Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a jack russel...

Szerintetek a jack russel terrier a tökéletes fajta számomra?

Figyelt kérdés

Napi 4 órát foglalkoznék vele: séta és sok-sok játék, frisbie, labda meg minden + reggelente kocogás a rét melletti ösvényen és trükkökre szeretném tanítani. Minden hülyeségre, mert én is elég lüke gyerek vagyok, mindig mondják és szeretném, ha lenne egy társam, aki mindenhova velem jönne, mint a maszkban:D Nem, nem fogom Mailonak nevezni, én Litonak szeretném nevezni, mint a B13-ban a parkouros srác:D Kutasuliba is viszem majd agilityzni:D

Na jó, eltértem a témától, volna rá zsebpénzem, plusz a nagyobb költségeket(vételár, plusz állatorvos) a szüleim intézik, nekem csak a cuccait meg a havi kaját kell rendeznem.

Ja, és nem hagynám el soha, örökké, amíg él, a társam lesz, szeretnék vele együtt átlépni a saját életembe majd, a mostani gyerekkorból, a felnőttbe. Most 14 vagyok.



2020. júl. 13. 20:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
45%
Én nem tudom megérteni, hogy ha egy arról ír, hogy milyen fajta lenne jó neki, akkor miért kell ezért darabokra szedni. Ha felfogtátok volna, akkor így is - úgy is lesz kutyája, itt már csak az a lényeg, hogy milyen. Ha okos és aktív kutyát szeretne, akkor könyörgöm, ne azt írjátok már neki, hogy egy 10 éves öreg kutyát szeretne! Mert tényleg szép az örökbe fogadás, de egy olyan kutya - fajtától függetlenül- ki tudja, meddig fog élni. Egy öreg is lehet okos, de olyan köteléket már nem tud vele kötni az ember fiatalon, mint egy olyannal, akit egész kiskorától fogva ő nevel fel.
2020. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
44%
És amúgy már tényleg nem lehet semmit sem kérdezni, mert bármilyen kedvesen ír a kérdező, akkor is csak rosszindulatot kap vissza sokaktól. Tisztelet a KIVÉTELNEK!!
2020. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%

En nem vagyok ellene annak, hogy egy fejben erettebb, allatrajongo 14 evesnek lehessen kutyaja. Az en 10 evesemet is ennyi idosen kaptam es meg most is itt pihen velem, barhova koltoztem, vittem magammal (fel evnyi kollegiumot leszamitva, de akkor sem a szuleim nyakan volt, hanem a parom vigyazott ra, imadta es minden hetvegen hazajartam hozzajuk es ez csak fel evig tartott, atmeneti idoszak).

Nem mindegy, hogy miert szeretne egy gyerek kutyat. Mert masnak is van? Mert a filmben olyan szep volt XY es a kutyusa kapcsolata? Mert a haverok szerint tok jol mutatna, ha lenne melletted mindig egy kutya is, esetedben peldaul mint a Maszk cimu filmben? Mert lattal egy fajtat, ami annyira tetszik? Esetleg mert valamilyen ismertebb szemelynek is olyanja van? A leggyakoribb okok ezek szoktak lenni, sokan a kutyat kiegeszitonek tekintik a sajat stilusukhoz kapcsolodoan, vagy majmolni akarnak valakit es hirtelen felindulasbol valasztanak allatot es azon belul is fajtat.

Ilyen esetben nem vennek a gyerekemnek kutyat.

A te szuleid is vallaljak a nagyobb koltsegeket, szoval nekik nyilvan ez nem okozna gondot. Te meg a kutya egyeb szuksegleteit elegitened ki, ez teljesen korrekt megallapodas, nalunk is hasonloan volt. Ne mondja mar mindenki, hogy ha a szulok is benne vannak a dologban, akkor varjon, ameg sajat magat tartja el egy kulon haztartasban! Vannak jo gazdak is, akik gyerekkoruk ota nevelik a kutyajukat. Persze ehhez kihangsulyozom megegyszer, erettnek kell lenni fejben es tudni kell elore gondolkodni, nemsokara beut a kesoi tinedzserkor, amikor majd eljartok szorakozni, bulizni, a kutya pedig ezeket a terveidet keresztezheti is alkalomadtan (peldaul a zsebpenznel, ami a kutyara fog elmenni, nem a bulira). Viszont ha igazi allatszereto vagy es szived legmelyebb vagya mar egy kutya huzamosabb ideje (en 3 evig vartam ra, elotte torpehorcsogom volt es vele bizonyithattam a szuleimnek, 4 es fel evet elt) es nem csak azert kellene mert milyen meno lenne, ha lenne egy hasonloan luke kutyad, mint te, akkor csak tessek.

A lakotelepen egy rendor srac is vett maganak egy JRT-t es vitte is futni, kirandulni, tanitotta. 2 honapig. Aztan mar egyre kevesebbet, vegul sehova nem vitte, levitte a haz ele a telepen, elengedte poraz nelkul, hogy menjen egyedul rohangalni, majd felvitte. A kutya szetkattant ettol, alig volt otthon a gazdaja, folyton ugatott szegeny kutyus es a falrol a vakolatot lekaparta teljesen idegeben, illetve mindent szetrombolt unalmaban. Vegul azt hiszem elkezdte hirdetni, hogy elado, de nem tudom mi lett vele mert elkoltoztunk onnan. Szoval jol gondold meg, mert itt egy felnott onallo emberrol beszelunk, aki igy jart egy terrierrel.

Az agility nagyon jo otlet, viszont az is penzbe kerul es ha hozzaszoktatod a kutyat, akkor kesobb is ugyanugy igenyelni fogja, 10 ev mulva is.

2020. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

"Felesleges itt bármit kérdezni .."


Végigolvastam az egész válaszfolyamot. Nem felesleges itt kérdezni. Az, hogy ki milyen stílusban válaszol, az egy másik dolog. Azonban egyet vegyél figyelembe. A válaszadók legtöbbje abban a kategóriában válaszol, amelyhez tapasztalata, háttértudása kötődik. Ők nem bántani akarnak Téged, csak az általuk megtapasztaltak alapján figyelmeztetni szeretnének arra, hogy ha magunkhoz szelidítünk egy állatot, azért már élete végéig felelősséggel tartozunk.

Szép dolog, hogy szeretnél egy kutyát, ezt, meg azt is csinálnál vele. Azonban ne felejtsd el, hogy ezt akkor is meg kell tenni, ha fú a förmeteg, akkor is meg kell tenni, ha szakad az eső, és akkor is meg tenni, ha +40 fok van odakinn. És még akkor is meg kell tenni, ha semmi kedvünk hozzá!

Szerintem a válaszadók erre szerették volna felhívni a figyelmedet.

2020. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Arra készülj fel, hogy nagyon hullik a szőre, anyudék ennek nem biztos, hogy örülnének. Sokat ugat, a szomszédok nem tudom, hogy viselnék.

Egy kutya 12-15 évig él. Gondold át, hogy ha fősulira mész vagy elköltözöl, dolgozni fogsz akkor is megtudod-e neki adni azt a 4 óra foglalkozást.

Nem lebeszélni akarlak, de 14 évesen egy ilyen magas aktivitású kutyát befogadni...átkell gondolni...😐

2020. júl. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!