Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó etetési módszer?

Ez így jó etetési módszer?

Figyelt kérdés

Kistestű felnőtt kutyáról lenne szó: egy étrendet fogok most írni

Hétfő:

Csirkemell + Rizs + Tejföl

Kedd:

Kutyatáp + Kutyakonzerv + Alma

Szerda:

Csirkemell + Répa + Tojás

Csütörtök:

Kutyatáp + Kutyakonzerv + Joghurt

Péntek:

Kutyatáp + Kutyakonzerv + Méz

Szombat:

Kutyatáp + Kutyakonzerv + Kefír

Vasárnap:

Csirkemell + Édesburgonya + Sajt



2020. júl. 18. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem
2020. júl. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Miert?
2020. júl. 18. 00:24
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
burgonyát nem tudja megemészteni a kutya, amúgy meg ha ilyen pedáns és precíz szeretnél lenni, akkor nem mindegy, hogy milyen kutyatáp meg milyen konzerv.. kefír, tejföl, joghurt? minek?
2020. júl. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Brit Prémium tápra gondoltam.

Kefír, tejföl, joghurt azért mert nem eszi magába a száraztápot és egyként jó kiegészítő táplálék (olyan mint a desszert)

2020. júl. 18. 00:49
 5/22 A kérdező kommentje:
Burgonya helyett mit lehet neki adni?
2020. júl. 18. 00:49
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Mi volt az étrend kialakítása mögött meghúzódó ideológia?


Egy kutya alapvetően egy jó minőségű száraz tápból (a Britnél van jobb) minden számára szükséges fehérjét, szénhidrátot, zsírt, vitamint, ásványi anyagot és rostot össze tud szedni úgyhogy biológiai értelemben véve nincsen szüksége másra. A "változatosság" mint olyan - a kutya etetésénél főleg - egy értelmezhetetlen fogalom mert az étel (egyébként a kutyákhoz hasonlóan az emberekben sem) nem az íze és állaga hanem a tápérték tartalma alapján szívódik fel és hasznosul. A desszert sem egy kutyákra vetíthető koncepció.


A száraz kajáról tudni kell hogy a kutya gyomrában nagyjából kétszeresére dagad, a kutya testéből vonva el a vizet hozzá, valószínűleg ezért szereti a kutyád valami folyadékkal enni csak a szárazat. Öntsd fel neki egy pici vízzel, úgy jobban fog esni, nem kell joghurttal...


A méz szintén azok közé a dolgok közé tartozik ami kis mennyiségben nem ártalmas a kutyának de nincs szüksége rá és az étrendjében sem kell hogy jelen legyen. Joghurt, tejföl szintén, egy pár korty kefirt lehet neki adni ha éppen gyógyszert szed hogy a gyomrát egy picit helyre billentse de nem kell több. Burgonyát leírták. Almát nasinak lehet adni de nem minden nap mert sok kutyának lágy lesz tőle a széklete a sok szénhidrát miatt.


A főtt csirke meg rizs nagyon jó neki, répa szintén, úgyhogy szerintem etess szárazzal és 2-3 naponta főzz neki valami hús+rizs/tészta+répa kombót.

2020. júl. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

Joghurt ninden nap 1 evokanalnyi

Csirke csonttal nyersen (mas hust eroltetnek ,legyen meg hal is feherjenek nyersen. Voroshusokat is adj)

Zoldseg fove

Maj,sziv,vese(ezekben van az A,E vitamin,cink,folsav,b vitaminok stb!!)

1 falat edes gyumolcs pl erett oszibarack 2x2 cm-es kockanyi hej nelkul.



Csontlevest szoktam meg fozni 2-3 napon at megsozva kislangon a kutyanak. Jot tesz a belfloranak,az izomepuleshez ,az izuleteknek es a szorenek,borenek. Egyebkent meg imadja :) 4-5 napot elall a hutoben. Gyakorlatilag ez egy kocsonya! :) .


Almabol max goldent adnek,ami sarga heju es edes. De csak keveset. A belfloranak kell a keves gyumolcscukor meg tejsavbakterium( lasd a Protexin Synbiotic DC osszetetele!!!)

A belflora miatt mehet 1x1 cm kocka sajt (parmezan,kemeny sajt fajtak)



Krumpli ,rizs es egyeb mas gabonafelek emesztheteenek a kutya szamara es az izuleteket tonkreteszi,begyullasztja.

2020. júl. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%
#9-es, látom tanulgattál, azóta hogy van a blöki?
2020. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azert allitottam igy neki ossze sz etrendet mert nagyon válogatós, csak a csirkemellet eszi meg azt is csak főve, és a tápot se vizzel, se levessel nem eszi meg csak is konzervel.

Ettől eltekintve köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2020. júl. 18. 08:05
 10/22 A kérdező kommentje:
Kefír, joghurtot és ilyeneket (laktózmenteset) azért írtam bele mert szerintem desszertként tényleg jó és vitamint is jó belecsempészni
2020. júl. 18. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!