Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatok rosszul, ha...

Mit csinálhatok rosszul, ha így viselkedik séta közben? Vagy ez normális ilyen pici korban?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kiskutyám, akit már elkezdtem tanítani pórázon sétálni. Nagyon húz, rohangál, és próbálom erről leszoktatni úgy, hogy ha feszül a póráz, megállok. Mostanában azonban rákezdett arra ilyenkor, mintha felmérgesedne, ha nem engedem rángatni a pórázt és elkezd morogni, ugatni, odakapni a cipőm után, és hátra veti magát. Ilyenkor nem nézek rá, csak állok, figyelmen kívül hagyom. Nagyon kellemetlen, mert hangosan vinnyogva ugat akaratosan, és már többször kaptam gúnyos tekinteteket, hogy jaj a kis cuki kutyát nem engedem szabadon rohangálni, biztos fáj neki, azért visít.

Nekem viszont a séta így a nyűg, hogy állandóan előre akar törni és össze-vissza rohangál, most pedig ez a hiszti.

Jó, ha ignorálom, amikor akaratoskodik séta közben, vagy valami mást kéne csinálnom? Szerintem az, hogy kapkod a cipőm után olyankor morogva, nem elfogadható viselkedés, le tudom erről így szoktatni?



2020. jún. 21. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez így nem jó irány. Kutyaiskola nincs a környéken?
2020. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaoviba járjatok el és ha elég idős lesz kutyasuliba is.


Szólj rá ha az ignorálás nem segít. Fegyelmezd hanggal és pórázzal is.

2020. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Két hetente vasárnap tudunk eljárni kutya szocializációra és kutyaoviba, a munkám miatt. Jövő vasárnap elvileg tudunk kezdeni, de addig is jó lenne ha láthatnék egy kis fejlődést és nem kellene szégyenkeznem séta közben...
2020. jún. 21. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Neked egy betanitott felnott kutya kellett volna. Olyan beallitottsagu vagy. En se szeretem a par honapos kutyak cukiskodasat meg szerencsetlenkedeset. :D
2020. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem fodsz látni fejlődést, mert nem tudod hogyan csináld. Azzal jársz a legjobban, ha addig nem igazán sétálsz vele, mert csak beleszokik a hisztériázásba. Ha nincs olyan szituációban ahol hisztizhet, akkor nem fogja megszokni. Félrenevelt kutyát sokkal nehezebb visszanevelni.
2020. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem régóta sétálunk, az oltások miatt kb. 2 hete.

Semmit nem bánok vele kapcsolatban, hogy kölyökként hoztam el a menhelyről, csodaszépen fejlődik, nagyon sok mindenre megtanítottam itthon, iszonyat értelmes picike és büszke vagyok azokra a dolgokra, amiket már ennyi idős korára megtanítottam neki. Kizárólag a sétánál ütközöm akadályba, igazatok van abban, hogy nem tudom, hogy álljak hozzá, mert nem akarom, hogy rosszat tegyek vele. Túlságosan izgatott lesz 4-5 perc séta után. Türelmes vagyok és bárhogy hisztizik, hogy engedjem rohangálni, nem hoz ki a sodromból. Nincs arról szó, hogy nem bírom, hogy kölyökként szeleburdi, egy nem pórázhoz szokott felnőtt menhelyes kutyával se gondolom, hogy könnyebb dolgom lett volna, mielőtt elhoztam, sok más kutyust elmentem sétáltatni.

Szomorú vagyok, hogy akkor a válaszok alapján ezek szerint egyedül reménytelen vagyok őt a sétánál kicsit megfegyelmezni.

2020. jún. 21. 22:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenki így kezdi. 2 hét és megtanítanak. Cesar milan se a kutyákkal foglalkozott, az csak a marketing része volt.
2020. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
séta előtt fáraszd le, vezesd le kicsit az energiáját, ha pedig húz/lázad szólj rá és rántsd meg a pórázt, ha szépen viselkedik, akkor pedig dícsérd. a kutyasulit én is nagyon tudom ajánlani.
2020. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt elindultok, játssz vele egy kicsit otthon. Mennyire szereit a hasát? Mert ha a finom falatokra vevő, akkor vezetheted az orránál fogva is a séták alkalmával. :-)
2020. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gúnyos tekintetekkel ne foglalkozz.

A szabadon rohangálásnak meg ilyen eredménye is lehet:

[link]

2020. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!