Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ivartalaníttatja...

Miért nem ivartalaníttatja szinte senki a kan kutyáját?

Figyelt kérdés
Nekem menhelyről van ivartalanított szuka kutyám, a városban, mikor sétálunk a többségnek bichon méretű kistestű kan kutyája van és mind ivaros, vagy idős és azért lett csak ivartalanítva, mert rákos lett. Mindenki azt mondja, azért lett fiú kutyájuk, mert az nem vérzik. De a kanok meg mindent összehugyoznak lépten nyomon, amerre járnak, kocsikat, házak oldalát, már mindenhol potyog a vakolat, virágokat a kiskertekben stb. Miért jó ez sok embernek? Meg akiknek mégis ivartalanítva van, mert pl bent a lakásban is jelölt és/vagy agresszív/kanos volt, az meg szomorún és szégyenkezve mondja, hogy csak fiú volt. Most mi ez már? A kutyáknak is és az embernek is jobb, ha a kutyák, amiket nem szánnak(nem kéne, hogy szánjanak) tenyésztésre, azt ivartalanítsák.
2020. jún. 29. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Meg kell nevelni, és akkor nem jelöl mindent.
2020. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem hülyeség. Ha nem tenyésztők, akkor ivartalanítás alap dolog. Ez személyes véleményem, de szerintem ez tök normális, hogy ivartalanítjuk a kutyánkat.
2020. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Csak ivaros kutyat vihetek kutyakiallitasra meg versenyekre.


A menhelyi kutyakat ivartalanitjak,az enyem meg hires szuloktol van. Nem fogom ivaetalanittatni.


Meg nem szeretem az elhizott eletunt bagyadt kutyakat.


Vizeles. A haz fala vizallo anyaggal szokott lenni bevakolva. A sok eso jobban aztat,mint a par deci pisi.

2020. jún. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Én pont azért választottam kan kutyát mert őket nem terheli le nagyon a műtét ivartalanításkor. A városokban, futtatókban szinte egész évben lehet tüzelő szuka szag, jobb úgy egy kan kutyának ha ivartalan és nem a párzáson kattog folyton az agya. A kiállítási és verseny kutyák persze mások, ott kellenek a golyók. Hobbi kutyánál nem szükséges, és nyugodtabb is ha nincs.
2020. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A kiállítás, versenyek, oké, de itt mindenki csak kedvencnek tartja és szinte mind szapis, csak hasonlít az adott fajtára. Sőt, a legtöbb idegbeteg, mindent és mindenkit ugat eszeveszettül, bár ez lehet nevelés is, de ha genetikailag ideggyenge, akkor mi van, ha egyetlen egyszer véletlenül felcsinál egy szukát? az ilyeneknek nem lenne szabad szaporodnia, ha meg úgysem fog, akkor meg nem sokkal könnyebb neki is, gazdinak is, ha ivartalan?

Plusz az elhízás, bágyadtság nem az ivartalanítás miatt fog kialakulni. És ha a fal vízálló is, akkor is undorító és büdös, mikor szétfolyik az egész járdán, mások meg kerülgessék ..

2020. jún. 29. 08:57
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, nálunk is mindig ez ment. Azért volt mindig kan kutya meg kandúr macska, hogy ne legyenek kölykök, meg ne tüzeljen. Anyám ilyen egyszerű gondolkodású volt sajnos mindig. Fejlődik, de nagyon lassan. Az előző kutyánk konkrétan beteg volt mindig, ha egy szuka tüzelt a környéken. Nem evett, lefogyott, rossz volt a közérzete. Ahogy idősebb lett, ez úgy lett egyre rosszabb. Állatorvos egy az egyben megmondta anyámnak, hogy ivartalanítani kellett volna, de már öreg volt, most már ne. Jó, majd a következőt. Hát, addig halogatta, míg az is már 10 éves (nagytestű, szóval már apóka kategória), mindig vonyít napokig, ha tüzel valamelyik szuka, és prosztatagondjai is lettek öregségére. Anyám bölcsen megállapította, hogy ivartalanítani kellett VOLNA... amúgy ez vidék, kertes ház, sétára is van egy nagy üres terület, ilyen értelemben nem zavar senkit, de a kutyának ugye jó lenne, ha ivartalan lenne. A következőnél már talán átmegy neki...
2020. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

"De a kanok meg mindent összehugyoznak lépten nyomon, amerre járnak, kocsikat, házak oldalát, már mindenhol potyog a vakolat, virágokat a kiskertekben stb."

Megnyugtatlak, ivartalanul is odapisilnek mindenhova.. :)) Ez nem ettől függ. A szökést és a többi kannak szembeni agressziót valóban csökkenti.

Nekünk kan kutyáink voltak, sosem ivartalanítottuk őket. Jöhet a keresztvíz-leszedés, de egyik sem volt szökős, egyik sem lett apa és mindegyik megélte az öregkort.

2020. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez nekik ösztön, ha nem pározhat szenved, ha ivartalan nincs ösztön, nincs szenvedés, nincs felesleges szaporulat.
2020. jún. 29. 09:39
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Én teljesen egyet értek veled kérdező.


Azért nem ivartalanítanak, mert:

1: buták, mint a föld

2: kisebbségi komplexusuk van a kicsi szerszámuk miatt, és ezért a kutya golyóival toldjàk meg az egyébként parányi péniszüket/a nők pedig a társadalomban betöltött elnyomott szerepüket kompenzáljàk ezzel (lásd, a mindenhova kommentelő pitbullos hikomatot. Állítása szerint ő egy nő, van egy mentett pitje, meg egy sánta tenyésztős sztaffja. Ahogy làtod, ez a félkegyelmű sem ivartalanítja a genetikailag láthatóan hibás kutyáit, mert ennyire egyszerű)

3: fogggggalmuk nincs a kinológiáról és a kutya viselkedéstanról. Ezèrt olyan emberi értékekkel ruházzák fel a kutyát, amelyek valótlanok/nem léteznek az állatvilágban (szerelem, anyaság utáni vágy, apai büszkeség stb.)


Hát ezért.

2020. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#9-es, azt sem értem, hogy mi az, hogy: csak fiú volt és majdhogynem sírnak, szégyenkeznek miatta. Meg amikor néni kutyusa lepisil egy oszlopot, a nénike meg mondja: na ezt is megjelöltük és vigyorog neki, ebben mi a jó nekik?

Na mindegy is. Köszönöm, hogy írtatok.

2020. jún. 29. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!