Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita nevelés, morgás?

Akita nevelés, morgás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb 2 hete vettünk egy Akita kölyköt, mindennap foglalkozom vele, játszok, tanítom, a jó dolgokért megdicsérem, ha rosszat csinál határozottan rá szólok, NAGYON ritkán 1 kicsit megütöm, (sok figyelmeztetés után) és minden étkezésnél piszkálok a táljába, eddig egyszer sem morgott rám, de ma reggel amikor piszkáltam benne elkezdett morogni, ezért rá szóltam, majd egy kis idő után kézből etettem tovább. Az lenne a kérdésem hogy ezt hogyan lehetne megoldani? Illetve a házba folyton jönne befele, mindig rászólok h NEM, és kiviszem. De ahogyan vittem kifele, elkezdett morogni megint. Egyszer sem kap oda, csak morog.

Tudnátok tanácsokat adni?

Jul.19 lesz 2 hónapos



2020. júl. 15. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

"kb 2 hete vettünk"

"Jul.19 lesz 2 hónapos"

Ajajj. 8 hét előtt törvény vonatkozik arra, hogy tilos elválasztani az anyától. Bőven kellett volna még neki a szocializálódás. Mennyiért vettétek? Gyanítom szaporítós kutya, szóval akár idegrendszeri probléma is lehet. Jobbik esetben csak feszegeti a határokat, kölyök, játszik. Mellesleg bent kéne tartani, hiszen még 2 hónapos sincs.

2020. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

1. 8 hetes kornál előbb eleve el sem hozhattad volna. Mivel nem fajtatiszta (tenyésztő nem ad oda 8 hetesnél fiatalabb kölyköt), így nem tudhatod, milyen tulajdonságokat, idegrendszert örökölt.

2. Nem ütjük a kutyát.

3. Nem szólunk rá ezerszer, hanem az első rászólással egyidejűleg abbahagyatjuk vele, amit csinál és nem kéne neki.

4. Nem kell nyúlkálni a kajás táljában, ellenben meg kell tanítani, hogy csak parancsszóra kezdhet enni (ez sem egyik napról a másikra fog menni, türelem).

5. Kicsi kölyökkutyát eleve a házban kell tartani még, természetes igénye, hogy menne befelé. Falkaállat, kölyök, még az anyja mellett lenne a helye, illetve eddig mindenképpen ott lett volna. Számára nem normális az, hogy ki van zárva a falkából, családból.

A morgás egyfajta kommunikáció, nemtetszését fejezi ki. Nem kell tőle megijedni, de határozottan kell nevelni, következetesen.

Amint az oltásai engedik, azonnal kezdjetek kutyaovizni, ott sok mindent meg fogsz tanulni.

Addig is szoktasd nyakörvhöz, majd pórázhoz otthon. Tanítsd, hogy hívásra odajöjjön - ha odajött, mindig dicsérd, jutalmazd, bármit is tett előtte! Elkezdheted tanítani jutalomfalattal az ültetést, ill. kajálás előtt is ültesd, és várjon, míg odaengeded enni.

2020. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon fiatal a kutya. Engedd be a hazba.

Sorrendisegi szabalyokat tarsd be.

Kutyaoviba vigyed.

Ne verd meg.

2020. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem aktitád van, hanem akita keveréked szaporítótól. És hivatalosan (és nem hivatalosan is) állatkínzó vagy, 8 hetes kor előtt állatkínzás kölyköt elhozni! Márpedig ezek szerint te 5 hetesen hoztad el szerencsétlent!


Mellesleg az akita és keverékei nevelése piszok nehéz és kemény! Ha ennyire sincs tapasztalatod, minek kellett ilyen kutya? Kitalálom, mert divatod. És gondolom olcsón kellett azonnal szaporítótól...

2020. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Egy akitanal nem is ertem miert lepodsz meg azon, hogy mindig menne befele a gazdajahoz es hogy hiaba szolsz ra, akkor is csinalja. El kell, hogy keseritselek, ez a fajta errol szol es ez meg semmi, majd meglatod a kamaszkornal, majd 1 eves kora utan szinten. Raadasul ez egy kis 2 honapos kolyok, ha mar most kirakod a szuret az udvarra, epphogy elhoztad, akkor mi lesz kesobb? Persze, hogy menne be, hat szinte meg alig ismeritek egymast a kutyaval, szeretne hozzatok tartozni.

Ezek lesznek a legkisebb problemaid egy szapis, ki tudja milyen idegrendszeru es egeszsegu akitaval. A talba nyulos modszerrol egyebkent en is hallottam, alkalmaztam is, mert sosem lehet tudni felszed-e valamit az utcan, amit aztan el kell tudni venni tole, akkor is, ha az egy szep nagy csirkecomb. Nem kell atturni az egesz kajat, eleg ha csak odanyulsz, tudjon enni azert nyugiban. Bar ennel jobb modszer az, ha megtanitod neki, hogy tudjon ereszteni, kulonbozo dolgokkal (jatek, csont, kaja, rongy..) es ha elkered tole, akkor mindig adja is oda. Ezt konnyebb osszekotni azzal, hogy mit szabad peldaul felvenni a foldrol es mit nem. Azert morog rad, mert nem tetszik neki es ha ezzel el is eri amit akar, akkor annal jobban fogja csinalni, felnott koraban pedig messzebbre is elmehet.

En ugy gondolom, hogy az ilyen tipusu kutyakhoz kell egy kisugarzas, erzek es vegtelen rajongas a fajta irant. Latni tenyleg hatarozottnak tuno akita gazdakat, akiknek szinten nem megy, hiaba szol ra erelyesen a kutyara.

Remelem azert minden rendben lesz a kutya es koztetek, szomoru lenne megegy olyan tortenet, amiben rossz fajta valasztas miatt megszivja a kutya es az egesz csalad!

2020. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!