Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jófogáson így el lehet adni...

A jófogáson így el lehet adni fiatal kutyát? (több lent)

Figyelt kérdés

A bátyám még 3 hónapja megvetetett egy kölyök németjuhászt a szüleimmel, és amióta megkapta, egyáltalán nem foglalkozik vele (a család többi tagja egyáltalán nem akarta megvenni, de ő erősködött), szóval eközben ugye a kutya nincs nevelve, mindent szétszed a kertben, így arra jutott, hogy eladja.

Na a kérdés az lenne, hogy bár a kutya még csak 5 hónapos, de el lehet-e adni így, hogy nem vagyunk tenyésztők?

(mert nemrég lett valami szigorítás azt hallottam erről, viszont mi ezt a kutyát nem szaporítottuk, csak tovább akarjuk adni)

Köszi előre is a válaszokat!



2020. jún. 13. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát kérdés, hogy honnan lett vásárolva a kutya? Vannak papírjai? Miért eladni, és miért nem elajándékozni?
2020. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem, a jófogás pont az elmúlt hónapban szüntette meg a kutyák árusításának lehetőségét.
2020. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha fajtatiszta, akkor kell hogy legyen a tenyésztőjével szerződés, abban pedig elővételi jog mindig ki van kötve. Tehát először a tenyésztők hívjátok fel, lehet, hogy kell neki a kutya.
2020. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Igen, ha törzskönyves jelezni kell a tenyésztőnek mert elővásárlási joga van illetve lehet szeretné tudni hova kerül a "kutyája", hogy tovabbra is nyomon tudja követni.


Ha nem tk-s akkor mehet jófogásra csak fel kell tüntetni hogy fajta jellegű kutyus. Figyeljetek oda hogy nehogy szaporító kezébe kerüljön.

Ingyen egyébként nagyobb eséllyel talál gazdit, illetve írjatok szerződést és jelezd hogy ivartalanítási szerződéssel eladó. Ezt azért mert így a szapik valszeg elkerülnek benneteket.

2020. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha fajtatiszta, akkor a tenyésztőhöz kell fordulni.


Ha nem tk-s, akkor keverék, így pofátlanság pénzt kérni érte!

2020. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
#4 vagyok, miért lettem lepontozva?
2020. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem azért, mert a jófogásra már nem lehet feltenni semmiféle kutyust, de nem vagyok benne biztos.


1.) ha törzskönyves, akkor a tenyésztővel beszéljetek

2.) ha nem az, akkor facen van ingyen elvihető kutyusok csoport, oda felteheted, és kiválaszthatjátok sok jelentkezőből a legideálisabbnak vélteket, és személyes találkozó után dönthettek. Örökbefogadási szerződést is írjatok.

2020. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Pedig lehet kutyust hirdetni, most is van fent csomó kutyus csak változott a rendszer.


Ha a kutyának nincs törzskönyve akkor fajta jellegűnek kell ki írni.

Ez a szapik ellen lett, hogy ne hirdethessék fajta tisztának az amúgy keverék kutyáikat.

2020. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom miért lett lepontozva a 8-as, de teljesen igaza van.

Lehet kutyát hirdetni, csak ha nincs tk-ja akkor fajta jellegűnek kell írni.

2020. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Tessék itt van a jófogás, tele kutyákkal...


[link]

2020. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!