Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapásról leszoktatás?

Harapásról leszoktatás?

Figyelt kérdés
Tudom, millió meg egy kérdés van, de sehol sem találtam választ a problémámra. 3 hónapos kiskutyám minden adandó alkalommal harapja a bokámat, lábszáramat, kezemet, tépi a ruhámat meg a cipőmet, meg a papucsomat. Rászólok egyik fülén be, másikon ki. Ha az orrára koppintok akkor mintha bedurvulna, csattogtatja a fogát kapadozik a kezem után. Kizárás, figyelmen kívül hagyás nem válik be, elég nehéz ignorálni amikor belevájja a fogait a bokámba. Ha el akarok sétálni, vagy kikerülni elém rohan, kap a bokám után. A játékai nem érdeklik. A grabancán fogva lenyomni nem szeretném, problémás a válla és fáj neki. Ha befogom a száját akkor is bedurvul. Nagyon el vagyok már keseredve. Kutyasuliba még nem tudunk menni, kutyaovit pedig nem üzemeltetnek. Valami tipp?

2020. jún. 21. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Csapj rá ha harap!
2020. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak bedurvul rá és csattogtat
2020. jún. 21. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Akkor kend be azt a részt amit harapni akar vastagon Haragos Pistával, és hagyd, hogy rámarjon!
2020. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lenyomni, de megfogod a grabancét és csak tartod, amíg le nem nyugszik. Akkor elengeded. Ha újra kezdi, újra megfogod.
2020. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A grabancat fogja az anyja is.


Sorrendisegi szabalyokat tartsd be. Ugy tunik,nem tartod be.

2020. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő ezt még játéknak fogja fel, és mivel nem mersz elég határozottan rászólni (most még fizikailag is egyidejűleg, grabancfogással), így azt érzékeli, hogy te is benne vagy a játékban, lehet durvulni.

Tehát fizikailag akadályozd a harapást, ugyanakkor mordulj is rá. Másrészt ajánlj fel erős rongyot, kötelet, zsinóros labdát, amit haraphat, húzhat, míg te fogod az egyik végét, mert játszania kell sokat. Játssz vele (egyedül nem fog játszani), de tanítsd, mit haraphat, és mit nem.

2020. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megfogtam a grabancát, picit el is húztam magamtól, de még így is próbált megharapni. Van kint egy nem használt törölközője, meg mindenféle rágós, húzós játéka, egy nagyon rövid ideig el van vele, de utána próbál ráharapni a kezemre amivel fogom a másik végét.
2020. jún. 22. 10:09
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Addig tartod, amíg le nem nyugszik. Ha harap, erősebben szorítod.

De ha egy ennyire nulla problémát sem tudsz megoldani, rengeteg gondod lesz még a neveléssel! Ha nem értesz a neveléshez, miért vittél haza kutyát?

2020. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
"Megfogtam a grabancát, picit el is húztam magamtól, de még így is próbált megharapni. " - nem vagy elég erélyes. Amint lehet, menjetek kutyasuliba majd, mert ha 3 hónaposan kifog rajtad, akkor a kamaszkor egy rémálom lesz.
2020. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!