Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi gyerek mellé nem adunk...

Kicsi gyerek mellé nem adunk kutyát. Miért ennyire általános ez?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, sok felelőtlen hülye van, aki hazaviszi a kutyát, aztán béna ahhoz, hogy megnevelje, hozzászoktassa a gyerekhez, és mikor rájön, hogy nem fog menni, lepasszolja. Tudom. És ez valóban gáz. De nem fair szerintem, hogy sok menhelyen, alapítványnál élből kizárják a kisgyerekes családokat, esélyt sem adnak, meg sem akarják ismerni az embert. Kicsi a gyerek, akkor nincs kutya, kész.

Nekem egy 5 és egy 1,5 éves gyerekem van, meg egy 7 hónapos mentett, keverék kiskutyánk. Ő szerencsére olyan menhelyről van, ahol nem zárják ki kapásból a kisgyerekes családokat, inkább megnézik, hogyan viszonyul a család a helyzethez, kérdezik, van-e tapasztalat állattal. A mi kutyusunk kinti-benti tartású, napi 2x sétál 1-1,5 órát, ezen felül nagyon sokat játszunk is vele napközben, plusz ugye jön velünk az udvarra, folyamatosan tanulunk vele trükköket, neveljük, rengeteget foglalkozunk vele, mindig velünk van. Másfél hónap alatt egy boldog, kiegyensúlyozott, szófogadó, jólnevelt kutya lett belőle, imádják a gyerekek is, mi is. A gyerekek nem bántják, az 5 éves ugye nyilván már érti, hogy nem szabad, a kicsire meg folyamatosan figyelünk, hogy szépen nyúljon hozzá, de tudja magától is(van cicánk is, nála már megtanulta egész piciként), simogatja, öleli. A kutya annyira szereti őket, hogy állandóan mellettük van, most is épp a kicsit őrzi alvás közben.

Szóval így él nálunk a kutya, és mégis, sok helyen kapásból kizárnának, csak mert a kisebbik gyerek 1,5 éves. És nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlen olyan család, akinek az életébe normálisan beilleszthető egy kutya... miért van az, hogy esélyt se adnak sok helyen a kisgyerekeseknek?



2020. jún. 20. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Kilences,én is ezért nem hozok ki menhelyről macskát.Kizárt hogy családi házban ne engedjen ki.
2020. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

8: nekik miért kéne bármiért is felelősséget vállalni? Ha örökbeadják a kutyát max azért vállaljanak felelősséget mert félretájékoztatták a gazdát az ÖRÖKBEFOGADÁS ELŐTT. Nem egy példa van, volt ilyenre is.

Onnantól hogy a kutyát örökbeadják semmiféle kötelezettséggel, felelősséggel nem tartoznak érte. Ezért sem érdekelnek eleve olyan menhelyek akik majd többször házhoz jönnének meg heti kapcsolattartást kérnek. Abban benne vagyok hogy havonta küldök egy képet meg beszámolót plusz az állat halála esetén értesítem őket (bármi legyen is az oka) de ne járkáljanak a nyakamra.


A másik kedvencem hogy albérletbe nem adnak. Tudom, sokkal nagyobb a rizikó, de egy állatbarát albérlet nem olcsó (feltételezhető van némi félretett pénze a gazda jelöltnek) és akinek nem egyszerre 4 kutyával kell lakást keresnie (ilyen is van, 2+ kutya amúgy albérletezésnél megfontolandó) az könnyebben meg tudja oldani az életét ha baj van, mintha röghöz (saját ingatlan) lenne kötve.


Néhány szervezet úgy csinálmintha Svédországban élnénk. Nyilván ha majd lesz állatvédelem, meg eltűnnek a kóborló állatok akkor tárgyalhatunk...

2020. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Vannak feltételek, amiket amúgy én megértek, pl. hogy láncra, kennelbe nem adnak kutyát, vagy olyannak, aki napi 12 órát nincs otthon, csak nem látja, hogy egyszerűen nem fér bele az életébe. Az albérlet necces téma, de tényleg nagyon sok normális van, aki megoldja. Viszont nem nagyon lehet kiszűrni azokat, akik nem. Esetleg mondjuk lehet beszélni arról, hogy van-e terv arra az esetre, ha nem talál hirtelen állatbarát albit, akár átmenetileg a szüleire, rokonokra tudja-e bízni a kutyust, míg megoldja. Költözött-e már kutyákkal. Nehéz, mert teljesen biztosra nem lehet menni, mondjuk nemcsak az albérletben élőknél, senkinél.

Barátaim pl albérletben élnek, de kimondottan jó anyagi körülmények között, nem akarnak még saját lakást, csak később, hogy lehetőleg ne keljen hitel (igen, annyira jó a fizujuk, hogy nekik reális pár éven belül hitel nélküli ingatlan). Szóval ők pl tuti megoldanák, tudnak annyival többet fizetni, ha kell, hogy ne legyen ez gond. Van is menhelyi kutyájuk.

Na mindegy, én is azt látom, hogy sok menhelyen az van, hogy nem akarnak foglalkozni azzal, hogy megismerjék a körülményeket, egyszerűbb elutasítani az embert. Más kerdes, hogy ez mennyire szolgálja az állatok érdekét.

2020. jún. 21. 09:40
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a problémám hogy amit leírtál kérdező igaz és sajnos ezért nem lesz sok cica,kutyus gazdis.

Az a kedvencem mikor kutyamenhelyek elaltatást helyeznek kilátásba amennyiben nem gazdisodik szegény.Ráadásul lenne aki örökbe fogadná,csak neki nem adják.Nem magamról beszélek de sok ismerősöm járt így.

2020. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14: Sajnos(?) nem feltétlenül akarják elaltatni, csak azért hazudnak hátha így többen jelentkeznek érte
2020. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, szerinten is ez ikyen zsarolós duma, menhely elvileg nem altat. Bár ettől még előfordulhat, de nem jellemző, nem is lehet nekik elméletileg, csak a gyepmesteri telepeknek.
2020. jún. 21. 10:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor pláne inkorrekt ilyesmit kilátásba helyezni.

14-es voltam

2020. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a macskák kijárásval kapcsolatban annyiból igazuk van ,hogy törvény írja elő,hogy a telekhatáron belül kell tartanod az állataidat,így vagy úgy.

Most azt hagyjuk,hogy mennyi veszély leselkedik az utcán egy macskára (mielőtt a két szememmel láttam,ahogy 2 kutya tépett szét egy kismacskát ,azóta sokat formálódott a véleményem ).

De ha ezt ki is zárjuk,a menhely értelemszerűen nem propagálhat törvénybe ütköző dolgokat,így ez korrekt szerintem . Persze ha macskabiztos a kerítés,miért ne mehetne ki ? Nálunk is így van, egy döntött csirkeháló van a kerítés tetején,így nem tudnak kimászni a macskáim.

2020. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!