Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatok rosszul, ha...

Mit csinálhatok rosszul, ha így viselkedik séta közben? Vagy ez normális ilyen pici korban?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kiskutyám, akit már elkezdtem tanítani pórázon sétálni. Nagyon húz, rohangál, és próbálom erről leszoktatni úgy, hogy ha feszül a póráz, megállok. Mostanában azonban rákezdett arra ilyenkor, mintha felmérgesedne, ha nem engedem rángatni a pórázt és elkezd morogni, ugatni, odakapni a cipőm után, és hátra veti magát. Ilyenkor nem nézek rá, csak állok, figyelmen kívül hagyom. Nagyon kellemetlen, mert hangosan vinnyogva ugat akaratosan, és már többször kaptam gúnyos tekinteteket, hogy jaj a kis cuki kutyát nem engedem szabadon rohangálni, biztos fáj neki, azért visít.

Nekem viszont a séta így a nyűg, hogy állandóan előre akar törni és össze-vissza rohangál, most pedig ez a hiszti.

Jó, ha ignorálom, amikor akaratoskodik séta közben, vagy valami mást kéne csinálnom? Szerintem az, hogy kapkod a cipőm után olyankor morogva, nem elfogadható viselkedés, le tudom erről így szoktatni?



2020. jún. 21. 20:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Áh, póráz nélkül el nem engedném! Hiszen még a séta sem megy.

Ma reggel voltunk lent, és egy kis füves rész kivételével csak járdán mentünk, a füvön "bolondul meg". Sokkal szigorúbban vettem, hogy megállásnál ne csak kicsit hátra lépjen, hanem rendesen felém forduljon, rám nézve és úgy mentünk tovább nagy dicsérettel. Hát minden lépésnél, haza felé pláne, el kellett játszani, de azt hiszem, el kezdte érteni, mert sokszor már mögém jött gyorsan :) Ilyen még eddig nem volt! A hisztinél pedig rá szóltam erélyesen, elindultam másik irányba és abba hagyta!

Természetesen megyünk oviba és szocializációra, de azt hiszem, látok rá reménysugarat, hogy menni fog ez :) De az biztos, hogy nem egy idegkímélő elfoglaltságok addig ezek a séták...

2020. jún. 22. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!