Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már szocializációs probléma?

Ez már szocializációs probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 hónapos akita kan kutyusom. Vegyes alomból való, az anyja japán, de az apja amerikai.

Jelenleg elég intenzíven fogzik, rágcsál, amivel nincs gond, mert vannak játékai, azokat nyüstöli, illetve kap fogtisztító pálcikát is, amivel szintén elvan.

Alap instrukciókat megtanítottam neki, illetve minden nap megyünk sétálni szóval elég sokat foglalkozom vele.

A gond az, hogy azt tapasztalom nála, hogy néha bepörög és nagyon hiperaktívvá válik. Ha például vendégek jönnek, totál bezsong és futkos, ugrál mindenkire. Ha meg akarjuk simogatni, olyankor nem hagyja, hanem kap a kezünk után.

Egy ideig ilyenkor rögtön odanyomtam neki a saját játékát, hogy azt rágja, meg mondtam neki, hogy nem szabad. Ha ez se jött be, akkor játék közbe otthagytam, hogy érezze, hogy rosszat csinált. Megütni nem szeretném, mert olvastam, hogy azt támadásnak veheti, úgyhogy szívesen fogadnék valami jótanácsot erre nézve tőletek.



2020. júl. 12. 21:59
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem még, hogy más kutyákkal is igyekszem összeszoktatni, járunk futtatóba ahol van erre lehetőség.

Ezt az egyet leszámítva nincs vele gond, mindent megeszik és egyáltalán nem ugat, csak vonyítva mondja a magáét egy kicsit reggel, amikor először meglát.

2020. júl. 12. 22:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 2-3 éves koráig ugyanezt csinálta, naponta többször rájött az 5 perc, össze-vissza futkosott, ugrált, harapdált, meg minden amit el tudsz képzelni. Most 11 éves és te még ilyen nyugodt kutyát nem láttál szerintem :D
2020. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ez teljesen normális, majd kinövi ne aggódj :)
2020. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem 😅

De ez így megnyugtatott, köszi

2020. júl. 12. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki fogja nőni
2020. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Turelem. 1 eves kora utan vidd bicajjal vagy rollerral. Farasztani kell. Tulteng az energia.

Meg meg nem tanulta meg,mikor mit harapjon. En is ezt jatszottam sok honnapon at. Felig felnotten erkezett kutyammal. A feje mar akkor nagyobb volt,mint az enyem. Otthagytam mindig. Aztan mar nem csinalja. Szoval minden kolyok kutya feszegeti a hatarait.


Nem lehetsz ilyenkor ideges vagy megijedve. Teljesen jol csinalod. Kitartas. En is tele voltam kek zold folttal stb. Elozo kutyammal is le kellett nyomnom ezt.

2020. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vendegre ugral. Egyreszt tulteng az energia. Masreszt jutifalival ultesd le mielott bejonnek es var paranccsal falatozd,amig ulve marad. Lehet akar porazon is eloszor. Soknyugodt turelmes tanitas es meg fogja csinalni sokadszorra.


Ha viszont alapbol egy fegyelmezett kutyat akartal,akkor bull tipusut vagy egyeb orzo vedot kellett volna valasztani. A kutyad alapkaraktere ez foleg kicsinek. A karakterehez kepest legywnek elvarasaid fele es sokkal tobb turelmed. Ugyanezt az en staffordom 2 alkalom utan tudta jut falat ,konyorges es orditas utan.


A tenyesztotol eleve alacsony energiaju egyedet kellett volna kerned vagy idos kutyat,ha azt akarod ,h ugy viselkedjen. Az elvarasokat elore kell reszletezni vasarlas elott.

2020. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából számítottam rá, hogy ilyen lesz vele, mert olvastam róla, hogy ilyen gondok előfordulhatnak ennél a fajtánál. Amióta nálunk van egyébként pozitív irányba fejlődött, de mivel nincs akkora rutinom még ilyen temperamentumos kutyával, kellett a megerősítés, hogy nem rontom el teljesen.
2020. júl. 13. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!