Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a stagnálás normális? Mir...

Ez a stagnálás normális? Mir csinálhatok rosszul? 15/L

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja kezdtem el fogyózni. Sajnos nem nagyon van önuralmam, ezért minden héten tartottam egy csalónapot, amikor 3000 kcal körül ettem. Egyszer olyan is volt, hogy egy héten kétszer is bezabáltam, ráadásul egyszer 5000-6000 kalóriát, mégis fogytam 0,5 kg-ot nem egész egy hét alatt

Most viszont két hete csak 0,4 kg-ot fogytam, holott csak egyszer csaltam, 2500-3000 kcal körül. Nyáriszünetre 4,5 kg-mal kevesebbnek kellene lennem, és ez így nem fog menni.

Az is igaz, hogy nincs nagy súlyfeleslegem (167 cm és 52,6 kg voltam ma reggel), viszont mikor tavaly nyáron ennyit ettem, mint most (napi 1200 kcal), akkor így fogytam heti 1 kg-t. Akkor egy héten 3-4 alkalommal 30 km-t bicikliztem mellé, és egyszer sem csaltam. A mostani edzésem így néz ki: heti egyszer 1 óra jóga (bár ezen a héten kétszer megyek), suliban 3 tesióra, 1-2 alkalommal megyek kondiba, ott 10 perc futás és kb 50 perc erősítés, ezzel szerintem elégetek 200 kcalt, és ezt pótlom is. Nyáron nem ettem többet, ha edzettem, lehet, hogy ez a baj? Vagy a csalónapokat iktassam ki?

Holnap csalhatok kicsit? Anyukám palacsintát süt, ami egy évben kb 3-4 alkalommal fordul elő, de már előre bűntudatom van... Ha meg keveset eszek belőle, bánni fogom később. 2500-3000 kcal körül ennék megint.

Még a női fogyókúrázókhoz lenne egy kérdésem: lehet, hogy menzesz előtt már egy héttel is raktároz vizet a szervezetem? Nektek mikor szokott?



2017. máj. 20. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Eleve túl sovány vagy, azért kívánod annyira az ételt, hogy 3000 kcal körül is képes vagy enni egy nap! Biciklizz és egyél jókat!
2017. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
63 kilósan lenne normál a súlyod. Fordulj pszichológushoz, mielőtt komolyabb baj lenne, mert valami nagyon nincs rendben a testképeddel.
2017. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nincs nagy súlyfelesleged, mert inkább a kóros soványság felé tendálsz. 48 kilós akarsz lenni a 167 centihez? Igazi csontrakéta leszel. Csodálatos.
2017. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
még híznod is kellene pár kilót.. mit beszélsz h fogynod kellene?
2017. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
menj orvoshoz és nézz utána az alapoknak , ne csak orrba szájba csináld ész nélkül.. mert akkor tudnád h már eleve semmi bajod és min 1600 kcalt kellene enned.
2017. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
69%

4-5 kg-ot ??? Te normális vagy ???

Már most is sovány vagy,ne akarj anorexiás lenni.

Barátnőm 168 cm és 48 kg.Rettenetesen néz ki,a karja,a lába,a válla...rossz ránézni.Már a csukott ajtón is átmegy szegény.


Ne akarj így kinézni:

[link]


[link]


Őszintén,szerintem maradj annyi amennyi most vagy.

2017. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Ne szóljatok már be szegény lánynak! A súlya tényleg kevés, de lehet, hogy mellé könnyű a csontozata, és zsíros, és akkor igenis meg tud látszani a súlyfelesleg.

Kérdező! Ne tarts kimondott 3000kcal-os(ezt még leírni is durva!) "csalónapokat", hanem néha, pár naponta egyél egy kis egészségtelent is, ha nagyon megkívánod (egy üveg cukros üdítő, fél tábla csoki, de mindig csak egyfélét, ne egyszerre többféle ilyesmit).

Igazából "mindegy"(jó, azért nem teljesen mindegy, de remélem érted mire gondolok), mit eszel, ha az belefér mondjuk 1500kcal-ba.

De mozogj sokat, mert csak úgy ér bármit is a fogyókúrád. Sétálj, fuss, lépcsőzz... a lényeg, hogy egy "mozdulatot" folyamatosan csinálj legalább fél órán át, az égeti a legjobban a zsírt és a kalóriákat.

2017. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
Azt se tudjátok, hány kilós egy "csontkollekció"! Van 165 centihez 48 és 38 kilós osztálytársam is. Na, a 38 kilós nagyjából úgy néz ki, mint a linkelt képen (bár még Ő SE ilyen csont és bőr!), a 48 kilós nagyon csinos, és a fiúk kedvence.
2017. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy nézel ki, de vagy rossz az önértékelésed, vagy ha van rajtad valahol felesleg, akkor az pont rosszul oszlik el, vagy nem fogynod kéne, csak formásodni, feszesedni, mert alapvetően 167/52-53 az bőven jó kéne, hogy legyen.

Ezek a csalónapok elég neccesek, 3000kcal is sok, nem hogy 5-6000. És nem csak a kalóriát kell számolni, hanem a szénhidrát-fehérje-zsír arányt is.

2017. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

60%-os: 99,9%, hogy gebe szerencsétlen.


Ha ne adj' isten zsíros (ami bizonyosan nem jelentős), akkor nulla izom van rajta. Leéhezheti a maradék zsírt (nehezen fog menni, ugyanis a nagyobb izomtömeg jó étrend és sport mellet jelentősen segíti a zsírból való vesztést), attól még plöttyedt marad, és nem lesz szép. Mozogjon, egyen normális kaját, elegendő fehérjét. Neki fogyásra per pillanat NINCS szüksége.


Az itteni szerencsétlen kiscsajok orbitális hülyesége, hogy minél kevesebbet mutat a mérleg, annál szebbek... Ne erősítsd már meg ebben a marhaságában.

2017. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!