Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbull, rottveiler, ridgeba...

A pitbull, rottveiler, ridgeback, cane corso, kangal, csivava, tacskó, stb fajta kutyákat miért tarja mindenki olyan veszélyesnek?

Figyelt kérdés

Amikor én sok staffordshire terrier, pitbull, rottveiler, cane corsot, tacskót és csivavát ismerek. És eddig mindeggyik amivel találkoztam akár ismerős által. Akkár csak kóborólni az utcán. Mindeggyik aranyos volt oda jöttek simogatásra vágytak és egy kis játékra. A barátnőm Rotija is mikor először elmentem hozzájuk a Roti szabadon volt. Lefogták de láttam az arcán, hogy barátságos megsimogattam. És azóta is szinte olyan mintha az én kutyám is lenne. És más emberekkel, kutyákkal sem agresszív. Egyik haveromnak amstaffja van. Abból sem néznék ki sok agressziót! Nekem pl a legtöbb németjuhászról, belga Malinoisról,dobermannról van ez a vélemenyem. Mert sok agresszív példányt ismerek, pedig jó nevelést kaptak. Németjuhász támadás van a legtöbb Magyarországon!


Nekem Bullterrierem van amiről szintén mindenki azt gondolja, hogy agresszív egy fajta. Pedig talán az se érdekelné ha engem éppen őlnének. Na és jó lenne mellé egy pajti. Persze olyan aki azért jobb házőrző. De nem támad rá mindenkire.


Talán veszek a későbbiekben a csivavát vagy tacskót is. Mert ezekre is azt mondja mindenki, hogy kis méregzsákok. És megharapnak mindenkit. De én még egy ilyennel nem találkoztam. A yourshake terrier rosszabb. A mopsz is békés kutya. Egyenlőre most engem nagyobb testű kutya érdekel. Szerintem egy Cane Corso, pitbull vagy egy masztiff lenne jó számomra. Rotin is gondolkodom viszont a barátnőm rotijával már 2 éve mindennap találkozok! Tudom nagy mozgásigényű kutyák. De pl a bullterrierem is 5 km-et bír max. Olyan kamut senki ne írjon itt is, hogy napi 10-25 km kevés egy kutyának. Mert azt sem ember sem háziállat nem bírná. Ember max biciklivel de a kutyának annyi lenne. Még talán egy farkas vagy más vadállat sem bírná egyhuzamban, max egy gepárd.



2020. júl. 9. 16:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A pit kutyákra veszélyes, de valamilyen szinten a roti és a corso is. A kangal nem is olyan elterjedt szerintem, de mivel egy alapból elég kemény juhász kutya, sok munkát kell beletenni, hogy asszimilálódjon a mai tartási körülményekhez(pici saját terület-udvar, de sok séta olyan helyen, amit nem védhet be).


A pici kutyákat pedig a nagykutyások szokták mindig szidni, szerintem így akarnak kompenzálni. A kotorékebek emellett, a kangalhoz hasonlóan teljesen másra lettek kitenyésztve, a jelenleg elvárt tulajdonságoknak sokszor az ellenkezőjére lettek eredetileg szelektálva.


Ne dugjuk már a fejünket a földbe a nagy pc hullám miatt, vannak fajták akikkel igenis sokkal következetesebbnek kell lenni, hogy ugyanazt a szociális szintet elérjük, mint pl egy beagle-el, goldennel vagy újfundlandival.

2020. júl. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik tud jó kutya lenni megfelelő neveléssel, ennyi a titok. Ha egy hozzá nem értő balfax neveli, akkor igen, egy makacsabb fajta kutya (bullok, roti stb) lehet veszélyes. Olyan embernél, aki tudja nevelni, és figyel az igényeire, ezek a fajták is kezes bárányok lesznek.
2020. júl. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%

Cane corsot ajánlom pajtinak,2 éve halt meg az enyém,nagyon barátságos volt,mindig bújt,de ugatott ha kell.

Melegszívű óriások

2020. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!