Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyáimnak nem megy a...

A kiskutyáimnak nem megy a szoba tisztaság. Hogyan segítsek nekik?

Figyelt kérdés

2 kiskutyát kaptam a héten, kb. 7 vagy 8 hetesek lehetnek.

Még nem tudom, hogy milyen fajták, de picik. Az egyik mindig a szőnyegre pisil, és ha nyílik az ajtó, már ki is megy. Ő picit már ügyes, odaül az ajtóba, ha ki kell mennie.

De a másik nem is akar kimenni egész nap. Csak egyszer-kétszer megy ki, akkor is sokáig kell noszogtni.

Hogyan neveljem őket szoba tisztaságra??


2010. júl. 31. 19:32
 1/7 Allison ***** válasza:
17%
A kutyáid kisbabák, és csak egy hete vannak veled. Mégis mit vársz? Egy kiskutya pár hónaposan lesz teljesen szobatiszta. Meg azért szép ha azt sem tudod milyen kutyád van...
2010. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Óh már...túl kicsik még a szobatisztasághoz. Majd megtanulják.

Szoktasd őket, ha oda lent végzik a dolgukat, akkor dicséret. Ha odabent éppen elkapod amikor csinálják, szólj rájuk, és gyorsan vidd le őket.


Nyugi rendben lesznek,

2010. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ébredés, evés, ivás, játék után azonnal vidd füves területre a kutyusokat, úgy kb. 2 óránként (akár éjszaka is), így pár hét alatt megfogják tanulni, de hosszabb ideig még kb. 4-5 hónapos korukig nem fogják tudni visszatartani a pisit/kakit!
2010. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És csak azért nem tudom, ogy milyen fajták, mert az út mellett találtam a 2 kiskutyát egy dobozban. És a kérdésben véletlenü férre írtam, mert nem kaptam, hanem találtam.


És ha pár hónaposan lesznek szobatiszták, akkor már most elkezdhetem őket tanítani??

2010. aug. 1. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:
én elkezdtem, szerintem neked is kéne, nem szivesen törölgetnék heteken át pisit meg kakit a padlónkról :D és így hamarabb megtanulják! bár itt mindenki azt szokta tanácsolni, hogy utcára ne vigye senki oltások előtt, de attól még, hogy egy közeli füves területre, ahol nem sokan vannak leviszed őket, semmi bajuk nem lehet szerintem.. ha meg kertesházban laksz, az meg mégjobb. :) mi családi házban lakunk, szóval kicsit könnyebb dolgom volt, jóidőben szinte egésznap kint voltunk :D
2010. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 doggy11 ***** válasza:
24%

A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.


Üdv:Mária

2010. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek a tanácsok nagyon jól jöttek, köszönöm!

És már ki is próbáltam...igazán remek.

Társasházban lakunk, de kb. óránként kiviszem őket az udvarra. És már csak éjszaka pisilnek meg kakilnak be a lakásba.

2010. aug. 2. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!