Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ért a kutyákhoz jobban a...

Ki ért a kutyákhoz jobban a felsoroltak közül?

Figyelt kérdés
Néha megkapják itt emberek a válaszokban, hogy nem értenek a kutyákhoz, meg a való életben is csomószor tapasztalom, hogy hiába tart valaki 10-20 éve is akár kutyát, ha ne tetszik, ahogy csinálja, megkapja, hogy persze, mert nem ért hozzá... itt most nem azokra gondolok, akik kikötik a kutyát meg éheztetik, hanem amikor pl. nevelésbeli nézetkülönbségek vannak. Ki mondja meg, hogy ki ért a kutyához? Hogy lehet azt mondani valakire, aki sok-sok éve tart kutyát, hogy nem ért hozzá, csak mert máshogy gondolja? Persze, lehet azt mondani, hogy csak az ért a kutyához aki mondjuk kutyaiskolába jár, vagy csak a tenyésztők értenek a kutyákhoz, de szerintetek amiatt, mert valaki nem úgy neveli a kutyáját, ahogy valaki más gondolja, akkor már rögtön nem ért hozzá? Ezt kb. ahhoz tudnám hasonlítani, hogy pl. gyereket sem mindenki a védőnő utasítása szerint nevel, de ettől még nem rossz szülő. Szerintetek hogy van ez?
2010. aug. 2. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, tiszta hülyeség így ismeretlenben a másikra azt mondani, hogy nem ért a kutyákhoz. Senki sem tudhat mindent... És ha valaki feltesz egy kérdést gyakorin, akkor valószínűleg nem biztos valamiben, vagy épp azt nem tudja. De sok már dolgot tudhat.

Egyébként is sok itt a bunkó ember, másokon röhögnek, semmi joguk hozzá.

2010. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Javíts ki hogy ha tévedek de ha arra gondolsz hogy itt sokszor belekötnek az emberbe hogy rosszul nevelnek, akkor csak részben van igazad. Néha valóban túlzásba esnek, és rendes átlátás nélkül hurrognak meg beszólnak. (velem is volt ilyen, kérdeztem és nagyon igazságtalan, bántó válaszokat is kaptam) De a legtöbb hurrogás alap nevelési dolgokra vonatkoznak. Persze hogy mindenkinek megvan a saját módszere, de vannak alap "szabályok". Mint a gyerek nevelésnél is. Attól hogy valaki régóta tart kutyát nem féltetlenül nevel jól. Az emberek sokat fejlődtek ezen a téren, és vannak akik ragaszkodnak "régi" módszerekhez, pedig ma már bebizonyosodott hogy vannak sokkal hatásosabb eszközök is. De még a szakértők közt is vannak kisebb eltérések, de az alapok ugyanazok.
2010. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Nincs igazad. A tudományak van egy olyan ága, hogy etológia. Bár ez relatíve szubjektív a többi tudományághoz képest, jobb híjján mégis bátran nevezhetjük objektívnek. Ennek tudatában meg lehet valakiről mondani, hogy ért-e az állathoz, vagy nem. Itt nem az egyéni álláspontokról beszélek, mint pl falkavezért, klikker stb. hanem úgy alap dolgokról. Bizony hamar kiütközik, ha valaki nem jól csinálja a dolgokat. A következetlen verés pl ugyanarra az eredményre szokott vezetni, ahol is megemlíteném a tudomány másik szépségét, bizonyos folyamatok eredményét ismerjük, így előre meg tudjuk mi fog történni. Nevelés esetén is.

Persze, valaki tudhat pár dolgot, foglalkozhat régóta kutyával, de ez nem jelenti, hogy ért is hozzá. Sajnálatos módon sokan vannak, akik csak hiszik, hogy értenek hozzá.

