Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett a baja?

Mi lehetett a baja?

Figyelt kérdés

Már majdnem 2 éve meghalt a kutyusom, viszont nem tudom mi lehetett az oka pontosan



A kertben találtam meg ahol egy idegen kutyával volt összeragadva (a kutyusom nőstény volt, sose volt kölyke, szóval szűz volt) az idegen kutáyról tudni hogy mindenhova összejárkált, nagy fűben vándorol (uncsim kutyája volt, mindig ellógott és összevissza vándorolt mint emlitettem) ezután az esemény után még semmi változás nem volt, a kutyus vidám volt mint mindig, és követett minket ugrált ahogy eddig, viszont kb 3 nap múlva már nem mozgott sokat, inkább vonszolta magát, sejtettem valami nem oké, de a szüleim csak legyintettek, kb ezután 2 nappal már követni se követett, inni-enni se már olyan sokat/gyakran, féltem, mikor lefeküdt kaja után amit már csak erőltetett, láttam hogy fel van puffadva, orvost sajnos nem tudtunk hivni anyagiak miatt, és egy ezután hajnalban meghalt, hallotamm félálomban egy vonyítást nyöszörgést, és elhalkult.


Mi lehetett nagy valószínűséggel a oka? a babéziárol hallotam viszont ott súlycsökkenésről írt, az én kutyusom pedig felpuffadt



2020. jún. 25. 16:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy nem cselekedtek jól a kutya életének a végén, de 16 évig élt az az állat. Valamit biztosan jól csináltak, ne bántsátok a kérdezőt.
2020. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#12: látom, nagyon intelligens egyed vagy. Ezzel biztosan sokat elérsz.
2020. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12 kettőnk közül te tűnsz annak, már bocs. nem nekem állt feljebb képzeld el, de akármelyik válaszoló lehettél, te küldtél el a f*szba.
2020. jún. 25. 23:51
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyik valaszoló sem voltam. De még te pofázol...
2020. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

A kutyáknak nagyon sok baja lehet. Már egy 16 éves kutya alapból közel áll a véghez. Mivel nem volt ivartalanitva így igazából lehet több dologra is gondolni. Lehet gennyes méhgyulladás,daganat,ciszta ami kifakadt a közüsülés után. Lehet hogy fertőzést kapott. Sőt lehet csak puszta véletlen egybeesés és megevett valamit ami a vesztét okozta. Ha nem volt beoltva, mert erről nem eset szó, akkor kaphatott bélgyuladást is pl.

Az a baj, hogy ez csak tippelgetés. Viszont lehet hogy az orvos sem tudott volna rajta segíteni

Kedves kérdező. Ha legközelebb kutyát szeretne tartani akkor gondoskodjon chipről,oltásokról, ivartalanitásról és akkor minden rendben lesz. Az állattartás csodálatos dolog,de ha nem tudunk mindent megadni nekik amire szüksége van akkor inkább jobb nem tartani.

2023. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!