Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kölyök...

Mennyibe kerül egy kölyök kutya oltási programja?

Figyelt kérdés
Eltérő árakat láttam, de érdekelne, hogy az összes szükséges oltás körülbelül milyen összegnél fog megállni? + milyen sűrűn kell féreghajtót kapnia a kölyköknek? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. jún. 21. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Ez helyenként változik. Fővárosban drágább, de ott is vannak különbségek.


Mi a XI. kerületbe járunk, ahol 11.000 a parvo, és 12500 a kombinált. Veszettségnél még nem tartunk, de az olcsóbb kicsit. Így jön ki 50 ezer körülire. Általában ennél azért kevesebb szokott lenni, a közelség miatt járunk ide.


Féreghajtózni pedig minden oltásnál kell eleinte, tehát 2hetente. Érdemes már bébi korától szívféreg ellen is védekezni (milprazon), így nem kell tesztelni.

2020. jún. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiürültek a férgek, akkor utána 28 naponta kell adni, hogy hatékony maradjon, és ne kelljen tesztelni.
2020. jún. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 parvo+ 2 kombi darabja 4800 Ft volt, féreghajtó 70-80 Ft darabja, chip 4000-5000 Ft között, és a szívféreg és más élődködők elleni tabletta 3500 Ft.

Ez Szegeden van egy belvároshoz még elég közeli állatorvosnál. Nyilván van drágább itt is de +1000-2000 Ft az eltérés. Ivartalanítás és köldöksérv műtét ennél a doktornőnél ugy 60-70 ezer lesz.

2020. jún. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát eleve a kiskutyának, mire hozzád kerül már minimum megvan az első két oltása + a chip. Ez ugye alap, mert szapitól nem veszünk oltatlan kis jószágot!!!


Onnantól fogva kell 1 parvo es egy kiskombi - 10-12 ezer

Veszettség elleni - 5-7000 között valahol

Féregirtó eleinte két hetente aztán 3 havonta - párszáz forint :)

2020. jún. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1# vagyok, miért vagyok lepontozva? Belinkeljem a rendelő árlistáját? -.-
2020. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


itt van.. pár forintot tévedtem, mert benne van a milprazon is..

Persze cserébe meg is vizsgálják alaposan minden alkalommal a szívét, szájüregét, hasát, kitisztitják a fülét, karmot vágnak ha kell, de volt már szemvizsgálat is stb.


Egyébként nem minden kiskutya kerül oltásokkal gazdihoz, mert itt mindenki elfelejti, hogy a tenyésztőtől vagy menhelyről beszerzett kutyák sajnos még mindig csak tört részei a kiskutyáknak.


Vidéken úgy ellik a sok keverék kutyus ahogy a gazdáik nem szégyellik, mert nincsenek ivartanaítva, mert nem érdeklik őket a kerítés, és egy utcában van évente 5 új alom.. Ezek a kiskutyák oltások, chip, féreghajtás meg minden nélkül mennek is valami szomszédhoz, vagy ismerőshöz, vagy akárhova.


Csak a kidobott, otthagyott almok kerülnek menhelyre.


Ez nem szaporítótól való vásárlás, hanem a szomorú valóság, menjetek egy kört egy borsodi kis faluban.

2020. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
06:23-as vagyok. A veszettség elleni oltást elfelejtette írni. Az első 7000 Ft körül volt. Decemberben kapja az emlékeztetőt.
2020. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!