Hogy a védőnős példáddal szemléltessem ezt: nem mind1, hogy én azért nevelem máshogy a gyereket, mert elolvastam X tudományos cikket pl a pubmeden, vagy a "nagyapám is így tanította és neki jó volt". Erről egy mondás is eszembe jut: "attól, hogy nem értenek meg, még nem vagy művész".

2010. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az etológia, és azon belül a kinológia az egy külön tudományág, aminek az alapjait hétköznapi emberek is el tudják sajátítani, és ez a két tudományág nem feltételez, mint a kiképzők, hanem mér, vizsgál, bizonyít. Tehát vannak azért olyan dolgok, amikre lehet mondani, hogy abszolút igazság, és aki ismeri az ért jobban a kutyához. Ettől függetlenül s módszereken természetesen még a legnevesebb kiképzők is vitatkoznak, és mindig van olyan kutya, akinél nem válik be az a módszer, ami amúgy 100-ból 99-nél tuti. A jó kiképzőt, a kutyához értő embert onnan lehet megismerni, hogy bármikor hajlandó kételkedni az igazában, és felülvizsgálni az álláspontját. Szerintem. Nem egészen a kérdésre válasz, de remélem érted mire gondolok.
2010. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

rám is annyiszor rámförmednek.


már sok kérdést tettem föl, és bele se írtam semmi olyat, de már rögtön mondják hogy az én kezembe nem való kutya. meg hogy ők 20 éve kutyáznak, nem igaz hogy nem nekik van igazuk. pedig szerintem az én kutyám jobban él mint ők.


meg van akinek olyan kutyája van aki természetétől fogva "jó" kutya, vagyis szót fogad, meg hűséges, és már rögtön azthiszi a gazdája, hogy NA, ÉN ÉRTEK A KUTYÁKHOZ.


valaki megkérdezte egyszer, hogy ha sétáltatja a kutyáját, és elkezd a kutyusa morogni egy másikra, de ha közel megy hozzá meg ismerkedik, hogy miért csinálja? /egy yorkieról van szó/ és mi volt a válasz egy ÁLLÍTÓLAGOS kutyaszakértőtől? hogy miért vállalt felelősséget, és miért yorkiet vett, mikor ott a többi jó fajta kutya. vagy ha így viselkedik el van kényeztetve, és persze hinni kell neki, mert mióta él van kutyája. és már rögtön olyanba köt bele, ami nem is a kérdés.


meg sok ember elfeledkezik az oldal címéről. gyakori kérdések. és itt az ember segítséget vár, nem letolást. mert ha tényleg rosszul neveli a kutyáját, van aki annyit ír hogy nem való a kezébe kutya, a másik is elmondja, de ő viszont azt is elmondja, hogy hogyan tud rajta segíteni.


szóval...

2010. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon gyerekek is kérdeznek, és ezt sokan nem veszik figyelembe, hanem mindjárt neki esnek. Pedig szerintem le lehet következtetni a kérdés alapján.

Egy kutyához értő ember, szerintem nem attól fog a kutyához érteni mert rég óta tart kutyát.

Egy hozzáértő ember felismeri a kutya jelzés rendszerét, hogy mit akar kifejezni.

Azonnal meg tudja állapítani ha pl. beteg, vagy ha másképpen morog vagy vakkant, mit jelent.

És a kutyán is látni, hogy nem kényszerből ül vagy fekszik és nem félelemből, hanem mert a gazdi kedvében akar járni. Szőre fényes ápolt, még akkor is ha vedlik.

Hát én így gondolom.

2010. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg sokaknak akiknek pl. az első kutyájukkal gond van, és nem tudnak mit csinálni mert nincs tapasztalatuk, és itt megkérdezik már rögtön oltogatják, hogy minek kell neki kutya, ha nem tudja kezelni.


de nem ezért van ez az oldal? ha nem tudja kezelni, akkor itt megkérdezi, és a többiek leírják. ez helyett aki TÉNYLEG NEM ÉRT HOZZÁ írja hogy minek kell neki kutya. de aki tudja mi a baj, az leírja, és ennyi, meg van oldva, és nem kellett megszabadulni a kutyától.


néha egy rendes normális kérdésre tényleg olyanok írnak ilyen bántalmazó válaszokat, aki akar válaszolni hogy ne tűnjön hülyének, de közbe meg azt se tudja, hogy mit válaszoljon.

