Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a jack russel...

Szerintetek a jack russel terrier a tökéletes fajta számomra?

Figyelt kérdés

Napi 4 órát foglalkoznék vele: séta és sok-sok játék, frisbie, labda meg minden + reggelente kocogás a rét melletti ösvényen és trükkökre szeretném tanítani. Minden hülyeségre, mert én is elég lüke gyerek vagyok, mindig mondják és szeretném, ha lenne egy társam, aki mindenhova velem jönne, mint a maszkban:D Nem, nem fogom Mailonak nevezni, én Litonak szeretném nevezni, mint a B13-ban a parkouros srác:D Kutasuliba is viszem majd agilityzni:D

Na jó, eltértem a témától, volna rá zsebpénzem, plusz a nagyobb költségeket(vételár, plusz állatorvos) a szüleim intézik, nekem csak a cuccait meg a havi kaját kell rendeznem.

Ja, és nem hagynám el soha, örökké, amíg él, a társam lesz, szeretnék vele együtt átlépni a saját életembe majd, a mostani gyerekkorból, a felnőttbe. Most 14 vagyok.



2020. júl. 13. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%
Mások is szoktak ám a nagy kapkodások közepette elírni pár dolgottt
2020. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
33%
De szerintem jobb lenne ha menhelyről hozznátok el egy kutyus nem pedig tenyésztőtől.
2020. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
13%

Valahol hallottam, ami azóta a kedvencemmé vált:

"Ne kapkodjunk, mert előbb-utóbb leverünk valamit!"


És ez vonatkozik a kutyatartásra is!

2020. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%

A jack russel: nagyon akaratos nagyon aktiv fajta!! Nagyon nagy a km igenye!! Nyughatatlan eroszakcsomag. Iskolasnak nem valo!!!! Inkabb egy kevesbe energikus: olasz agar: futni,birkozni nem kepes mas kutyakkal. Csak setalni tud. Egy igazi kis roncs,de legabb nem lesz km hianya,ha nem jarsz futni bicajozni vele :(


A tanulas nagyon fontos!! Nem viheti el a kutya az energiad.


Esetleg fogadj orokbe menhelyrol egy 10 eves vagy oregebb kutyat!! Annak keves a mozgasigenye es nem ragja szet a lakast. Ez nagy 30 kg vagy afeletti kutyakra igaz. Amerikai stafford,cane corso,nj,labrador,golden,keverekek. Altalaban. Tanitani ugyanugy tudod!!



Egy oreg kutya tobbet alszik es kevesebbet setal. A szeretet es testi kozelseget ugyanugy igenyli. Ha tanulsz,hozzadbujhasson orakra kozben pl.


(A jack russel tiz evesen is lenyom 10 km futast naponta egyutt futva...

Vigyazz vele.)


Mindenkepp kerdezd meg,mennyi a mozgasigenye.

2020. júl. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Jesszus, nektek meg mi bajotok van??

Azért, mert azt írtam, hogy lüke vagyok? Hülyeségeket csinálok, de amúgy 4-es tanuló vagyok, nem hülye vagyok, csak sokszor hülyeséget csinálok, de azért nem vagyok felelőtlen, meg buta!

Leírtam, hogy futni vinném, szoktam bicajozni, csak kicsi méretű kutya, nem tudom, hogy jó-e neki, de ha igen, akkor bicajjal is futtatnám, meg írtam, hogy szeretném tanítani mindenféle dologra, labdáznánk, friabieznénk, játszanák vele csomót, meg kutyasuliba is vinném! A szüleimmel le van beszélve, hogy a kutyus árát meg az orvosi dolgokat fizetik, nekem csak a felszerelésit kell megvennem, amire van elég félretett pénzem, plusz kapok havonta annyit, amiből kijön a havi kajája! Leírtam, hogy nem fogom megunni, elhagyni, mert szeretni fogom nagyon, ha elköltözök magammal viszem.

Komolyan nem értem mit vártok még, ha ez nem elég.

Felesleges itt bármit kérdezni ..

2020. júl. 14. 09:17
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a szüleid pénzéből "tartanád te" a kutyát. :D


Szerintem várj még ezzel pár évet. (Nem, nem az anyagiak miatt, csak azon jót derültem, hogy állítod hogy te tudnád fizetni.)

2020. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Én is 14 évesen kaptam egy kiskutyát. Mondjuk már előtte is volt kutyánk, de ő sajnos elment.

Teljesen normális, hogy ennyi idősen kapsz egy kutyát. Ha tudsz róla a korodhoz mérten foglalkozni vele. És az is teljesen természetes, ha a szüleid, vagy ha van tesó, beszállnak a gondozásába, legalábbis segítenek benne,amíg ilyen fiatal. Utána, ha megtanulta, hogy kell viselkedni, már más irányba kell terelni, mindenképp. Ha te tényleg fogsz vele foglalkozni és adottak a körülmények, akkor semmi akadálya annak, hogy legyen egy kutyád.

Jó kutyázást! :D

2020. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ha tudsz a korodhoz merkten foglalkozni vele és gondoskodni róla. *
2020. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Fontos, még, hogy 1 éves koráig ne terheld túl, azaz még ne vidd el futni, biciklizni, nem tesz jót az ízületeinek.
2020. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
#14, simán való iskolásnak is. Azt hiszem #1 írta, hogy javasolja a mudit. Na, én 14 évesen kaptam mudit, és ha megfelelően neveli az ember az aktív kutyákat - márpedig a kérdező írta, hogy viszi suliba is-, akkor semmi akadálya nincs. Foglalkozni kell vele. Ennyi az egész.
2020. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!