Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy agresszív...

Miért van az, hogy agresszív lett más kutyákhoz a kutyusom (AMSTAFF)?

Figyelt kérdés
Kis kora óta találkozott,játszott más kutyákkal is és most, hogy nőt(11hónapos) mostanába megugatja a többi kutyát meg agresszívabb lett velük szemben.
2011. ápr. 4. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha otthon ugat lehet hogy most kezdte el védeni a területét

ha nem otthon ugat (pl séta...stb.) akkor lehet hogy téged akar megvédeni,az pedig azt jelentheti hogy nem te vagy a falkavezér

2011. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Talán azért mert amstaff??

Ha tájékozódtál volna a fajtáról, akkor tudnád, hogy 1-2 éves koruk után nem igazán fogadnak el más kutyákat. Főleg kan-kant; szuka-szukát. Ráadásul, ha olyan vérvonalat örökölt...

2011. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ez fajtához ennyire nem köthető,hogy egy idő után senkit nem szeret,ez nem teljesen így van
2011. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mert stafford... benne volt a pakliban. harcos ősöktől származik, nincs nagyon mit csodálkozni ezen.


ha van jó kutyasuli a környéketeken, akkor talán segíthetnek kézben tartani a dolgot, de könnyen meglehet, hogy többé nem fogod tudni más kutyákkal összeengedni.

2011. ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert pont most van "kamaszkorban"

Ivaréretté vált, és valószínűleg elég domináns is a kutyád (nem írtad, hogy szuka, vagy kan, de úgy sejtem utóbbi)

Én is javaslom a kutyaiskolát, mert a stafford egy elég masszív fajta, szerintem senki nem akarná, hogy egy ilyen kutya támadjon rá az övére.

2011. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kiskorában minden kutya játszik a másikkal. De már ott észre lehet venni, ha domináns valamelyik. Látható, hogy melyiket lesz "keményebb" irányítani.


Az, hogy 11 hónaposan megugat más kutyákat természetes, de nem jó. Nem te vagy a vezér, pláne akkor nem, ha ugat akkor is, amikor séta közben megrántod a pórázt.


Az amstaff nem házőrző és területvédő - sose volt. Ezért gondolom mindig ugrik, ha kutyát lát - otthon és séta közben egyaránt. Nálad egy olyan fajtajelleg erősödött meg, ami a kennelharc miatt ragadt be. Ősei, kutyák ellen voltak tartva, ezért más kutyát nehezen lehet mellészoktatni - pláne ha azonos nemű és fajta egyaránt.

Ez a probléma csak és kizárólag "kineveléssel" oldható meg. Ha nem vagy tapasztalt kutyás - és gondolom nem, mert itt kérdezel - fordulj szakértőhöz.

De előtte próbáld ki, hogy kizökkented valahogy.


Pl. ha séta közben látsz egy kutyát, amit felétek sétáltatnak (de próbálhatod ismerőssel együtt a szitut), akkor állj félre, ültesd le, állj elé és ha próbál rámozdulni a másik kutyára, akkor te mozdulj rá és "kapj oda". Használhatod Cesar "sss" hangját :), vagy csak annyit mondasz "nono". De csak az egyiket használd és az rögzüljön a tudatába. Jutalomfalat az elején mindig legyen nálad, az jól szokott jönni :), de határozottan ne szokja meg, hogy mindig kap.

Utána, ha megy az "ülve-nyugi", akkor mozgásban is meg kell tanítani neki ugyanezt. Szintén a testeddel kell blokkolnod és ha húzna, akkor megrántani a pórázt felfelé (nem rángatni :)).

És fontos. Ne legyél feszült!

Kertben szintén lehet hasonlóan gyakorolni. Kell egy ismerős kutyával és mehet a buli.


Napi rutint kell szereznie ezekben a helyzetekben. Akkor éred el a végcélt, amikor már szinte rá se néz a másik ebre.

2011. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az, ha engem akar megvédeni a kutyám, akkor nem én vagyok a falkavezér? A kutya a gazdájáért az életét adná, akár ember akár másik kutya támadása esetén is...Ha sétáltatom és meglát egy kutyát, nem ugat hanem vár, ha a másik kutya barátkozni jön akkor rendben...de ha az a kutya mondjuk rám ugrana, akkor még szép hogy nekimenne...Olyan mint ha azt irnátok, ha őrzi a házat bemászik valaki és megtámadja, akkor a kutya a hibás...Eddig én úgy tudtam ha egy kutya a gazdáját megvédi, ez a normális...de ugy látom nem mindenkinek
2011. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Még nincs veszve semmi.

Kutyád viselkedése részben ösztönös, részben tanult.

Megfelelő lépésekkel a jelen folyamat megfordítható.


Ha segítségre van szükséged kesess fel egy kutyaiskolát, vagy írj PÜ-t a nemkívánatos viselkedési formákról és azokra írok néhány megoldást.


Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MissWhite ***** válasza:
Mondjátok azért mert safford....hát nekem staffordom van aki most lett 1 éves egyáltalán nem agresszív...talán nevelés kérdrése rajta kívül van még 3 kutyám és mivel közülük az egyikkel kiskora óta együtt van azért megtanult "viselkedni" más kutyákkal.. Amúgy van még más kutyád rajta kívül?
2011. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MissWhite ***** válasza:
Vagyis vele együtt van 3 kutyám xD
2011. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!