Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ivartalaníttatja...

Miért nem ivartalaníttatja szinte senki a kan kutyáját?

Figyelt kérdés
Nekem menhelyről van ivartalanított szuka kutyám, a városban, mikor sétálunk a többségnek bichon méretű kistestű kan kutyája van és mind ivaros, vagy idős és azért lett csak ivartalanítva, mert rákos lett. Mindenki azt mondja, azért lett fiú kutyájuk, mert az nem vérzik. De a kanok meg mindent összehugyoznak lépten nyomon, amerre járnak, kocsikat, házak oldalát, már mindenhol potyog a vakolat, virágokat a kiskertekben stb. Miért jó ez sok embernek? Meg akiknek mégis ivartalanítva van, mert pl bent a lakásban is jelölt és/vagy agresszív/kanos volt, az meg szomorún és szégyenkezve mondja, hogy csak fiú volt. Most mi ez már? A kutyáknak is és az embernek is jobb, ha a kutyák, amiket nem szánnak(nem kéne, hogy szánjanak) tenyésztésre, azt ivartalanítsák.
2020. jún. 29. 08:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

3 kutyám van. Egy ivaros kan, egy ivartalan kan és egy ivartalan szuka. Egyik nincs ivartalanítva, mert így döntöttem és kész. Senkinek semmi köze hozzá. Nem domináns, nem kanos, nem kötekszik, egyik legjobban nevelt kutya a környéken. A másik herélve lett, mert domináns volt és más kan kutyákkal seggfej. Azóta teljesen normális. Nem kell senkire rá erőltetni az ivartalanítást. Jó dolog, de ez az erőszakos hozzáállás már idegesítő. Párosodni nem fog. Véletlenül sem tudja felcsinálni a szukát, mivel felelősségteljes gazdiként figyelek a kutyáimra.


Csak mondom, hogy ivartalanul is össze-vissza pisilnek a kan kutyák. Teljesen mindegy, hogy herélt vagy sem. Ivartalan kanom utcán többet jelölget, mint az ivaros. Lakásban egyik sem jelöl.


Jó dolog az ivartalanítás, de nem kötelező. Nem sajnálom, hogy ivartalanok, de azt se érzem gondnak, hogy ivaros az egyik. Sokan lánynak nézik, mert jófej és annyira kompatibilis a többi kan kutyával is.

2020. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 szuka, 1 kan van, a kan a legfiatalabb, szüleimmel élek még, együtt gondozzuk őket,de ilyenekben Apum dönt, mivel középsulis vagyok, kevés pénzem van, ők fizetik az állatorvosi költségeket stb.

A szukák ivartalanok, az idősebb állatorvos javaslatára, a fiatalabb akkor lett ivartalanítva, amikor egy kan tüzeléskor beszokott hozzánk, mi pedig nem akartunk/akarunk kiskutyákat.

A fiatalabb szuka nagyon rosszul viselte az ivartalanítást, bár ő alapból nagyon tulreagál mindent, kb. napokig csak feküdt, nem evett. Dokinál voltunk emiatt, annyit mondott, hogy kicsit jobban megviselte. Az idősebbel nem volt gond, pár nap múlva olyan volt, mint régen.


Alapból sem nagy ivartalanítás párti, szerinte ő tud vigyázni a kutyákra, egyszer sem volt nálunk alom, sem heredaganatos, méhgyulladásos kutya (lekopogom). Mostmár állatorvos miatt meggyőződött arról, hogy idősebb korban igenis kell, de addig nem akarja.

Abban egyeztem meg vele, hogyha a kan egyszer is szökik, akkor egyből megy ivartalanításra. Ilyenre még nem volt példa, agressziómentés, behívható, középfokú engedelmes vizsgával rendelkező vizsláról van szó.


Csak azért írom, ne nem mindenki büdös paraszt, aki nem ivartalanít :D

2020. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%
Mi ma voltunk varratszedesen. Azert ivartalanitattam, mert allando konfliktusaink voltak mas kan kutyakkal es mivel egy hatalmas KAJom van, csak igy tudom megmenteni masok kutyajat.
2020. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Bármennyire is próbálják leegyszerűsíteni, kanoknál az ivaralanításnak szerintem kb. egálban vannak az előnyei és a hátrányai. A gazda jó esetben ismeri a kutyáját és képes felelősen dönteni. Az, hogy egy kan ivaros, még nem jelenti azt, hogy kezelhetetlen, szökős, mindent összepisil és megőrül ha tüzelnek a környéken. Az előző kutyánk viselkedésén nem látszott különösebben, ha tüzeltek a környéken, azt is tudta, hova szabad jelölni. Amikor az (akkor még) ivaros szukánk tüzelt, akkor sem őrült meg, bár a közelébe érve próbált neki imponálni, szerintem vagy' 3 évet fiatalodott akkor, annyira frissen és ruganyosan ment mellette :). Nyugi, egyik részről sem lettek utódok. Viszont ha szökős lett volna, a golyói is mennek.

Aki viszont nem tudja megoldani, hogy ne legyen nem kívánt szaporulat, ott ez erős érv az ivartalanítás mellett. Azt a hozzáállást nem bírom, hogy hadd menjen világgá, a kan úgysem hoz haza kölyköket.

2020. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!