Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyásként hogy viseled, ha...

Kutyásként hogy viseled, ha valaki kigúnyol vagy nem vesz komolyan, a felelős gondolkodásod, hozzáállásod miatt?

Figyelt kérdés

Én mint kutyatartó, alap, hogy tudom, hogy a csoki mérgező a kutyáknak. De eddig ezt bárkinek mondtam, szinte sose hitték el. Különösen rosszul esett, hogy ma még a saját anyám is kinevetett emiatt, vendégek előtt ráadásul. Nagyon meglepődtem, mert a szüleim nem értenek a kutyákhoz, meg úgy semmilyen állathoz sem, nekem viszont kutyám van és nem szoktak beleszólni a döntéseimbe, hogy pl. mit kaphat enni és mit nem, emiatt úgy gondoltam mindig is, hogy ők tudják, hogy én vagyok tapasztaltabb ebben a témában, és ezért elhiszik amit mondok, pl, ha valami szerintem mérgező, akkor az tényleg az is, nem csak az én "hülye agyszüleményem". De ma csalódnom kellett, kiderült, hogy valószínűleg minden egyes kutyával kapcsolatos meggyőződésemet/elvemet hülyeségnek tartják és tartották is eddig mindig, ami nagyon rosszul esik. Eddig azt hittem, azért nem szólnak bele/cáfolnak meg, mert tudják hogy igazam van, de lehet inkább csak nem mernek.


Ma történt, hogy vendégek voltak nálunk, és a végén maradt elég sok csokitorta. Az egyik vendég (maga is kutyatartó!!) induláskor viccesen megjegyezte, hogy "na legalább jut a kutyádnak is belőle". Még reagálni sem volt időm rá, mikor anyukám "vicceskedve" annyit mondott nekik, hogy "jaj hát ilyet ne is mondj, azt nem szabad adni, mert megmérgezzük a kutyát". És mindezt vidáman, nevetve mondja. Totál kigúnyolva éreztem magam. Úgy mondta mintha ez tényleg csak az én "mániám" lenne, hogy mérgező a csoki, és közben meg semmi alapja sincs.


Egy idegentől is nagyon rosszul esik, ha nem vesz komolyan egy olyan témában, amiben kettőnk közül egyértelműen én vagyok a jártasabb, de a saját szülőmtől?! Évek óta kutyázok, a sajátom is mindent megkap és nagyon jó formában van, és mégis ilyet feltételez rólam az anyukám hogy hülyeséget beszélek, és vendégek előtt is beéget? Nagyon meglepett, mert eddig még mindig úgy tűnt, hogy elhiszik amit mondok a kutyákról. Ezek szerint mégsem, csak nem akarnak vitatkozni.


A nyáron amúgy fagyizóban dolgoztam, és ott meg egy vendég kért csokis fagyit a kutyájának. És kapott is (de nem tőlem), én viszont nem bírtam ki, és beszóltam, hogy ugye tudja hogy mérgező?! Akkor is csak ki lettem gúnyolva, megalázva, mind a vevő, mind a főnököm részéről.

De az anyukámtól ez még rosszabbul esett.


Mit lehet az ilyen esetek ellen tenni? És ti hogy birkóztok meg avval, ha hasonló atrocitás ér?



2018. dec. 16. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem olvastam végig, de egy kicsit túlreagálod. Illetve rossz témát választottál, ez nem kutyás kérdés, hanem a családi kapcsolatok témakörbe illik.
2018. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
70%
Legközelebb égesd le nyilvánosan anyukádat hasonló stílusban valami miatt, amit ő tart ilyen fontosnak, és ha kérdi, miért gúnyolódsz, mondd meg, hogy csak visszaadtad a kölcsönt a múltkoriért. Közeleg a karácsony, csak fel tudsz hozni a vacsoraasztalnál valami heppjét. :) Megérdemelné.
2018. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Mások meg a gyereküket engedik 15 évesen cigizni és piálni, és? Egyik volt barátnőm állatorvos, a kutyája mindig kért és kapott 1-2 kocka Milka csokit, és?


Túltolod!

2018. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Engem nem érdekel, hogy ki mit gondol a kutyatartási szokásaimról. Nem élem meg atrocitásként, ha valaki szerint túlzás, hogy mennyire odafigyelek a kutyáimra. Vagy akár még gúnyolódik is azon, hogy olyanok a kutyáim, mintha a gyerekeim lennének.

