Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a szüleimet,...

Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy felelős kutya gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Nem kaphatok kutyát abból az okból kifolyólag, hogy a testvérem nem volt képes 16 éves korában ellátni a blökit. Persze megértem a szüleimet, hogy nem akarják, hogy rájuk háruljon újra a piszkos munka (sétáltatás,etetés...) de átgondoltam és tudnám ezeket minden nap több alkalommal csinálni. Vinném rendszeresen dokihoz, viszont a költséget még nem tudnám állni. Menhelyről szeretnék kutyit.

Hogy tudnám megenyhíteni őket, hogy lehessen kutyusom? Köszi az ötletekért előre is!



2020. júl. 2. 22:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet hogy a tesód is itt kert tanácsot aztán mi lett belőle?

Te úgy gondolod jó gazda lennél de a szüleid meg ismernek.

Az állatorvosi költség sem olcsó és lehet a szüleid azt a pénzt jobb helyen is el tudjak képzelni de ha nem is kell orvoshoz hordani akkor is ott van a többi költség pl.: féregtelenítés, élősködők elleni védekezés ( kullancs, bolha, szúnyog), a táp amiből érdemes minőségit venni ha nem akarsz állatorvoshoz járni ezek minden hónapban elég sok pénzbe kerülnek.

És akkor vegyél fekhelyet, pórázt, nyakörvet, játékokat....

A szüleid biztosan tisztában vannak mennyibe is kerül a kutya, és abba is bele kell gondolnod hogy nem csak szép időben van kutyád ha kint már napok óta esik, fúj esetleg fagy neked akkor is ki kell vinned a kutyád többször is, és mikor haza értek akkor tisztáznod kell mert sáros koszos büdös.

Lényeg a lényeg legyen kereseted és abból akarj kutyát fenntartani

2020. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az egyetlen megoldás az lehetne hogyha megmutatnád nekik hogy már elég felelőségteljes vagy hozzá. És, hogy csak te fogsz foglalkozni vele. Sétáltatod, tanítod, neveled és így tovább. Remélem segítettem! :)
2020. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
A testvéred kutyájával mi lett? Foglalkozz egyelőre vele :)
2020. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Majd akkor tarts kutyát, ha lesz saját jövedelmed és házad. Ha önálló leszel. Addig foglalkozz testvéred kutyájával.
2020. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Én ugyanígy voltam pár éve. Erre kaptam egy tengerimalacot...
2020. júl. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Ne akarjon kutyát saját jövedelem és ház nélkül???????Idióták😃😃😃
2020. júl. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! A tesóm kutyusa már 14 év óta máshol éli életét.


Kedves 1.! Van macskám ami azt illeti, szóval tudom, hogy mennyi minden kell egy háziállatnak. Oltásoktól az ivartalanításig. Stb... a nevelésről nem is beszélve. Nem kell elmagyarázni, hogy nem csak napos idő van. :D

De én nagyon szívesen végezném ezeket. Szeretnék egy barátot, játszótársat akiről gondoskodhatnék. Köszi a válaszod.


Kedves 2.! Csak ahhoz kellene egy kutyus. :) de köszi a tanácsot.


Kedves 3.! A kutyus már évek óta máshol éli életét.


Kedves 4.!A kutyus már évek óta máshol éli életét.


Kedves 5.! Sajnálom.


Kedves 6.! Valamennyire igazuk van DE a szüleim sokszor hülyeségekre költik a pénzt (hagyjuk mire) és azt lehetne egy kutyusba is befektetni szerintem. (ők is megbánják utána).

2020. júl. 3. 09:07
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Gyerek vagy,semmi baj nincs azzal hogy szeretnél egy kutyát,cicát bármit...
2020. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%

Aha, utolsó te vagy az aki azt kommentelte hogy a kiskutyák szatyorpatkányok egy másik kérdésnél. Nem hittem volna hogy szereted az állatokat!

Nekem több évembe telt mire kiharcoltam a kutyát. Most 5 éves, mindenki imádja és már családtag.

2020. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Menj menhelyre önkénteskedni.
2020. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!