Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami amire tudnám...

Van valami amire tudnám hasznosítani a kutyám szőrét?

Figyelt kérdés

Dupla bundája van, ráadásul elég hosszú, és minden fésülésnél kiszedek kb. egy másik kutyát belőle...

Azon gondolkozom nem lehetne valahogy hasznosítani a szőrt, hogy ne mindig a kukába menjen.

Nem lehet belőle nemezt, vagy valamit csinálni?

Esetleg ha kirakom az utcára akkor a madarak tudnának belőle fészket építeni?

Vagy semmit se lehet vele kezdeni, nyugodtan dobjam ki?



2020. jún. 29. 23:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%
Én madaraknak szoktam kitenni bokrokba, úgy, hogy ne fújja szét a szél, de hozzáférjenek, szeretik ilyenekkel bélelni a fészkeket.
2020. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az egyik madaretetonket tomtuk tele vele, ugy vittek a madarak, mintha muszaj volna! :) Nagyon szep feszket epitett az egyik rigo csalad a bokorba, ami a kertunkben volt.

Egy nemzetkozi akitas csoport tagja is vagyok, ott peldaul szimpla hobbibol az egyik tag elkezdett az akitaja szorebol sapkat, kesztyut, pulovert csinalni, meg ilyen kis figurakat. Meg a kutyajanak is csinalt valamit a sajat szorebol! 😃 a hozza kozel lako tagoknak is felajanlotta, hogy keszit nekik a kutyajuk szorebol.

Vad elriasztasara is alkalmas, ugy tudom.

En valahol olyat is olvastam, hogy le lehet adni alapitvanyoknak, akik aztan onkentesen teli meleg ruhadarabokat csinalnak belole es raszoruloknak szetosztjak, arvahazakba is visznek a gyerekeknek, stb. Ez annyira szep kezdemenyezes, de itt az orszagban sehol nem talaltam ilyesmi szervezetet, pedig lenne mit leadnom vedlesi idoszakban.

2020. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"

Védd a kerted!


A kutyaszőr hasznos szerepet tölthet be a kertben, ha távol szeretnéd tartani a kerítésen bemászó állatokat. A nyulak és más kisállatok megérzik a kutya szagát, ami elveszi a kedvüket az illetéktelen behatolástól. Gyűjtsd vászonzsákba, és helyezd el a kerítés közelében. A virágokat is védheted vele a csigáktól, kisebb bogaraktól, ha tövüket körberakod kutyaszőrrel.



A kutyaszőrben rengeteg a nitrogén, ami a növények növekedésében elengedhetetlen. A kutyaszőr bevethető a növények földjének táplálására, és a komposztban is jól jöhet, elég rászórni a zöldhulladékra."

2020. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!