Legutóbb, mikor azon problémáztam, hogy mi legyen a kutyáimmal, amikor elutazunk a hétvégére, akkor valaki azt mondta, hogy valamelyik szomszéd biztos elvállalja, hogy ad nekik napjában egyszer enni. Én persze kiakadtam, hogy ez azért nem így megy, hogy csak úgy itt hagyom őket, aztán valami idegen lök eléjük valami kaját-ha el nem felejti. Voltak akik gúnyolódtak, de nem érdekel különösebben.

Én igyekszem vigyázni a kutyáimra és a tőlem telhető legjobb ellátásban részesülnek. Ha ez valaki szerint túlzás, akkor nevessen ki nyugodtan. Nem esik rosszul az ilyen viselkedés és már rég nem tudnak megsérteni azok, akik lesajnálnak az állatokhoz való hozzáállásom miatt.

2018. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

20 éve ezt mév senki sem tudta, csomó csokis piskóta jutott mamám kutyájának. Hosszú életet leélt egészségesen...túltolod.

"Így tehát egy 20 kilogrammos kutyának az LD50 érték eléréséhez több mint 3 kilogramm tejcsokit, illetve majdnem fél kilogramm étcsokit kell elfogyasztania.

Ez azonban a halálos adag.

Ennél már jóval kevesebb is súlyos rosszullétet okozhat. Minél kisebb a kutya, annál nagyobb a mérgezés veszélye."

2018. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a részleteket, de annyit megnyugtatásul, kedves kérdező, hogy azok, akik bunkók, úgyis abba kötnek bele, amibe akarnak.


Indokolatlanul unatkoznak, mert nincs kultúrájuk, érzelmileg és intellektuálisan igénytelenek, többnyire csak a kötözködés köti le őket, vitaképtelenek, és kizárólag a rosszat látják mindenkiben (hacsak nem a velük egy szinten álló haverját isteníti, puszta érdekből - amíg abból is elege nem lesz).


Amikor csak lehet, ignorálni kell őket, ennyi.


https://www.youtube.com/watch?v=zZWwDEKq-ZE


"Bicajjal jársz??! Nem nézel tévét??! Te macskát tartasz??!" Satöbbi...


Ha értesz a gyerekekhez, a kutyákhoz, a macskákhoz stb (azaz mindahhoz, amihez a bamba bunkó nem), akkor a bunkó ember ki fogja vetíteni a saját hibáját rád.


Rájuk kell hagyni, ha van rá mód. Az ő szintjük.


Vagy pedig visszavágsz, ahhoz is jogod van, bizonyos keretek között.


Az önvédelem az önvédelem.

A kötözködés meg kötözködés.

2018. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek itt az egyik hozzászólóval, ez egy családi kapcsolati probléma, nem kutyás. Most épp itt telt be nálad a pohár, de minden bizonnyal más esetek is voltak már. A továbbiakat pedig úgy tudod elkerülni, ha őszinte leszel és megmondod anyádnak, mennyire megbántott azzal, hogy kinevetett és gúnyt űzött belőled mások előtt és megkéred, hogy többé ne tegye. Nem kell vitatkozni vele, ha megpróbálja elbagatellizálni, ismételd meg hogy megbántott téged, akár akarta akár nem, és hagyd ott. Hadd gondolkodjon rajta. Sok családtag könnyebben belemar a hozzá közel állókba olyasmivel, amit egy idegennel nem tenne meg vagy nem mondana. Állítom, hogy a legtöbb családi konfliktusnak ez az alapja.
2018. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


#4-esnek különösen, hogy a kérdésre válaszolt, és részletesen ki is fejtette.


#7-nek nagyon igaza van, tulajdonképpen mindenben.


Tényleg más dolgokban is megkérdőjeleznek engem, és rálegyintenek, ha mondok valamit. Már megmondtam neki, hogy hogy esett, azt válaszolta, hogy félreértettem valamit, mert nem gúnyolt ki senki. Úgyhogy szerinte csak túlreagálom mert érzékeny vagyok. Ami valahol igaz is, nem cáfolom.


Várok még szívesen hasonló sztorikat kutyásoktól, akiket ilyen élmények értek már, és kíváncsi vagyok az ő "taktikájukra" is, hogy hogyan birkóznak meg vele.

2018. dec. 16. 23:46
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Majd kinövöd.
2018. dec. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, mikor is?

Nem vagyok már gyerek. XD

2018. dec. 17. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!