Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen színűvel kell pároztatni?

Milyen színűvel kell pároztatni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves francia bulldog kan kutyusunk,most szeretnénk hozzá venni egy fekete szukát-de akinél van ez a szuka kutyus ő ezzel foglalkozik és foltos kanja van és nem akarja a feketét a foltossal keverni.Testvéremnek pedig van egy kis foltosa...

A feketét lehet pároztatni a foltossal?

Általában milyen színű kiskutyák lesznek?


2010. júl. 31. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Semmilyennel se kell pároztatni. Nem vagy tenyésztő. Ne árts a kutyáknak! A felelőtlen pároztatásból könnyen beteg kölykök lehetnek, azoknál meg rohadtul mindegy lesz , hogy milyen a színük!
2010. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Felelőtlen pároztatás?-a kérdező csak egy színváltozatot szeretne.Ha jól értem akk ugyan olyan fajtájú kutyák,akk valszeg nem lennének betegek a kölykök
2010. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Tehát ha ugyanolyan fajtájú kutyákat pároztatunk, akkor nem lesznek beteg kölykök?:) Jahj, de szép is lenne...
2010. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen, éppen ezt hívják felelőtlen pároztatásnak. Egy rendes tenyésztő nem itt kérdezősködik, hogy mit milyen színűvel.


De ebből tudod mi lesz? Megmondjam? Egy alomnyi kutya, ami jó esetben csak színhibás, rosszabb esetben beteg, és majd persze nem kellenek senkinek, és mehetnek a menhelyre. Persze most lefogadom mindenki szeretne egy kiskutyát...hogyne. Amikor meg megszületnek, nem kellenek senkinek.


Igen. Pontosan ez a felelőtlen pároztatás.

2010. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
Nekünk eddig mindig egészségesek születtek...
2010. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Mindegy hogy milyen színűvel fedezteted :)

(Egy tenyésztő)

2010. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
nekünk sem lettek soha betegek...
2010. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Jaj de nagyon jó, hogy nálatok nem lettek betegek...juj de klassz. Tényleg. Remek.


Bár nem tudom honnan tudjátok, talán az összes kölyök sorsát folyamatosan nyomon követtétek? Kétlem.

Talán szűrtétek a szülőket betegségekre? Kétlem.


Ja, és mégis mi garantálja, hogy a következő alom nem egy rakás hibás, beteg kölyök lesz? Semmi!

És azt mi garantálja, hogy mindennek lesz normális gazdája? Szintén semmi!

2010. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok szakértő, vagy valami, de szerintem nem lehet minden színt, minden színnel pároztatni. (a tenyésztő, v téved, v én, v más fajtáknál lehet...) A tenyésztő akitől vettem a spánielemet, ő ezt mondta. Őket sem lehet bármelyik színt, bármelyik színnel, mert csak az elfogadott színösszeállítások lehetnek. És szerintem sem kellene almot lehozni, főleg nem bulldogtól, mert azok főleg kényesek. Császár, folyamatos vizsgálatok. Tuti nem jön annyi pénz vissza a kiskutyákból, mint amennyi az orvosi ellátás költsége.
2010. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehet bármilyen színt csak úgy összerakni "kedves tenyésztő". Vajon miért is van a színgenetika? Mi is a színhiba?

Mellesleg elég furcsa ha egy tenyésztő a szaporítást támogatja "hasznos" tanácsaival.

2010. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!