Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jófogáson így el lehet adni...

A jófogáson így el lehet adni fiatal kutyát? (több lent)

Figyelt kérdés

A bátyám még 3 hónapja megvetetett egy kölyök németjuhászt a szüleimmel, és amióta megkapta, egyáltalán nem foglalkozik vele (a család többi tagja egyáltalán nem akarta megvenni, de ő erősködött), szóval eközben ugye a kutya nincs nevelve, mindent szétszed a kertben, így arra jutott, hogy eladja.

Na a kérdés az lenne, hogy bár a kutya még csak 5 hónapos, de el lehet-e adni így, hogy nem vagyunk tenyésztők?

(mert nemrég lett valami szigorítás azt hallottam erről, viszont mi ezt a kutyát nem szaporítottuk, csak tovább akarjuk adni)

Köszi előre is a válaszokat!



2020. jún. 13. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Folyamatos levagyok pontozva, pedig az igazat írom. Meg lehet nézni a jófogást, a szabályokat.

Mióta változott a jófogás a tenyésztőonek van külön megtalálható profiljuk ahol látni a hirdetéseket. Fel van tüntetve, hogy törzskönyves kölyköket árul illetve a kölykök származása le van írva, be lehet őket azonosítani.


Ha valakinek nincs törzskönyve nem tudja igazolni a kutya fajtatisztaságát semmilyen okmánnyal emiatt fajta jellegűnek kell feltüntetni.


Ez azért van mert rengeteg embert átvertek a szaporítók azzal hogy fajtatiszta kiskutyát árulnak csak olcsóbban. Na mostmár nem tudnak fajtatiszta kutyát árulni csak fajta jellegűt.


Ez az igazság, utána kell nézni ahelyett hogy a jó válaszokat lepontoznátok.

2020. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemetjuhasz fajtamentesnek esetleg odaadni? Onnan biztos, hogy csak jo, ellenorzott helyre kerul.
2020. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarja eladni,hanem elajándékozni. Könnyebben gazdira lel.
2020. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, én is így vagyok vele, sokkal jobb lenne elajándékozni, mivel akkor tudjuk is hogy hova kerülne, milyen környezetbe. Én már rengetegszer mondtam ezt a lehetőséget, de a szüleim és a bátyám hajthatatlanok, mivel már rengeteget költöttünk a kutyusra így is, és nem akarják, hogy emiatt elússzon annyi pénz.

De szerintem is jobb lenne elajándékozni:-\ Van is, akinek kellene, tudjuk is, hogy gondoskodna róla, annyira nem értem meg őket... Amúgy èn láttam a jófogáson felnőtt kutyákról is hirdetéseket, csak akkor azt lehet másfajta módon tették fel.

És igen, van törzskönyve, fajtiszta kutya. Mindenképp kapcsolatba kéne lépni azzal a személlyel, akitől vettük?

2020. jún. 13. 20:45
 15/16 anonim ***** válasza:
93%
igen mindenképp mert elővásárlási joga van a kutyára, ha esetleg kell neki.
2020. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha törzskönyves igen, mert a szerződésben jobb esetben benne van, hogy a tenyésztőnek elővásárlási joga van! Ha olyan a vérvonal és a kutya akkor a tenyésztő szerződésszegésért feljelenthet benneteket, de csak ha van szerződés, különben ahogy akarjátok, de max. kölyökárban tudjátok továbbadni. Javaslom a minőségi törzskönyves német juhászos facebook csoportot.
2020. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!