Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan rakjam be a kutyát a...

Hogyan rakjam be a kutyát a kocsiba?

Figyelt kérdés

Ma elakartuk vinni a kutyát a dokihoz mert a füle valószinűleg bevan gyulladva.

Nincs az az Isten hogy őt kocsiba rakjuk. Sehogy sem sikerült. Raktunk a kocsiba kaját hogy hátha arra rámegy de az sem. Sehogy sem lehet betenni őt. Ráadasul tőbb mint 40kg-s kutya. Inkább abba hagytuk hogy nehogy kárt tegyen magában.

És ha sikerült is volna az út 15km és még az állatorvosi vizsgálat után is még valahogy bele kéne tenni a kocsiba.


Csak ha nem fogjuk tudni elvinni akkor sosem kigyógyulni a fülgyulladásából.



2020. jún. 17. 15:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Egy sima barf etrendtol magatol gyogyulna a fule.
2020. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Ketten felemelitek egy oldalról és berakjátok.


Amúgy igen,ahogy előttem írták,ezt kölyök korban kellett volna,nem amikor már baj van és felnőtt és soha nem volt autóban.


Muszáj rendelőbe vinni,mert ki kell mosni szerintem,meg kitenyészteni mi okozza a gyulladást. Lehet már középfülgyulladása van, amit törölgetéssel nem fog helyre jönni.Vagy ha atkás pl.

2020. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Holnap még egyszer megprobálkozunk vele remélem már sikerrel.

De ahogy rárakom a porázt és a kocsi felé indulunk már nagyon izgatott majd nagyon ellenkezik.

2020. júl. 27. 21:22
 24/39 anonim ***** válasza:
Hat nagyon probalkozol, ha mar egy eve ez igy van... De kedves kerdezo, miert nem jatszik az, hogy akkor busszal elviszed? 15 kilometer nem tav a mai vilagban. Ha annyira segiteni akarsz neki, miert csak a kifogast keresed a megoldas helyett? Miert nem sikerult egy ev alatt a kocsihoz szoktatni? Egyszeruen nem ertem.
2020. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Mert eddig azt hittem hogy a körzeti állatorvosok majd megoldják és nem kell bevinni városba
2020. júl. 27. 21:52
 26/39 A kérdező kommentje:
És a középfülgyulladást cseppel vagy tablettával kezelik?
2020. júl. 27. 22:28
 27/39 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az én kb 14 kg-os kutyámnak az alábbi gyógynövényes nyugtató nyakörv illetve a tablettája vált be:


[link]


[link]


A nyakörvébe belevarrtam belülről a nyugtató nyakörvet (ami amúgy méretre vágható), hogy ne nézzen ki furán a sima nyakörv mellett a kék színű nyugtató nyakörv. Olyasmi illata van, mint a vietnami balzsamnak, amit kis kerek fém tégelyben árultak vagy még most is árulnak pl kinai boltokban. Vagy a nyakörv, vagy a tabletták az adagolás szerint. Lényegesen szelidebb lett tőle a kutya, akkor szoktuk adni neki régebben a tablettát, amikor tömblakásban egyedül kellett maradnia, amig be nem szokott. Igy már lehet, hogy hagyná magát autóztatni. Az én 'használt' kutyám (kb. két évesen fogadtuk örökbe) szeret autózni. Hám van rajta olyankor, az a hátsó ülésen a középső biztonsági övhöz van póráz adapterrel rögzítve (Fressnapf-ban vettem). Annyi mozgástere van, hogy nem tud előre ugrani, de feléri a hátsó oldalsó ablakokat az autóban, és a kissé lehúzott bal ablakon ki tud kukucskálni (nagyon élvezi, vigyorog). Először csak simán ölben vittük autóban, párom hátul ült, és ő simogatta, volt hogy felmászott a kutya a kalaptartóra és ott feküdt úgy nézegetett :) Aztán ketrecet operáltam be a hátsó ülésre, azt nem szerette annyira, csúszkált a ketrec műanyag alsó betétjén, elhiszem nem volt kényelmes neki. Amikor egyedül kellett vinnem, a jobb egyben ült, előre húztam az ülést, két lábra állva felállt a műszerfalra onnét nézegetett, de zavart amikor rám ugrált, igy végül megvettem a biztonsági öv adaptert, meg pléddel leteritettem a hátsó ülést, és az az ő területe. Pozitiv élményei fűződnek az autóhoz, mert sokat viszem sétálni, a legtöbbször autóval megyünk (ahová 1 éve kültüztünk családi ház de meredek az utca, nincs járda, veszélyes sétálgatni kutyával), illetve el szoktuk vinni kirándulni magunkkal, vagy ha valamit el kell intéznem, jön velem és autózik. Pozitiv élmény, már ki se tudjuk nyitni az autót, mert be akar ugrani :) Szóval szoktatni kell, hogy pozitiv élménye legyen az autóhoz, bár gondolom fájdalmai vannak a fülével, és ha eddig nem autózott, igy nem biztos hogy fogékony lesz az autózásra...


Sajnálom szegényt, esetleg a fent említett gyógynövényes nyugtató nyakörvet próbáld ki, úgy hátha el tudod vinni...

2020. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. A tablettát mindenfelé képpen kipróbálom akkor.
2020. júl. 28. 08:30
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mentett kutyánk van, kocsit másfélévesen látott először, és egy-az-egyben az állatorvoshoz kapcsolja, iszonyatosan izgatott a kocsiban és hányós is. Amikor nagynehezen elindulunk (kisebb, mint a tiéd, így be tudjuk paterolni a kocsiba, de agyrém utazni vele), és megérkezünk, akkor az égvilágon semmit se hagy a dokinak, aki meg nem igazán van a toppon, ha nem kezes a kutya, nagyon kellemetlen az egész. Mivel amúgy nem rossz doki, és messzebbre a folyamatos hányás miatt még nem tudjuk vinni, így elég kínos helyzetben vagyunk vele. Néhány hónapja van még csak velünk, a neveléstől sokat várunk. Rövid utakra, élményekre visszük kocsival, tudatosan, hogy tudja, jó dolog is várhatja a kocsiból kiszállva.


No de: amikor a második oltására vittük, akkor előtte elmondtuk ezt a kínunkat a dokinak. Megkérdezte a kutya súlyát, adott egy fix időpontot, és fecskendőben kimérve nyugipasztát. Májkrémmel beadtuk, amikor kezdett bizonytalanodni a mozgása akkor betereltük a kocsiba. Tablettával is próbálkoztunk: semmit sem ért erre a fokú izgatottságra.

2020. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Bementünk kértünk nyugtatót és adott egy injekcióba. Azt mondta hogy nyomjam le a kutya torkán. De nemtudom hogy hogyan nyomjam le biztonságosan
2020. aug. 5. 17:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!