2010. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Matyi87 ***** válasza:
100%
Szerintem akkor vagy jó és akkor tartod jól a kutyát, ha te is jól érzed magad, és nincsen "de amikor felugrál, de amikor elfut, de amikor más kutya jön, de amikor jönnek hozzánk, de amikor ételt adok neki stb. stb." szóval ezek nincsenek és kutya is jól érzi veled magát. sok séta és törődés. ha ezek megvannak, akkor bárki bármit mondhat
2010. aug. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem azon múlik, hogy ki hány éve tart kutyát. Ismerek olyat, aki 20 éve tart úgy kutyát, hogy lövése nincs róla mit miért csinál, meg hallottam olyan kiképzőről, akinek nincs és még nem is volt saját kutyája, ellenben végig csinált egy alap meg egy közép tanfolyamot egy menhelyessel, és évek óta oktat kutyaiskolán. Ő nagyon ért a kutyákhoz, csak egyszerűen még nem volt arra módja, hogy legyen sajátja.
2010. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen igazad van, én pl. nem értek egyet a Fennel módszerrel, nem jön be és25 éve a kutyáinkat egyszerű, agresszió mentes, pozitív megerősítéses módszerrel neveljük és soha nem volt eggyel se gond.

Vagy pl. mások szerint a kutyát darázscsípéssel azonnal dokihoz kell vinni. 20 éve ahol lakunk, az udvaron vadszőlő van, ezen nyáron donganak a darazsak és a kutyák vadásznak rájuk, van h megcsípik őket és dörzsölik a fűbe és annyi, soha semmi bajuk nem lesz.

Vagy az etetés. 25 éve házikoszttal, amióta vannak tápok, a legdrágább boltban kapható táppal kiegészítve(tehát nem prémium) etetünk és minden kutyánk hosszú, 12 év fölötti egészséges életet élt, mégis lehurrognak itt ha meghallják h mivel etetek vagy amiket feljebb írtam.

Ezt mondják olyanok, akik havi szinten látogatók az állatorvosnál, míg nekünk évente egyszer elég elmenni.

És azt mondanák, jó, eleht h nem beteg a kutyád, de így tuti nem érne el pl. kiállítási címeket(mondja ezt egy neves tenyésztő mondjuk h meggyőzzön), de akkor kiderül, h az egyik kutyámmal 2x voltam kiállításon csak kiváncsiságból és láss csodát Hungária Príma Junior és Reserve CACIB címeket értünk el, úgy h így etetjük, így neveljük és évente csak egyszer látja állatorvos.

Tenyésszemlén mindenre maximum pontot kapott, kérdezték mit csináltunk vele h ilyen rohadt jól szocializált, jól nevelt, labdás...kivéve a csibészelés, mert sokat van gyerekek között, terápiás kutyaként kell viselkednie(nem az, de úgy viselkedik), mert 20-as gyerekcsoportok állják körül és ölelgetik és visonganak és ő nyugodtan áll, ezért a csibészelés olyasmi amiről leneveltük, szval hiába hergelte a csibész a tenyésszemén,elviselte, mintha egy gyerek csinálná és nézett rám hogy gazdi ne kísérts(nem félt, állt köztem és a csibész között szilárdan, néha elfordította a fejét mikor már nagyon ingerelte h rácsípne a rongyra, amúgy otthon régen játékból rongyozott).

Szóval engem senki ne oktasson ki, de amúgy én se szoktam másnak szólni mert máshogy csinál vmit a kutyával, kivéve ha kínozza, szenved miatta a kutya.

2010. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!