Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a 4...

Hogyan szocializáljam a 4 hónapos kutyám, ha állandóan borzolja magát, amikor más kutyát lát?

Figyelt kérdés

Ugat, mintha muszáj lenne, olyan mintha neki akarna menni a másik kutyának (nemtől, kortól, mérettől függetlenül). Van mellette egy másik kutyám, de vele eljátszik, nem bántják egymást. Soha nem volt semmilyen rossz tapasztalata másik kutyával, ezért sem értem, hogy miért viselkedik így velük. Valószínűleg fél tőlük, pedig semmi oka nincs rá, mert sose bántotta senki/semmi.

Nem tudom mi történne, ha odaengedném egy másik kutyához, még nem mertem kipróbálni, nehogy valamelyik (esetleg mindkettő) megsérüljön.

Viszont fontosnak tartom, hogy jól szocializált legyen, ezért szeretném ezt megoldani.

Van rá valami esély, hogy kutyasulin kívül van erre valami megoldás?



2020. jún. 22. 17:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Na, levittük ma a Dunapartra, hogy kipróbáljuk, hogyan reagálna, ha tényleg odaengedném egy másik kutyához. A baj csak az volt, hogy egy kutyás ember sem volt lent😅.

Viszont amikor mentünk, az egyik háztól kijött egy kistermetű idősebb kutya, ő is ugatta az én kutyámat, meg az enyém is őt, de amikor odajött hozzánk, az enyémnek már egy hangja sem volt, szaglászta az idegent, mintha kicsit megszeppent volna. Szóval igen, valószínű, hogy ez be fog válni, köszönöm nektek, akik ezt tanácsoltátok😊!

2020. jún. 23. 19:13
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írjuk, be fog válni :)

Majd kamaszkorában lesz nehezebb, akkor kell határozottan kordában tartani.

2020. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
De gondolomy, ha most megtanulja, akkor majd később is könnyebb lesz, nem?
2020. jún. 23. 22:45
 14/17 anonim ***** válasza:
En is talalkoztam mar ilyennel, es megoldotta egy kutyaovi, ahol össze van zárva más kutyákkal, es nincs ott a gazdi lába ahova eltud bújni előlük. Vagy ha nem engedheted meg magadnak akkor keress egy zárt kutyafuttatot, es inkább akkor járjatok oda amikor idegen kutyák nincsenek ott, nehogy valakivel össze kapjon, gondolok itt este 10-11orara, valami ismerosodnek a kutyusaval, aki nagyon játékos es nagyon szeretne vele baratkozni. Esetleg meg fiatalabb kutyust keress, es ra fog jonni a kutyus hogy nem bántja csak játszani akar.
2020. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Lehet írok majd valami kutyás csoportba, hátha valaki tudna ebben segíteni, akinek a kutyusával össze tudna szokni az enyém, aztán szépen fokozatosan haladnánk több kutyával is. Mert most jelenleg nem jut eszembe ilyan ismerős. Meg persze visszük sétálni, aztán majd ha látok egy emberkét, akinek kedvesnek tűnik a kutyusa, megkérdezem tőle, hogy ismerkedhet-e vele a kutyám.

2020. jún. 25. 00:17
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem is mikor kutyusom lett meglepodtem hogy a kutyasok mennyire kedvesek egymassal, biztos segitenek, hogyha megkered oket☺️Sok sikert!
2020. jún. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon remélem😊
2020. jún. 25. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!