Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ellen,hogy...

Mit lehet tenni az ellen,hogy séta közben ne húzzon a kutya? 😓

Figyelt kérdés

Kezd zavaróvá válni,hogy mindig húz, ő vezet. Kisebb kora óta próbálkozom leszoktatni,különösebben két féle módszerrel:

-Amikor elkezd húzni, megállok, és megvárom hogy érezze hogy amíg feszül a póráz,nem megyünk.

-Elkezdek elindulni a másik irányba.

Hát...ez a kettő közül egyik se ment. Tényleg nagyon sokat próbálkoztam ezekkel a módszerekkel leszoktatni, de szinten lehetetlen, amikor látja azt hogy megyünk sétálni, nem lehet megállítani.

Valami tanács,hogy lehet leszoktatni erről?



2020. jún. 28. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem sehogy :) A mi kutyánk is úgy húzott, hogy majd megfulladt :) Nem lehet őket leállítani.
2020. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem egy vadász mutatta, hogy kell "elérni" hogy melletted menjen.

A cipőddel a hátsó lábánál kell "meglökni" figyelmeztetésképpen a kutyulit. Nem "belerúgni", isten őrizz, éppen hogy tudja, hogy most "rászóltál". Nekem egy vizslám volt, vele működött. Kellett ismételgetni néha, de ő igazodott hozzá, és ha nem is mellettem jött, de nem húzott.

2020. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Kettes vagyok:

Ha jól emlékszek a vadász azt mondta hogy ezt ők valami "anyai figyelmeztetésnek" vagy minek veszik. Fogalmam sincs, a fő, hogy nálam bevált.

2020. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Meg kell találni azt a módszert, ami hatékony a te kutyádnál.

Ha nem megy önállóan, menj el egy kutyasuliba alapengedelmes tanfolyamra vele, ott segíteni fognak.

2020. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerbiában élek egy faluban, közelben nincs igazán kutyaiskola :/ Fővárosban van,de az 200kmrre van,és nincs autónk. Ezért szeretném megpróbálni én leszoktatni róla. Köszönöm a tippeket :)
2020. jún. 28. 19:42
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Majd dobsz nekem egy privátot ha kipróbáltad? kíváncsi lennék, hogy hogy működött :) Kettes-hármas voltam.
2020. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%
Most már nehezen fog menni. Azért húz, mert a falkában te alatta állsz. Ha felette lennél, és azt mondanád neki, hogy nem. Meg, hogy maradjon ott valahol sétálás közben, akkor ott maradna és nem futna el sehova. Nem lett mutatva neki, hogy felette állsz, ezért így már késő.
2020. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
0%
Kezdj el menni a kutya irányába és nem fog húzni
2020. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
Hagyni kell had menjen! :D Tutyuliiiiiiiiiiiiiii <3 <3 <3 ^_^
2020. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Retriever póráz helyesen használva.


Nekünk ez segített most a 7 hónapos kutyámnál(16 kg) ,mert sajnos benyalt bacikat és gyógytápot evett 3 hétig. Semmi jutifalat semmi. Sehogy nem tudtam tanítani és a 3 hét elég volt arra,hogy ekanászodjon,suliban is lemaradtunk a tanfolyamról stb.


Vettem egy retriever pórázt, ezzel annyira nem húz. Ha húzni kezd rántok egyet rajta és rászólok. Korrigálhatóbb. Nekem nem feltétlen célom,hogy láb mellett jöjjön, mehet előttem is,de ne húzzon hanem lazán. De parancsszóra forduljon be lábhoz.

Erre fogunk ráállni :)

2020. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!