Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újabb Dobermannos kérdés. (? )

Újabb Dobermannos kérdés. (? )

Figyelt kérdés

Gondolom már elegetek van a sok Dobermannos kérdésemből, de ha egyszer ez foglalkoztat...:D

Ez a fajta kutya harapja a gazdáját? Úgyértem ha jól van nevelve. Tehát ha én vagyok a domináns. Akkor nem harap? Persze nem idegesíteném direkt...És ha jönnének ismerőseim és kimennének megnézni pl. hogy megsimogassák akkor rájuk is vicsorogni fog meg ugatni? Ilyenkor mit lehet mondani egy kutyának? Meg sétáltatás közbe mondjuk egy ilyen szitu lép fel: Barátnőm jön szembe, én sétáltatom a kutyust. Ha látja a barátnőmön hogy kedves és semmi rossz szándék nincs benne akkor megugatja? vagy harapja? és iylenkor mit lehet tenni?

Köszi a válaszokat (:


2010. júl. 31. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem dobermann függő,hanem nevelés függő a viselkedése...Meg lehet tanítani neki hogy parancsra cselekedjen,és akkor csak parancsra ugat/támad.
2010. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Allison ***** válasza:

Figyelj a kutya egy élőlény. Különálló, külön egyéniséggel. Ezért nem lehet róla ilyeneket állítani. Mert nincs két egyforma egyed. Bármelyik kutya válhat harapóssá, egy csivava is. És egy dobermann is lehet félős. Szóval érted.

Ha jó helyről veszed és jól neveled akkor gondo nélkül együtt fogsz élni vele. De szerintem, ha te dobermannt akarsz akkor azért akarod mert olyan amilyen. És bizony a dobermann nem egy cuki kutya, most vagy olyan kutyát akarsz aki mindenkit szeret és cuki vagy egy kemény kutyát. Mert a kettő együtt nem megy. Nem lehet neki megmondani hogy őt szeretni kell, a másikat meg nem. Szűk baráti kört meg a családot igen, de hogy jön valaki szembe az utcán vagy az egyszer látott távoli ismerőst és szeresse az már túlzás. De persze nem vadítani kell, és nem szabad támadnia csak én bezárnám ha jönnének hozzánk mert a kutyának sem jó a nagy felhajtás.

2010. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Imádom a dobermannos kérdéseket! Sőt a dobermannt is,gyerekkorom óta rajongok a fajtáért!! Mindig is szerettem volna egyet,és majd egyszer lesz is,ehez képest most egy francia bulldogom,és egy boxerem van,de majd kialakul. :)Imádom,hogy téged mindenféle dobermannos kérdés foglalkoztat,én is ilyen vagyok. Szóval várjuk a válaszokat! :D

Ja egyébként van egy könyv Reinhild Klein írta(Kutyakönyvtár sorozat), A Dobermann a címe itt mindenre választ találsz a fajtával kapcsolatban!

25/L

2010. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem egy 'cuki kutyát' akarok, félreérted Allison. =D én egy Dobermannt szeretnék, mert nekem ők cukik. De ez nem azt jelenti hogy ne legyen kemény.:D Csak nemtudom, lehet hogy énvagyok agyhalott, de nekem a Dobermannok aranyosak.:) Nemkellaz hogy ismeretlenek az utcán 'jaj de kis cuncus a kutyulimutyulid' hanem igenis lássák hogy ez egy kemény kutya és kötődik a gazdájához. (:

Na a barátnős a másik. Szűk baráti körre értettem, azaz pl a legjobb barátnőm aki kb midnen másnap ittvan, őt megugatná-e. GOndolom nem,d e mivan ha mégis.

Amúgy a kutyaiskola árban milyen? Nemértek az iylesmikhez, talán ezért kérdezek annyit. :D Nembaj csak okosabb leszek (:

2010. júl. 31. 22:00
 5/9 Allison ***** válasza:

Ha kiskorától látja akkor szeretni fogja. Meg persze ha jólnevelt és mondod neki akkor idegeneket is elfogad de az nem az igazi. Én 1 éves kor fölött már nem nagyon barátkoztatnám mindenkivel.

Amúgy én főváros mellett lakom, és a kutyaiskola olyan ezer/ foglalkozás körül van. A bérlet az 6-8 ezer.

2010. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a kutyaiskolát mikor kell kezdeni és körülbelül mikor hagyják abba általában?
2010. júl. 31. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismét egyre jobban divatba jön a dobermann, és hozzá nem értő kezekbe kerül. Ahogy az írásodból lejön nekem, nem hiszem, hogy eléggé határozott vagy egy ilyen "kemény" kutyához. Valahogyan a kérdéseid azt sugallja, nem sokat értesz a kutyákhoz. Mielőtt még egy ilyen kiskutya vásárlására adod a fejedet, alaposan tanulmányozz át egy-két kutyák nevelésével kapcsolatos könyvet, menj el ismerősökhöz, akiknek hasonló keményebb nevelést igénylő kutyájuk van, figyeld őket, kérj tanácsokat. Persze, lehet egyből kutyaiskolával is együtt, de ebbe már az első pillanattól kezdve bele kell jönni, mert egy "elrontott" dobermann(de akármelyik nagytestű kutyát is mondhatnám) életveszélyes! Ez a kutyafajta nem való akárkinek! Értem én, hogy csábítanak a leírások, hogy kezes bárány, hihetetlenül ragaszkodik a gazdihoz, kitartó stb., de nem olyan könnyű a nevelése! Nagyon kajlák 1 éves koruk körül, és akkor is le kell tudni állítani, de akkor már nem ám 5 kg-os kiskutyák.. És akkor még mindig nem mondtam sokat a kutyákról!
2010. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én nem divatból szeretném...:\ imádom az állatokat, és mindigis kedveltema Dobermannt mint kutyafajtát (:
2010. júl. 31. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 2-3 éves koromban együtt játszottam a dobermannunkkal a homokozóban. Na ő például senkire nem volt veszélyes :)
2010. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!