nekem fontos volna, hogy a kutyám a szabadon követést ne úgy értelmezze, hogy szaladgálhat a parkban, ahol tilos, mert közterület, és nagy forgalmú utak és parkolók vannak körülötte"


Ez csakis tőled függ... A kutya azt csinálja, amire tanítod.

2020. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

" Nekem fontos volna, hogy a kutyám a szabadon követést ne úgy értelmezze, hogy szaladgálhat a parkban, ahol tilos, mert közterület, és nagy forgalmú utak és parkolók vannak körülötte"

A kutya akkor szaladgál, ha elengeded. Ennek semmi köze a szabadon követéshez.

Tudod, a szabadon követéshez jár egy vezényszó. Általában a "lábhoz" szokták használni.

2020. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!