Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom kényeztetni a...

Hogy tudom kényeztetni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Hol érdemes simogatni, hogy érdemes? Pl. Hogy kell a füle tövét, lehet-e maszírozni a kutyát, vakarni? Hol nem szabad hozzáérni? Azt olvastam, a nyakát nem szabad birizgálni (pl. ölelni), mert az kellemetlen nekik. Mi a legmegnyugtatóbb számukra, amit eddig tapasztaltál?

Köszönöm, a kutyám nevében is.

UI: Azért ide írom, mert tapasztalatokra van szükségem, nem "pletykákra", arra, ami tényleg beválik.



2020. jún. 26. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom nagyon szeretik, ha a hátsójukat vakarják. Nem szó szerint a fenékre gondolok. Én a sajátom esetében pl a két hátsó combját szoktam, simizni, bizergálni. Imádja. A legmegnyugtatóbb az enyém számára, ha hátára fektetem és a hasát simizem amolyam masszírozós stílusba.
2020. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lexa Alexa válasza:

Kedves kérdező😊

Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani. A mi kutyusunk félig csivava, szóval elég akaratos és agresszív tud lenni, viszont a nyak vakarásra "sosem tud nemet mondani"😁

Szerintem a fülük tövénél érdemes még masszírozni őket.

Minden kutyusnak más "jön be". Biztos te is ki fogod tapasztalni.😊💛Sok szerencsét hozzá.

2020. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Perverz.
2020. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden kutya más, tapasztald ki, a tiédnek mi tetszik. Nekem mentettem van, őt nem zavarja az ölelés, a háta közepén a nyakától nem messze van egy "moyolypont", amit nem ér el megvakarni, így ha ott vakarászom, mindig nagy élvezettel elmosolyodik. Ezt te is kipróbálhatod.
2020. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
"mosolypont" (jav)
2020. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem egy tacskó keverékem van. Igazi örökmozgó, ezért nehéz maszírozni a fülét (vagy csak rosszul csinálom), simogatni egy darabig lehet (2-3 perc), aztán meghall vagy lát valamit, és elszalad. Szerintem produkálja magát; nyugodtan fekszik, de amikor meglát az ablakban, mindjárt nem találja a helyét: szimatol, fülel stb. Azt olvastam, a kiskutyák nagynak érzik magukat, és úgy is viselkednek. A lényeg, nem találok olyan "technikát", amivel egy helyen tarthatnám, és kényeztethetném. Mire elérnem a fülével azt a bizonyis hatást, "el kell mennie"... De az is lehet, hogy nem szereti. Egyébként most álvemhes szegény, most nagyon jó kenne, ha tudnám nyugtatgatni.
2020. jún. 26. 21:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Lesz ivartalanítva?
2020. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Volt, hogy majdnem rászántam magam, de szerintem nagy műtét, nem akarom kitenni ennek. Ügyelek a nemkívánt terhességre. :)
2020. jún. 26. 22:28
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

No, akkor alapvető kutyatestbeszéd: [link]

Ha egyértelműen élvezi, akkor közelebb hajol, nyugodt az arckifejezései, az izmai ernyedtek, akár rád is dőlhet. A videón a második kutya.

Ha nem tetszik neki, akkor elhajol, elfordítja a fejét, elnéz más irányba, a szeme fehérjét mutogatja, a száját nyalogatja, ásít, vakaródzik stb. (ezek amúgy klasszikus stresszjelzések // csitító jelzések) A videóz az első kutya.

Azt magyarázza a cikk, hogy tesztelheted, "kérheted a kutya beleegyezését" a simibe: póráz nélkül, nyílt terepen, ahol kitérhet előled, ha akar, elkezded simizni, majd rövid idő után abbahagyod. Ha kér még belőle, azt úgyis jelzi.

(Mentett kutyám van, elég hasznos volt ez.)



A másik, amit érdemes tudni, az a kutya kommunikáció vs. emberi kommunikáció. Nagyon sok mozdulat, viselkedés a kutyáknál NAGYON mást jelent, mint az embereknél. Kutya alapbeállításokkal jönnek, de képesek megtanulni, hogy ez vagy az a viselked

Pl. amikor térdet rogyasztva, combot csapkodva, élénken hívod a kutyát rászegezett tekintettel. Na az enyém ettől félt (nagyobbnak mutatod magad, folyamatos szemkontaktus), amíg meg nem tanulta, hogy ez csak annyit jelent, hogy hívom. Na, az ölelés is egy ilyen dolog, csak az inkább dominancia, kihívás.


#6 Nem minden kutya szereti a simogatást. Viszont azért megkérdezném, hogy mennyit sétáltok? Mennyire változatos helyeken? Tanulás / gyakorlás van, séta közben is? Aktív mozgás, pl. labdázás, pajtikkal rohangálás?

Tudom, a tacskók eleve élénkek, de kicsit túlzónak érzem a viselkedést.


"Ügyelek a nemkívánt terhességre. :)"

Hányszor kell még leírni, hogy nem csak a vemhesség a baj? A mentettem több emlődaganattal, egy nagy méretű méhnyak daganattal, nagyon megnyúlt méhszövetekkel és egy kezdődő méhgyulladással került hozzám. 120ezerFt életmentő műtéttel kezdtünk, csak mert az előző tulaj cseszett ivartalanítani.


"most álvemhes szegény"

Almot megbontani, babának használható tárgyakat elrakni, kajaadagot csökkenteni, mozgást, feladatozást növelni. Ezzel rövidíthető az álvemhesség időtartama. Egyébként a gyakori álvemhesség és a emlődaganat között is igencsak van összefüggés.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: nyak alatt, a mellkast.

2020. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Az a legmegnyugtatobb egy kutyanak,ha rendszeresen eljaraz vele futni.
2020. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!