Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbull, rottveiler, ridgeba...

A pitbull, rottveiler, ridgeback, cane corso, kangal, csivava, tacskó, stb fajta kutyákat miért tarja mindenki olyan veszélyesnek?

Figyelt kérdés

Amikor én sok staffordshire terrier, pitbull, rottveiler, cane corsot, tacskót és csivavát ismerek. És eddig mindeggyik amivel találkoztam akár ismerős által. Akkár csak kóborólni az utcán. Mindeggyik aranyos volt oda jöttek simogatásra vágytak és egy kis játékra. A barátnőm Rotija is mikor először elmentem hozzájuk a Roti szabadon volt. Lefogták de láttam az arcán, hogy barátságos megsimogattam. És azóta is szinte olyan mintha az én kutyám is lenne. És más emberekkel, kutyákkal sem agresszív. Egyik haveromnak amstaffja van. Abból sem néznék ki sok agressziót! Nekem pl a legtöbb németjuhászról, belga Malinoisról,dobermannról van ez a vélemenyem. Mert sok agresszív példányt ismerek, pedig jó nevelést kaptak. Németjuhász támadás van a legtöbb Magyarországon!


Nekem Bullterrierem van amiről szintén mindenki azt gondolja, hogy agresszív egy fajta. Pedig talán az se érdekelné ha engem éppen őlnének. Na és jó lenne mellé egy pajti. Persze olyan aki azért jobb házőrző. De nem támad rá mindenkire.


Talán veszek a későbbiekben a csivavát vagy tacskót is. Mert ezekre is azt mondja mindenki, hogy kis méregzsákok. És megharapnak mindenkit. De én még egy ilyennel nem találkoztam. A yourshake terrier rosszabb. A mopsz is békés kutya. Egyenlőre most engem nagyobb testű kutya érdekel. Szerintem egy Cane Corso, pitbull vagy egy masztiff lenne jó számomra. Rotin is gondolkodom viszont a barátnőm rotijával már 2 éve mindennap találkozok! Tudom nagy mozgásigényű kutyák. De pl a bullterrierem is 5 km-et bír max. Olyan kamut senki ne írjon itt is, hogy napi 10-25 km kevés egy kutyának. Mert azt sem ember sem háziállat nem bírná. Ember max biciklivel de a kutyának annyi lenne. Még talán egy farkas vagy más vadállat sem bírná egyhuzamban, max egy gepárd.



2020. júl. 9. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

A pitbull már egy agyontenyésztett vérfertőző belterjes fajta, ami vérfertőző belterjesség csak azt eredményezte, hogy egyes példányok egyik percről a másikra megbolondulnak és minden ok nélkül megtámadják akár a saját gazdájukat is, feleslegesen agresszivak és kontrollálhatatlanok sok esetben

A németjuhász és a rottweiler pedig kifejezetten őrző védő célokra lett kitenyésztve ez a két kutya sokkal megbizhatóbb mint egy pitbull

2020. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
93%

Nekem csak megakadt a szemem ezen: “Még talán egy farkas vagy más vadállat sem bírná egyhuzamban, max egy gepárd.”


Itt ugye 10-25 km távról beszélünk. Egy farkas ha kell kilómétereken át követi a zsákmányát, még ha nem is végig “vágtában”. Nagyon kitartó állat, szerintem ha olyan szelídek lennének mint a mai kutyák akkor simán igényelnének 10-20 km sétát ha nem többet.

Egy gepárd az gyorsan felpörög, fut párszáz métert s kifullad. Szóval nem tudom ez neked honnan jött ,hogy pont egy gepárd bírna hosszú távon futni.

2020. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez mind a személyes tapasztalatod, másnak más, ennyi.


Amúgy 25 km-t egy kutya simán lesétál naponta. Én bicikli mellett szoktam sétáltatni a kutyám (nem megyünk gyorsan és a patkán megy, bizonyos helyeken pedig megállunk). És ő egy cocker spániel. De gyalog is megtettük már ugyanazt az útvonalat, amikor nem egyedül sétáltattam. Egy egészséges embernek nem vészes egyáltal 25 km séta.

Nem azt mondom, hogy kell ennyi, mert ez kutyafüggő, de az azért túlzás, hogy sok lenne.

2020. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevés tacskót ismerek, akit tényleg normálisan nevel a gazdája, és a kutya képes viselkedni.

A masszív izom kutyákkal az szokott lenni a probléma, ha faroknövelő céllal veszik magukhoz hozzá nem értők (jellemzően szapitól, természetesen ivarosan hagyva), és félrenevelik.

Csivavákat szintén hajlamosak félrenevelni, és ráhagyni a problémás viselkedést, mert hát kicsi, kinek árt...

Az idióta gazdik miatt vannak problémák a problémásnak ítélt fajtákkal.

2020. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Ne alatalanosits kerlek.

Azok tartjak veszelyesnek oket, akik nem ertenek a kutyakhoz, vagy rosszul ertenek hozzajuk. Ez alapvetoen nem is lenne gond, ha nem tartanának mindekozben kutyat, aranyhal helyett pl.


Mas valoszinuleg nem gondolja ezt.


A kutya mentális, es fizikai igenyeit sokan egyszerusitik le pont olyan szintre, amilyen szinten ok maguk vannak...

2020. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

"Amúgy 25 km-t egy kutya simán lesétál naponta."

Ez azért nem ilyen egyértelmű.

- Egyik kolléganőmnek kis ölebe van, 2km után ölbe kell venni.

- Nekem egy aktív vonalú 9kg-os mentettem van, 10-20-30km-t is mentünk már és kocogunk, de esőben gyökeret ereszt, 40 fokos hőségben kiterül. Vele nagyobb kirándulásokra max 25 fokos melegig érdemes menni és úgy, hogy nincs eső (hó lehet, azt imádja).

2020. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

Had legyek kicsit szőrszálhasogató, úgyis akvarisztika témában szoktam mozogni:

“ha nem tartanának mindekozben kutyat, aranyhal helyett pl.”


Tudom mire gondoltál, de az aranyhalak megfelelő tartása (meg úgy anblok az akvarisztika) sok tudást s pénzt is igényel. Nem olyan embernek való akik rendszeresen magasról leszrják az állataikat legyen az kutya vagy hal, mert akkor az nem akvárium lesz hanem egy pöcegödör halmészárszék amit 0 tudással tákoltak össze.

2020. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 7-es, ertem, amit irtal es igazad is adok. A halak mentalis igenye azonban lenyegesen kevesebb a kutyakeknal- pusztan erre gondoltam.

Ismetlem: abszolut egyetertek veled, es nekem is volt akvariumom.

2020. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
1: A fajtáról beszélsz, ez viszont nem igaz amit írsz. A szaporított keverékekre igen, de a fajtára nem.
2020. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha a bullterriered max 5 km-t bír, ott valami nem stimmel, mert az én 10 éves bulldogom simán lenyom ennyit.
2020. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!